TOPlist

Petrovi Jandovi vyjde k pětasedmdesátinám kompilace sólových písní "Ještě držím pohromadě"

06.04.2017 11:39 - Milan Menčík | foto: Supraphon

Kapela Olympic letos oslaví pětapadesát let na scéně dvěma velkými koncerty v Brně a Praze. Její frontman Petr Janda bude slavit o to víc, že mu 2. května bude 75 let. Supraphon si u té příležitosti připomene jeho hudební aktivity mimo Olympic.

Petr Janda - Ještě držím pohromadě
© facebook interpreta
Janda se poprvé výrazně osamostatnil v roce 1985, kdy společně s Petrou Janů vydali desku "Jedeme dál". Na ni volně navázali o šestnáct let později druhým dílem. Sám rockový doyen ale natočil dvě sólová alba "Co je dobrý a co zlý" a "Jednou jó, jednou né". Právě na něm se nachází skladba "Ještě držím pohromadě", která dala titul nové kompilaci.

Autor výběru Oldřich Zámostný nezapomněl ani na Jandovu účast v projektu Kulhaví poutníci, na instrumentální spolupráci s Lubošem Andrštěm a Lubomírem Brabcem, duety s dcerou Martou, Alešem Brichtou či trojzpěv znovu s Alešem Brichtou a Jakubem Smolíkem.

Na své si přijdou i opravdoví fajnšmekři, protože nebudou chybět ani zatím nikde nezveřejněné snímky "Ať žije rokenrol!" nebo část loňského koncertního vystoupení v bostonské Berklee School Of Music, kde zazněla také kultovní "Želva". Vše doplní stylový vzpomínkový booklet se speciálními fotografiemi. Album "Ještě držím pohromadě" vychází 21. dubna 2017.



DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím