Stone Temple Pilots With Chester Bennington - High Rise EP

Spojení úspěšně navázáno

Vydáno: 14.10.2013 16:30 v sekci Recenze - Ondřej Hricko | foto: facebook interpreta

Scott Weiland vyhozen. Tak zněla před několika měsíci zpráva z tábora rockerů Stone Temple Pilots. Pro zasvěcené novina ne zas tak překvapivá. Weiland se víc než hraní věnoval svému rebelskému, sebedestruktivnímu životu. Jeho náhradníkem se stal Chester Bennington, nikdo menší než zpěvák Linkin Park.

8/10

Stone Temple Pilots With Chester Bennington - High Rise EP

Vydáno: 8.10.2013
Celkový čas: 16:29
Žánr: rock

Skladby: Out Of Time, Black Heart, Same On The Inside, Cry Cry, Tomorrow

Vydavatel: 13Star Records

Chester Bennington ve Stone Temple Pilots? Ještě před rokem něco naprosto nemyslitelného. Dnes realita, která je navíc potvrzena vydáním EP "High Rise", pod hlavičkou Stone Temple Pilots With Chester Bennington. Nahrávka čítá pět skladeb, které mají za úkol nastínit, jakým směrem by se nečekané spojení dvou rockových světů mělo ubírat. Otázkou však stále zůstává, do jaké míry hodlá vzít frontman Linkin Park svou úlohu v čele Stone Temple Pilots vážně. Zda se jedná o pouhopouhý projekt na dobu určitou, nebo jestli z toho vyplyne nějaký vážnější vztah. A co by si měl vlastně posluchač přát? Odpovědět na to si kladou za cíl následující odstavce.

Chester Bennington i přes vydání nového remixového alba působení v Linkin Park upozadí. Alespoň prozatím. Aktuálně se hodlá věnovat propagaci nových skladeb se STP a pomýšlení na svůj osud. Nahradit Weilanda však není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Byl to sice egoistický, namachrovaný a věčně zdrogovaný průserář, ale svým hlasem a charismatem rockového ďábla si vytvořil nezpochybnitelnou roli v jedné z největších rockových skupin devadesátých let. Je až s podivem vzhledem k okolnostem frontmanova chování, že STP vlastně působili ve stále stejné sestavě už od roku založení, tj. 1986. Sice si dali krátkou pauzu mezi lety 2003 až 2008, ale i tak by jim mohla stabilitu kádru závidět leckterá jiná skupina.

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že se najde mnoho fanoušků, kteří Chestera prostě nepřijmou, i kdyby se snažil sebevíc. Ti objektivnější a otevřenější však musí přiznat, že kolekce pěti skladeb je velmi zdařilá. Písně mají náboj, nápad i propracovaný koncept, navíc jsou okořeněny stále silným vokálem zpěváka Benningtona. Je pravdou, že volba zpěváka dříve nu-metalové kapely je více než překvapivá. Teoreticky by každého napadlo, že STP pravděpodobně sáhnou po někom víc z branže. Na druhou stranu experimentům v rocku se meze nekladou a jsou stále vítány.

Vybrat s čistým svědomím nejlepší skladbu v rámci EP by byla práce nemožná. Všech pět tracků se nese v podobném stylu, mísící vlivy jak STP, tak i Linkin Park (jeho hlas je prostě jedinečný svou barvou) i v podobném tempu. Pokusí-li se autor recenze přece jen do svědomí sáhnout, vybral by za nejzajímavější a nejzapamatovatelnější kus skladbu prostřední, "Same On The Inside".

"High Rise" je zkrátka zdařilé dílo, které překvapilo svým narozením celý svět rocku. Pod drobnohledem kritiků i fanoušků se možná svým experimentem odsoudili pánové k ubičování a upálení, ale mohou odejít se zdviženou hlavou. Nemají se totiž zač stydět.

  • Proč ne? (Wdz, 15.10.2013 13:08) Reagovat

    Scotta jsem měl moc rád a STP sleduju už od doby alba Core. Ale kdo chce kam....Osobně mi Chester nevadí a vítám změnu. Evidentně jim to funguje.

  • Objektivita? (jendas, 15.10.2013 20:53) Reagovat

    “Weiland se víc než hraní věnoval svému rebelskému, sebedestruktivnímu životu…”

    nechci se zastavat Weilanda, ale takhle odmaznout (dneska uz hlavne pravni) spory mezi S.W .a zbytkem STP je silne neobjektivni.


  • gooooood (kaapaa, 28.10.2013 13:32) Reagovat

    ..pecka EP..doufám, že jim spolupráce nějakou dobu vydrží!...

  • spolupráce Chestera s STP (Renata, 19.02.2016 22:05) Reagovat

    Chester je skvělý zpěvák a EP je fakt moc podařené! Ale jsem ráda, že jejich spolupráce už skončila! Nejen že byl Chester unavený a začalo se to na něm projevovat, ale taky jej hodně lidí nenávidělo za to, že je v STP... Tohle nemá zapotřebí, ať se věnuje LP a budeme všichni spokojení... Btw: spíš než Linkin Park mi to připomínalo Dead by Sunrise... :)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 50. týden 2025
David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter Týden před Vánocemi zatím českým žebříčkům kralují jiné hity než ty sváteční. Do čela rádiového přehledu se dostali David Guetta, Teddy Swims a Tones And I zásluhou "Gone Gone Gone", na prvním místě pořadí digitálních... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 09:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- "Dokola". Mirai i Tomáš Klus bodují v českých rádiích se skladbami stejného názvu (05.09.2025 08:00)
- Naživo: Papa Roach rozproudili Ostrov svobody a Charli XCX oznámila svatbu. První den Szigetu byl plný emocí a nečekaných momentů (08.08.2025 16:30)
- Fotogalerie: Největší koncertní vystoupení v historii Rock for People v podání Linkin Park (15.06.2025 18:18)
- Naživo: Linkin Park na Rock for People potvrdili comeback roku a u toho ostříhali fanouškovi vlasy (15.06.2025 08:27)
- Open'er festival přihazuje k Linkin Park nebo Nine Inch Nails i Jorju Smith, J Balvina, Deana Lewise či Arcu (27.04.2025 19:39)
- Nejen Linkin Park, ale i Beyoncé má za oceánem problém vyprodávat koncerty (22.04.2025 12:24)
- Linkin Park za oceánem netáhnou. Zlevňují vstupenky a přesouvají se do menších prostor (01.04.2025 14:51)
- Linkin Park na deluxe edici "From Zero" přidají tři novinky a pět živáků (28.03.2025 12:23)
- Linkin Park nezpomalují - za pár dnů vydají svůj prý vůbec nejlepší singl "Up From The Bottom" (20.03.2025 10:33)
- Recenze: Architects na "The Sky, The Earth & All Between" staví katedrálu z chaosu a emocí (03.03.2025 00:00)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe