Mydy Rabycad - Glamtronic

Elektroswingoví Mydy Rabycad svůj debut na "Glamtronic" překonali

Vydáno: 15.12.2015 09:00 v sekci Recenze - Ondřej Hricko | foto: facebook interpreta

Elektroswing je u nás zatím neprobádanou půdou. To se svou druhou deskou "Glamtronic" snaží změnit pražská skupina Mydy Rabycad. Za svou krátkou tříletou kariéru stačila vydat již dvě desky a zatímco ta první byla spíš zkušební, novinka je již propracovaným dílem, kvalitou přesahující naše hranice.

7/10

Mydy Rabycad - Glamtronic

Vydáno: 19.3.2015
Celkový čas: 39:57

Skladby: Dont Play This Song, Good Times, Darling, Be True, Ready To Stay, I Got A Man, Until The Morning, Trance, Belly Button Nation, Dance Live Scream Shout, Dreamland Of Mine

Vydavatel: Indies Scope Records

Je to již nějaký ten pátek, co Mydy Rabycad vydali druhou desku "Glamtronic", ale je škoda si jejich zajímavý styl nepřipomenout. Své druhé studiové dílo vydali v březnu prostřednictvím crowdfundingové kampaně na serveru Hithit.cz. Tam se jim povedlo vybrat slušných sedmdesát pět tisíc korun. A fanoušci mohli být spokojeni - Mydy Rabycad odvedli dobrou práci a na "Glamtronic" si dali skutečně záležet.

Stále aktuální novinka je plná ryzího elektroswingu, kterému vévodí zpěv rusovlasé divošky Žofie Dařbujánové. Té je teprve dvacet let a nad jejím výkonem se vzhledem k věku musí jen smeknout. Právě ona dává celé kapele typickou tvář, pod kterou si představíte pražskou značku Mydy Rabycad. Ale abychom nekřivdili zbytku osazenstva. Ostatní tři členové jsou instrumentálně velmi zdatní a umí skvěle zachytit náladu tohoto moderního sub-žánru.

Bohužel i přes své nepopiratelné kvality je tahle pražská parta silnější naživo. Některé skladby zní studiově chladněji, chybí jim emoce, které během živého vystoupení umí kapela prodat daleko lépe. Například taková "Until The Morning" je naživo naprostá paráda, při které nelze netančit, ale ze studia to nemá ty správné grády. Podobně je na tom i "Trance" či úvodní "Dont Play This Song". Naopak "I Got A Man" strhne v jakékoliv formě a lze ji zařadit mezi největší hity kapely.

V popředí hudby Mydy Rabycad jsou celkem nepřekvapivě syntezátory a elektronika všeobecně. Rytmická sekce je spíš v ústraní a dělá zbytku produkce křoví. Silnou devízou jsou i doprovodné vokály, jež v nejsilnějších momentech mají schopnost strhnout. Potěší i filmová nálada, kterou je nejvíce načichlá luxusní "Dance Live Scream Shout". Že nechybí mladé formaci ani smysl pro humor, muzikanti dokázali v písni "Button Nation" s úsměvným textem.

Zatímco rychle spíchnutý debut "Let Your Body Move", který prý vznikl během jediného týdne, byl čistou reakcí na ve světe stále populárnější elektroswing, jeho nástupce je už dospělejší, promyšlenější a kapela si zde vytvořila svou vlastní tvář. "Glamtronic" už není pouhým produktem fanouškovského nadšení elektroswingem, ale svébytným autorským dílem, který má šanci uspět i v zahraniční konkurenci. Ale pravdou stále zůstává, že Mydy Rabycad zní stejně nejlépe naživo. Tam si přece jen lépe zatrsáte na tuhle energickou taneční hudbu.

  • Elektroswing (Tom222, 15.12.2015 17:12) Reagovat

    Jak typické pro českou kotlinu. "Elektroswing je u nás neprobádanou půdou". Přesně tak, zatímco hudební svět už je dávno jinde. Sem budou dvakrát do roka jezdit Parov Stellar až do svý smrti, tak jako sem jezdí Hooverphonic, Kosheen a další grupy, který už jsou ve světě dávno odvařený. Já to chápu, každej má rád něco. Já jsem se tý vlný elektroswingu rychle přejedl.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kraftwerk, Stadthalle, Chemnitz, Německo, 6.12.2025
Naživo: Kraftwerk v Chemnitzu dokázali, že jejich elektronická estetika neztrácí nic ze své nadčasovosti Kraftwerk na své nekonečné tour, nyní s přívlastkem "Multimedia", prezentují svůj průkopnický přístup k elektronice. Zároveň potvrzují, že jejich tvůrčí odkaz je stále hmatatelný v několika sférách muziky. Ukázala to i... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Pan Lynx - Odvrácená strana lesa 10/10
Recenze: "Odvrácená strana lesa" Pana Lynxe: Zvíře se z temnoty vrací do reality. A je ještě silnější Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
Tereza Balonová, Malostranská beseda, Praha, 4.12.2025
Naživo: Tereza Balonová vytvořila v Malostranské besedě rodinnou atmosféru Hned dvěma speciálními koncerty v Praze se Tereza Balonová rozhodla uzavřít éru svého druhého alba "Lampiony". Sedícím divákům přichystala spíše intimnější zážitek, s kapelou za zády ale atmosféru večera párkrát pěkně... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 12:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Churchill řádil na Výstavišti (30.08.2020 20:23)
- Rozhovory: MYDY - Zkrácením názvu jsme se rozloučili s bezstarostným dětstvím (25.02.2020 12:05)
- Recenze: MYDY na "Numbers" opět experimentují, tentokrát třeba s češtinou (16.02.2020 10:10)
- Fotogalerie: Z Mydy Rabycad jsou už jen Mydy (23.11.2019 17:42)
- Video: Mydy Rabycad dospěli. V "Numbers" překvapují nejen novým zvukem (19.11.2019 19:33)
- Nové desky 44/2019 - od Ringo Starra přes Stereophonics po Mydy Rabycad (31.10.2019 00:05)
- Rozhovory: Zofie Dares - Chci se stále dívat na svět dětskýma očima (24.05.2019 08:00)
- Žofie Dařbujánová debutuje se svým sólovým projektem jako Zofie Dares (04.01.2019 18:25)
- Nové desky 48/2018 - od Clean Bandit přes The 1975 po Alessiu Caru (04.12.2018 11:40)
- Video: Nèro Scartch provokuje klipem "Turn Me On" plným touhy a promiskuity (12.11.2018 13:59)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Prince Vladimír Mišík Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe