Na předávání cen Apollo 2017 zahrají Wild Tides, Kapitán Demo či J.A.R.

24.02.2018 11:58 - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta

Již za necelé dva týdny, ve čtvrtek 8. března, se dozvíme, kdo se stane sedmým držitelem ceny české hudební kritiky Apollo za album roku 2017. Cena, jejíž součástí je šek na šedesát tisíc korun od OSA a soška od Maxima Velčovského a Jana Jaroše, bude tentokrát předána v Paláci Akropolis v Praze. Během slavnostního udílení zahraje přímo v Paláci Akropolis po dvou skladbách živě šest ze sedmi nominovaných interpretů, tedy Cold Cold Nights, J.A.R., Kalle, Kapitán Demo, Role a Wild Tides. Večerem v roli moderátora provede Luděk Staněk.

Na cenu Apollo 2017 bylo nominováno těchto sedm alb:

Cold Cold Nights: (The) Last Summer
Fiordmoss: Kingdom Come
J.A.R.: Eskalace dobra
Kalle: Saffron Hills
Kapitán Demo: Bez klobouku Boss
Role: Rána
Wild Tides: Sbohem & šáteček

Letošní ročník udílení ceny Apollo je přístupný pro veřejnost a v tuto chvíli je prostřednictvím SMSTicket dán do prodeje limitovaný počet 300 vstupenek ve třech cenových vlnách od 239 do 299 Kč. Vstupenky lze koupit i zde.

Mediálním partnerem cen Apollo je Česká televize, která bude udílení živě streamovat na stránce http://www.ceskatelevize.cz/porady/extra/. Stejně jako v minulých letech i o letošním ročníku ceny Apollo vznikne dokument, který bude následně odvysílán na ČT art.

Ceny české hudební kritiky Apollo se poprvé předávaly za rok 2011, na Nové scéně Národního divadla tehdy uspěl písničkář a rapper Bonus s deskou "Náměstí míru". Albem roku 2012 se v klubu SaSaZu stalo "The Escapist" Borise Carloffa, o rok později si v La Loce cenu Apollo převzali Bratři Orffové za nahrávku "Šero". Cenu za rok 2014 si v pražském klubu Podnik převzal Adrian T. Bell s albem "Different World". Dvakrát se cena Apollo předávala v pražském klubu Royal, kde ji za rok 2015 převzala skupina Please The Trees za album "Carp" a za rok 2016 hudebník dné s albem "These Semi Feelings, They Are Everywhere".

Udílení Apollo 2017 proběhne za finančního přispění Magistrátu hlavního města Prahy.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY