Reklama

Připravit Hlas... pozor... vypálit - část druhá

24.04.2014 01:33 - Tomáš Parkan

Další epizodu Hlasu Česko Slovenska máme za sebou. A co přinesla? Šest dalších duelů, vyrovnaných i jednoznačných, několik dosti nepovedených výběrů písniček, velmi emotivní chvíle a opět pouze čtyři definitivně končící zpěváky a zpěvačky. Koneckonců, přečtěte si více v našem komentáři.

Live: Hlas Česko Slovenska 2

kolo: Duely #2
datum: 23. dubna 2014
Předchozí kolo

Hlas Česko Slovenska 2 - Jakub Vaňas
© nova.cz
Druhé kolo odstartované již v minulém díle zahájil tým Darta, a to konkrétně čistě pánský duel Ondřej Mašík vs. Jakub Vaňas. Dámy jim naservírovaly "Love Me Again" Johna Newmana a byla to velmi dobrá volba. Výborně zpracovaný duet nechal vyniknout oba zpěváky, především pak jejich osobitý projev, který ale nemusel sedět každému. Například Jakub si na můj vkus posadil první refrén o trošku výš, než bych čekal, ale evidentně to tak chtěl, protože tímto způsobem pokračoval dál. Neseděl mi ani jeho styl frázování, jako by válel v puse několik oříšků. Naopak Ondřej mi přišel jistější, energičtější a i celkově výraznější. Že bych si ale na konci jednoznačně tipnul výsledek, to ani náhodou. A taky že jo. Dámy to cítily úplně opačně než já a ponechaly si Jakuba Vaňase. Ondřeje si nikdo ze zbylých porotců nevzal, takže v soutěži skončil.

Hlas Česko Slovenska 2 - Anabela Mollová
Výběr písničky v případě duelu Anabely Mollové a Veroniky Bílkové byl tak trochu od Majka Spirita podpásovkou pro druhou jmenovanou a vyslovené nahrání na smeč pro první. Veronika neměla pro "Girl On Fire" Alicie Keys ani soulovou barvou hlasu, ani feeling, zatímco její soupeřka má obojí a ještě k tomu přihazuje dávku exotiky. Skoro od počátku bylo evidentní, kam tento duel spěje a ve chvíli, kdy přišly u Veroniky menší nejistoty, bylo rozhodnuto. Výsledek tedy zcela zřejmý - dál jde Anabela Mollová, zatímco Veronika Bílková končí, což je ale trošku škoda, protože v určitých momentech předváděla tak signifikantní frázování a dikci, že by u ní další postup mohl nastartovat slušný progres.

Hlas Česko Slovenska 2 - Patrik Malý
© nova.cz
Ani v případě Michala Davida a jeho výběru písničky pro Patrika Malého a Katarína Kamencovou nebudu chválit. Jasně, "Just Give Me A Reason" od Pink je duet, ale natolik specifický, že se s ním úplně nepotkal ani jeden. Navíc Patrik měl de facto uzpívat Natea Ruesse, což bylo vzhledem k hlasovým dispozicím zpěváka fun. mission impossible a na zkouškách to v jeho podání vypadalo na velký průšvih. Nakonec ale vše dopadlo úplně jinak. Patrik zapomněl na Ruesse, zazpíval to po svém, přirozeně a na tuhle popinu výborně narouboval moderní folkový feeling. Díky tomu Katarínu fakticky smazal z pódia, jako by tam nebyla. Alespoň tedy tak působila z televize. A přestože kouči kritizovali intonaci Patrika, já jsem slyšel daleko více problémů u Kataríny. Michal David mi nakonec dal za pravdu a Patrika Malého si ponechal, ovšem ani Katarína nesmutní, protože si ji do svého týmu ukradl Majk Spirit.

Jeden z nejvyrovnanějších duelů v obou sériích Hlasu se povedlo sestavit Pepovi Vojtkovi. Petra Kepeňová a Simona Gážiková totiž působily tak neskutečně vyváženě, ať už dynamikou, barvou hlasu nebo vlastně čímkoli, že lze jen těžko něco vytýkat jedné a chválit něco na druhé. Rozhodně nebylo výrazně znát, že Petra má za sebou působení v Slovensko hľadá SuperStar a i debutovou desku. Jejich verze "Tainted Love" byla takovým hybridem originálu od Soft Cell a předělávky od Marilyna Mansona, což ale nevadilo, protože získala na ostrosti, ale ne zase přílišné. Nakonec zřejmě rozhodlo, že Simona byla o něco tvrdší a Petra naopak jemnější, a frontman Kabátu tak dál pustil Simonu Gážikovou, zatímco její nikým neukradená soupeřka skončila.

Hlas Česko Slovenska 2 - Barbora Drotárová
© nova.cz
Třetí kolo duelů opět odstartovaly Dara Rolins a Marta Jandová, přesněji řečeno jimi sestavená dvojice zpěvaček Barbora Drotárová, Natália Hatalová. Ani ony ale nepřemýšlely, když Barboře s Natálií naložily Adele a její "Someone Like You". Vůbec se nedivím reakci první jmenované, i mě už tahle písnička leze krkem a čert ví, čím ještě. I tak se ale na pódiu odehrál zcela jednoznačný boj, ve kterém se potkala přirozenost, lehkost a velká osobitost Barbory s něčím neskutečně umělým, přehrávaným a nevěrohodným prezentovaným Natálií. Měl jsem pocit, jako bych stál před krásně zeleným lesem, do kterého někdo hrne náklaďáky PET lahví. Moje volba tedy byla jasná, ovšem reakce pánské části poroty způsobila v tomto ohledu překvapení, neboť více bodů dávali Natálii. Naštěstí dámy se chemií nenechaly omámit a dál poslaly Barboru Drotárovou, zatímco v případě krádeže Natálie najednou pánové ani nedutali, takže ta v soutěži končí.

Hlas Česko Slovenska 2 - Blanka Janečková - Martin Svátek
© nova.cz
Poslední duel byl od začátku jeden velký doják. Majk Spirit proti sobě postavil zrakově postiženou dvojici Blanka Janečková - Martin Svátek a lesní vílu Mirku Zuntovou, navíc jim vybral Lennonovu "Imagine". Kdokoli jiný by stál proti téhle dvojici, byl by prakticky předem poražený. A Mirka na tom nebyla jinak. Od počátku je duo v roli favoritů na celkové vítězství, protože se u nich potkává neoddělitelný životní příběh s výborným zpěvem, který prožívají úplně jinak než zdraví zpěváci. Obzvláště způsob frázování Martina Svátka připomínající Stevie Wondera ční nade vše. Mirka to naštěstí pochopila velmi brzy, proto se je spíše snažila doplňovat, než aby s nimi marně bojovala. Přestože nemusela některé party tolik zakulacovat a vymýšlet v nich novoty, byl výkon tohoto tria strhující. Rozhodnutí Majka bylo ale předem jasné - přece si nevyhodí ta největší esa v rukávu. Dál ale nakonec postupují všichni tři, protože Michal David si Mirku Zuntovou uzmul do svého týmu. Pevně jsem v to doufal, protože si druhou šanci zaslouží, i kdyby měla skončit třeba hned v prvním vyřazování.

Příští týden se kola duelů a soubojů roztočí potřetí. Uvidíme, kam je kouči nasměrují. Do té doby se těším na váš pohled na tuto epizodu.


Reklama

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán.

  • Dobrá recenze (bezík, 24.04.2014 12:14) Reagovat

    Jen jedna věcná poznámka, Tainted Love od Soft Cell není originál, ale rovněž cover, byť ten který skladbu proslavil. Originál je od Glorie Jones.

  • Návrh (KarlP, 24.04.2014 23:32) Reagovat

    Dovolil bych si navrhnout dávat pod každý článek o Hlasu tu poslední větu z předchozího textu.


  • Ondra (Aaudreyy, 30.04.2014 20:29) Reagovat

    Doteraz som mala vždy rovnaký názor ako porota asi pri každom výbere, a preto vôbec nerozumiem tomu prečo si dámy vybrali Jakuba a nie Ondreja a už vôbec nerozumiem tomu prečo ho nikto "neukradol" podľa mňa toto bolo úplne nefér a patril jednoznačne k tým, ktorí mali najzaujímajšiu farbu hlasu....Jakub nespieva zle, ale počuť, že spieva tak trochu "nosom" a nie je taký prirodzený...ale čo už no...

Reklama

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY