The Offspring, BVV, Brno, 21.8.2019

The Offspring přivezli do Brna nostalgii

Vydáno: 22.08.2019 18:11 v sekci Naživo - Marek Odehnal | foto: Miroslav Tkadlec / musicserver.cz

Legendární neopunkeři The Offspring v Brně odehráli sympatický, i když poměrně krátký set. Pokladnice hitů, vděčné publikum různých věkových, žánrových i sociálních skupin a v čele stále charismatický, i když už zavalitější blonďatý doktorand spolu se samorostem Noodlesem. Všechno, co očekáváte, v instantním balení.

Live: The Offspring

support: Ignite
místo: BVV, Brno
datum: 21. srpna 2019
setlist: Americana, All I Want, Come Out And Play, It Won't Get Better, Want You Bad, Original Prankster, Staring At The Sun, Whole Lotta Rosie (AC/DC Cover), Bad Habit, Gotta Get Away, Gone Away (Piano Version), Why Don't You Get A Job?, (Can't Get My) Head Around You, Pretty Fly (For A White Guy), The Kids Aren't Alright, You're Gonna Go Far, Kid, Self Esteem
Fotogalerie

The Offspring, BVV Pavilon G, Brno, 21.8.2019
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
The Offspring jsou kultem, který ovlivnil minimálně celou jednu generaci fanoušků. Ačkoliv jejich žánroví souputníci Green Day chytili v nultých letech druhý dech a aktuálně jsou, co se popularity týče, mnohem dál, konkrétně v Česku jsou porevoluční pozdní devadesátky spojeny právě s partou kolem Dextera Hollanda a v období kolem desky "Americana" tu byla formace podobně komerčně úspěšná a vlivná jako v raných devadesátkách Nirvana.

Po poslední, z organizačního pohledu katastrofální pražské zastávce se kapela tentokrát představila v Brně. Promotérský rýpanec tentokrát míří snad jen na stánky s občerstvením, které byly personálně i zásobami těžce poddimenzované. Fronty se stály téměř na cokoliv a čekací doba se blížila i jedné hodině. Kdo si tak chtěl užít akci v celé její délce, jako takový několikahodinový minifestival, musel tímto docela trpět. Ve výstavní hale bylo naštěstí díky chladnějšímu počasí příjemně, vzduchu se dostávalo, v čase tropických veder by ale šlo o solidní skleník z rozpáleného skla, betonu a oceli.

Z pracovních důvodů autor reportáže stihl až finální support v podobě zkušených melodic hardcorovích Ignite. Ti se předvedli sympatickým setem, dobře navodili atmosféru a několikrát je pochválil i kytarista hlavních hvězd Noodles.

The Offspring, BVV Pavilon G, Brno, 21.8.2019
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Koncert kalifornských headlinerů zhodnotil jeden z fanoušků při opuštění areálu slovy: "Začali na čas, odmakali si to svoje a šli do prdele." V tom nejlepším slova smyslu to shrnul jasně, stručně a výstižně.

Na začátku to tak ale úplně nevypadalo - skupina hrála jaksi unaveně, říznost kytar u starých vypalovaček byla tatam a Dexter s postavou zasloužilého tatíka v letech si teprve ladil dech, aby to celé uzpíval se ctí. Fungovala tak hlavně nostalgie - velmi pestré, různorodé publikum od ortodoxních pankáčů až po byznysmeny v letech, co na show vzali i své ratolesti, své tehdejší modly všemi silami podporovalo.

Zhruba v půlce pak show nakopl povedený cover "Whole Lotta Rosie" AC/DC. Měl tu pravou rokenrolovou šťávu, a tak už se poté jelo předpisově. Obrovsky silným zážitkem byla piano verze "Gone Away", která svým vhodně padnoucím patosem a naléhavostí možná víc připomněla povedenou variaci od Five Finger Death Punch než původní verzi autorů samotných.

The Offspring, BVV Pavilon G, Brno, 21.8.2019
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Během arcihitu "Why Don't You Get A Job?" pak muzikanti do publika vypustili obrovský počet nafukovacích balónků a atmosféra v tu chvíli opravdu připomínala uvolněnou plážovou party v Kalifornii. A tak zamrzelo, že večírek skončil poměrně brzy zrovna v okamžiku, kdy kulminoval. Je jasné, že Dexter už má svoje hlasové limity, ale určitě by on i jeho kolegové zvládli k sedmdesátiminutovému setu přidat ještě dva tři kousky navíc.

The Offspring už samozřejmě těží hlavně z minulosti a nostalgie, ta je ale natolik silná, že jim prostě stačí přijít, odehrát solidní show a publikum a sentiment se postarají o zbytek. Opět v tom nejlepším slova smyslu. Někdy zkrátka k příjemnému, pohodovému večeru stačí dobře naložená kapela, pokladnice hitů a oddané publikum.

  • Super (Bibi, 23.08.2019 00:22) Reagovat

    My jsme si to mega užili a Dextera upřímně obdivujeme, že to uzpival. Bylo to super a pište si, co chcete. Nikdo mu nesahá ani po kotníky. Vím o čem mluvím, sjíždím koncerty každý měsíc včetně festivalů a Pink.

  • Hrozná recenze!Zapoměli jste napsat, že před n... (Jimmy, 23.08.2019 09:27) Reagovat

    Hrozná recenze!Zapoměli jste napsat, že před nějakou Prahou, hráli hlavně den před tím v Lokti, kde bylo vyprodáno a i přes nepřízeň počasí si to lidi neskutečně užili. A samotní Offspring i komunikoval s obecenstvem super. Žádný "přišli, odmakali si to a vypadli" nebo jak to bylo, se nrkonalo. Ba naopak. Organizačně to bylo v Lokti zvládnutý na jedničku! Žádný fronty u stánků a ceny jakžtakž v poho.Uz jsem tu byl kdysi na Waltari a do Lokte vždy rád přijedu!

  • Super show, kdyby přidali ještě 3-4 písničky,... (Ondra, 23.08.2019 17:18) Reagovat

    Super show, kdyby přidali ještě 3-4 písničky, byla by to mega bomba. Už klukům není 30 ani 40, takže za mě respekt a bavil jsem se.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
SHQ - Cestou necestou (Rozhlasové nahrávky (1967-70) 8/10
Recenze: Obsáhlý komplet rozhlasových nahrávek SHQ "Cestou necestou" nabízí jazzovou hostinu Jazz měl, alespoň v rámci (omezených) možností, za minulého režimu zelenou. Však také v určitých dobách umožnil rockerům hrát na platformě fúzujícího jazz-rocku a přikryl i jiné aktivity ze šedé zóny. Karel Velebný a jeho... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: The Offspring v obrazech (11.10.2025 07:35)
- Naživo: The Offspring v Praze - devadesátková nostalgie i pasivní publikum (03.10.2025 19:00)
- Video: The Offspring se ani před šedesátkou nebojí těžkých témat. V "Truth In Fiction" varují před umělou inteligencí (03.09.2025 15:51)
- Naživo: AC/DC se v Letňanech řítili do pekla (27.06.2025 09:38)
- Fotogalerie: AC/DC přivezli do Prahy hromy, blesky a energický rock (27.06.2025 08:00)
- AC/DC speciál právě vychází. Připravte se na koncert v Letňanech! (21.06.2025 14:51)
- Výstava "Ještě jsme tady jenom jednou" přináší obrazy inspirované čtyřiadvaceti písněmi (03.05.2025 11:05)
- AC/DC slaví 50 let kariéry! Spark uvádí AC/DC speciál (29.04.2025 18:49)
- Green Day doplní poslední desku "Saviors" o pět novinek a dvě akustické verze (13.04.2025 19:43)
- AC/DC přijedou koncem června do Letňan (03.02.2025 10:03)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Taylor Swift Madonna Lady Gaga Beyoncé Coldplay Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe