Instinktive Beat - mezinárodní festival taneční scény

31.10.2002 09:14 - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta

Instinktive Beat
© facebook interpreta
WAX, BEESWAX a Coast of Bohemia s potěšením přinášejí premiéru Pražského mezinárodního festivalu taneční hudby INSTINKTIVE BEAT - exkluzivní série dvanácti hudebních akcí, workshopů a parties, které se uskuteční v různých lokalitách v Praze v průběhu šesti týdnů od 8.11.02 do 13.12.02.

INSTINKTIVE BEAT přinese velmi bohatý a různorodý mix všech současných hudebních směrů taneční hudby, osloví všechny věkové kategorie milovníků tohoto žánru a nabídne bezesporu jedny z největších jmen světové taneční hudby - Dje, živé kapely, labely, kluby a parties.

Jako první je pro fanoušky taneční hudby, na pátek 8. listopadu v prostoru Abaton, připraveno vystoupení dvojice djs a producentů, kteří společně vystupují pod hlavičkou Tyrant. Tyrant = Craig Richards a Lee Burridge = rezidenti a programoví ředitelé londýského klubu Fabric. Tyrant je soundsystém, aniž by vůbec nějaký sound systém Tyranti vlastnili. Tyrant je noc/party, která se stěhuje z místa na místo dle své momentální nálady. Sound, set ani výběr desek Tyrantů nelze zaškatulkovat tak, jako je to možné u jiných djs - asi proto, že jsou Burridge a Richards podivíni, kombinují shora uvedený výčet v jeden sound, v jeden set a jeden výběr desek, což se ostatně projevilo na mixovaném dvojcédéčku, které vyšlo 27. května tohoto roku pod hlavičkou Fabric Records. Výsledkem této magické kombinace je sound, který není typickým pro každého z nich jednotlivě, ale svým způsobem zní jako oba dva najednou. Jedná se o výborně zpracované manifesto, kterým by se jakýkoliv mistr situací mohl prezentovat. Jejich hudba velmi ladně a spokojeně lavíruje mezi housem a breaky, deepem a dubbem, poklidnou i vybuzenou atmosférou. I když srdce těchto anglických gentlemanů patří houseu, je hudba Tyrantů ovlivněna dubbem, stejně tak jako i Chicagským soundem, i když připodobnit ji lze spíše Kingovi Tubbymu, více nežli King Unique soundu. Jejich hudba má nespornou kvalitu vyvolávat v člověku pocit, že požil před poslechem nějakou drogu, tento pocit však vyvolává záměrně a vyplývá ze zvuku, ne ze substancí.

Na hlavním pódiu prostoru Abaton vystoupí i Lars Sandberg, alias Funk D´Void, který je považován za klíčovou postavu posledního desetiletí skotské techno scény. Jako jeden z prvních se tento švédsko-glasgowský DJ (po boku Stuarta McMillianema ze Slamu a Orde Meiklea) začal v 80. letech zaobírat housem a významně tak přispěl k rozvoji nyní velmi uznávané glasgowské klubové scény s jejími legendárními city parties jako UFO nebo Nude Photo. Společně s Nigelem Hayesem pod hlavičkou známého glasgowského labelu SOMA, jako Chaser vyprodukovali nezapomenutelné EP "Sides of Iron", kterému se dostalo masivní podpory DJů, rádií a hudebních médií. O dva roky později se Chaser vrátili s chytlavou "Life in Loisaida" a začali pracovat na vydařeném debutovém albu "Game On". Vedle svých houseových produkcí Lars působil na půdě techna, a to pod jménem Funk D’Void. V roce 1996 se objevila hitovka "Soul Man", kterou brzy následoval singl "Bad Coffee". Právě "Bad Coffee" poměrně často používali ve svých mixech Slam a v roce 1997 se umístila mezi nejlepšími techno singly roku v téměř všech hudebních časopisech. Ještě téhož roku se Lars vydal za svými závazky do Evropy a v souvislosti s vydáním svého excelentního debutového alba "Technoir" u Soma Records uspořádal sérii živých vystoupení. Album získalo neuvěřitelně příznivé ohlasy v hudebních médií. Jako jeden z nejprotěžovanějších talentů Soma Records je Sandberg žádaný pro své jiskřivé sety. Nyní se věnuje DJingu a vystupuje po celém světě.

V pátek 8. listopadu v prostoru Abaton vystoupí vedle Tyrantů, Lee Burridge a Craiga Richardse, a Funk D'Voida i místní Joel Einhorn, Michal Burian a dj Loutka. Těšit se můžete i na C Lounge s vlastním programem.

Vstupné v předprodeji sítě TicketPro za 240,- Kč + poplatky, u vchodu to bude víc.

Veškeré info na www.beeswax.cz/ibeat.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY