Brian May bude točit album s Tonym Iommim, navíc chrání jezevce v Anglii

20.02.2013 13:49 - Milan Menčík | foto: facebook interpreta

Tony Iommi
© PA
Legendární kytarista kapely Queen Brian May by rád natočil album s neméně známým členem formace Black Sabbath Tonym Iommim. Své záměry odhalil v posledním čísle časopisu Kerrang! Tam mu mohla řada kolegů a spoluhráčů pokládat různé otázky a jednu z nich mu položil právě Iommi:

"Kdy se dostaneme ke společné práci na našem album riffů? Jistě víš, o čem mluvím." Odpověď byla rychlá: "Já vím, o čem mluvíš, a jsem z toho velice nadšený. Nahrávání, o kterém mluvíš, sice mělo být tajné, ale já hádám, že tímto vyzrazením se nic nepokazí."

Navštívil totiž Iommiho studio a byl nesmírně překvapen z toho, jaké poklady tam našel. "Myslel jsem si, že by bylo skvělé udělat z těchto skladeb kompilaci. Záměrem bylo vydat tyto písně v nějaké formě tak, aby si z nich lidé mohli vyrobit své vlastní songy. Udělali by si vlastní písně, kde by jim Tony Iommi hrál na kytaru!" Časový harmonogram pro toto album vyzrazen ale nebyl.

Brian May se ale angažuje nejen v hudbě, ale i v otázce životního prostředí. Konkrétně se zajímá o záchranu jezevců, kterým se v současnosti nežije v Anglii dobře poté, co zemědělci v důsledku šíření tuberkulózy dostali povolení (pro začátek pouze v Gloucestershiru) tyto živočichy střílet.

Mluvčí organizace PETA Mimi Bekhechi o něm říká: "Ze svého boje za záchranu britských jezevců Brian May nikdy nevycouval. Šířil své poselství o soucitu pro zvířata prostřednictvím všeho co napsal, řekl, hrál, ba i dokonce nosil až do té doby, dokud si svět nesedl na zadek a nezačal poslouchat. Jeho houževnatost a neohroženost je inspirací pro mnoho lidí po celém světě."NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán.

  • Milane, nestalo se to spíš tak... (David, 20.02.2013 15:49) Reagovat

    ...že Brian May své záměry zveřejnil příp. oznámil/sdělil? Ve slovníku přece existuje vícero slov, které dokážou převést přejatý text z angličtiny do tvaru, kterým se zde skutečně mluví, mrkněte na to. Před pár lety byl ale jmenovaný kytarista v Montreux, kde skutečně odhalil sochu Freddie Mercuryho, tzn. že tam z ní sňal látku, kterou byla do slavnostního okamžiku zahalena...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY