Žižkov sobě 2013: Festival, který nás baví!

01.06.2013 16:48 - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta

Dva
© myspace.com
Už pošesté ožije v předprázdninovém období v termínu 3. - 28. června třetí městská část festivalem Žižkov sobě. I v letošním roce si klade za cíl pobavit, zapojit a třeba i poučit všechny obyvatele i návštěvníky této městské části od dětí po seniory. Festival zahájíme výstavou. Členové KFAŽ a jejich kolegové v jeden den 13.4. nafotili různá místa Žižkova. Výsledky této akce si budeme moci prohlédnout celý červen ve foyer Paláce Akropolis v rámci výstavy fotografií pod názvem Jeden den na Žižkově.

Pro dětské publikum je letos připraveno mnoho překvapení. V campu Na Pražačce se 3. června mohou stát indiány v rámci akce "Dětský indiánský den - Love Your Planet". V areálu Rajské zahrady uvede 4. června soubor Squadra Sua představení Bomberos, které přiblíží dětem náročnou práci hasičů a na dětském hřišti pod Parukářkou potom 14.června Bratři v tricku show plnou předmětové manipulace, žonglování, drobné akrobacie a jemného humoru s názvem "Malíři".

Hudební část festivalu proběhne 13. a 14. června na Parukářce. První den se představí v rámci cyklu EuroConnections nejoriginálnější domácí skupina Dva a energií sršící slovenský soundsystém Malalata a druhý den skupiny The Spankers, Coco Man & Solid Vibes, Fuera Fondo (SK), jako součást SkaFestu2013. Oba dny doplní DJs v rámci Hudebního stanu Radia 1. Další koncerty se uskuteční 18. června v Musicbaru Kuře v hodinkách, kde zahraje Oskar Petr & Společenská událost a hosté a 20. června v Hospůdce Nad Viktorkou uslyšíme Ztracené iluze bratří Zatloukalů a Jamajky Koblicové.

Multižánrový projekt Traffic Dance se tentokrát vydá výtvarnou cestou. Pod názvem "Traffic Dance Art" (1,2,3,VPŘED) a za doprovodu Dj Matouše Hekely bude celé auto obaleno do speciální fólie a látky a pomalováno mladou a střední streetartovou generací. Akce proběhne 14. června na Parukářce a 15. června na náměstí Jiřího z Poděbrad.

V kině Aero se uskuteční 19. června premiérové promítání filmu "Děti Flamenca" režisérky Kateřiny Hager, na které naváže hudebně-taneční doprovodný program se skupinou La Magia del Flamenco. Na své si i letos přijdou milovníci volnočasových aktivit. Otevřený turnaj švédské outdoorové hry KUBB opět zve 15. června na Židovské pece a Český pohár ve fotbálku o pohár Paláce Akropolis proběhne 22. června ve velkém sále Paláce Akropolis.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY