Honza Křížek šel na nákup, a vrátil se s rockovou vypalovačkou "Denver"

14.08.2020 17:43 - Hana Bukáčková | foto: Facebook interpreta

Honza Křížek překvapil, když na výročí popravy Milady Horákové vydal singl "Křídla tažných ptáků" natočený ve spolupráci s Bárou Basikovou, ve kterém reflektuje dobu komunismu. Nyní přichází s rockovou náloží. S písní "Denver" se vrací ke svým (divokým) hudebním kořenům.

"Jednou jsem vyrazil na nákup, a místo něj přitáhl novou písničku. Celou cestu mně vrtala hlavou a nedala pokoj, než jsem měl text i muziku v hlavě hotovou. Vrátil jsem se domů, zapadl do studia a z hlavy to vysypal do kompu. Text a celá skladba nemají žádnej hlubší smysl ani význam. Je to prostě pocit, v jakým jsem se v tu chvíli nacházel, a zároveň neodbytná chuť se odvázat a pořádně to rozbalit s kapelou na pódiu. Jediný, co mě při poslechu 'Denveru' napadá, je: 'It’s Only Rock&Roll, Baby!'," říká o vzniku písně její autor.

Žádné složitosti, jen přímočaré texty. Ruku v ruce jde otevřený klip. Líbí se mi nenucený, praštěný retro styling, který se vymyká tomu, co vidíme všude. Je to energické, neotřelé, přitom hravé, a to včetně popisku sólo v textovém doprovodu.

"Ohledně vizuálu klipu jsem oslovil dlouholetého kamaráda Mejlu Basela, který už dříve dělal klip ke skladbě 'Runway' z mojí první sólo desky. Protože veškerý náklady na singly a videoklipy táhnu sám, musel jsem se trochu uskromnit, a rozhodl se, že k singlu 'Denver' udělám pouze jednoduchý vizuál v podobě lyric videa. Myslím si, že se toho Mejla ujal skvěle, zavolali jsme si a během pár minut už Mejla věděl, jak klip pojme. Napsal mi, jak se mám vyfotit v různých polohách, jednak tváře a jednak chůzi. No, a pak mě už rozpohyboval ve svém studiu a doplnil klip o svoje nápady. Navíc můžu říct, že klip ke skladbě 'Denver' dělal režisér, kterej dělal klip mimo jiné taky pro Machine Head," uzavírá interpret.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY