shop.musicserver.cz
Black Sabbath a Ozzy Osbourne odehrají poslední koncert. Doplní je i Metallica, Slayer a další hvězdné kapely

Black Sabbath a Ozzy Osbourne odehrají poslední koncert. Doplní je i Metallica, Slayer a další hvězdné kapely

Vydáno: 05.02.2025 18:16 v sekci Novinky - Jiří V. Matýsek | foto: Sony Music
Podlomené zdraví Prince temnot Ozzyho Osbourna není žádným tajemstvím. Zároveň ale zpěvák na mnoha místech vyjádřil přání, že by se rád ještě ukázal před publikem.

To se mu splní letos v létě v Birminghamu - navíc v čele Black Sabbath, kteří se na pódium vrátí po dvaceti letech v původní sestavě, tedy i s Billem Wardem za bicími. Výjimečná událost, která se stane monumentální poctou dílu Osbourna i jeho kapely, se uskuteční letos 5. července na stadionu Villa Park.

Podle kytaristy Toma Morella z Rage Against The Machine, který se ujal organizace akce, se bude jednat o "největší heavymetalovou událost všech dob". Návratem Sabbathů to totiž nekončí. Ozzy nabídne také krátký sólový set a hlavně se v průběhu celodenní akce představí hvězdami nabitý line-up.

V Birminghamu totiž zahraje také Metallica, thrashové hvězdy Slayer, pro které to bude jeden z mála návratových koncertů, Pantera, Gojira, Halestorm, Alice In Chains, Lamb Of God, Anthrax a Mastodon.

Pořád málo? Protože nekončíme. Na pódiu se má objevit také Billy Corgan ze Smashing Pumpkins, Papa V Parpetua z Ghost, Duff McKagan a Slash (Guns N’ Roses), David Draiman (Disturbed), Jonathan Davis (Korn), Sammy Hagar, KK Downing (ex-Judas Priest), Sleep Token, Wolfgang Van Halen a již zmíněný Morello.

Vstupenky se začnou prodávat 14. února v 10:00 britského času. Bylo oznámeno, že výtěžek z koncertu poputuje na charitativní účely, včetně birminghamské dětské nemocnice, dětského hospice Acorn a organizace Cure Parkinson.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lucie - Marie / Krása a zázrak a tajemství 7/10
Audio: Uff, to jsme si oddechli - dvě nové skladby Lucie jsou úplně v pohodě Nová podoba Lucie to prozatím na musicserveru neměla zrovna lehké. Ne že by nám vadil nový zpěvák Viktor Dyk, dva podivné a hrubě nepovedené kousky, kterými se muzikanti prozatím prezentovali - pseudoživá verze songu "Nejlepší,... čtěte zde
Vydáno: 21.03.2025 12:00 v sekci Audio / Video | Audio
Jethro Tull - Curious Ruminant 6/10
Recenze: Jethro Tull jsou na "Curious Ruminant" pouze solidní, dávnou kvalitu oprašují jen v náznacích Fakt, že Ian Anderson na stará kolena obnovil Jethro Tull, mohl zpočátku vypadat jako pouhý nostalgický kalkul. První album po návratu, "The Zealot Gene", ale svou životaschopnost prokázalo, pokračování "Rökflöte" už tolik... čtěte zde
Vydáno: 21.03.2025 08:00 v sekci Recenze
Inhaler - Open Wide 7/10
Recenze: Geny nezapřeš. Inhaler znějí na desce "Open Wide" jako U2 víc než kdy dřív Pardon za to klišé, ale obzvlášť u třetí desky Inhaler se nabízí připomenout, že zpěvák je jedním ze synů slavného Bona z U2. A protože historie má tendenci se opakovat, přináší další skupina z rodiny proslulého zpěváka,... čtěte zde
Vydáno: 20.03.2025 14:30 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 11. týden 2025
Lady Gaga převálcovala i Viktora Sheena. S albem "Mayhem" vede tuzemskou hitparádu Po téměř třech měsících hlásí český albový žebříček změnu na nejvyšší příčce. Viktor Sheen musel uvolnit trůn a přenechat ho Lady Gaga s očekávanou novinkou "Mayhem". V rádiích se do čela probojoval Damiano David,... čtěte zde
Vydáno: 20.03.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Yungblud - Hello Heaven, Hello 10/10
Video: Devět minut a šest sekund rockové velkoleposti: Yungblud se s tím v "Hello Heaven, Hello" nemaže Všechny své instagramové posty smazal, tvrdě na sobě máknul a vrací se se zbrusu novou a překvapivou hudbou. Řeč je o mladém a talentovaném muzikantovi Dominicu Richardu Harrisonovi, kterého posluchači spíše znají pod uměleckým... čtěte zde
Vydáno: 19.03.2025 20:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Ozzy Osbourne a Billy Morrison oprášili song "Gods of Rock N Roll" (24.02.2025 15:51)
- Acid Row a Redzed vzdají hold Black Sabbath (18.01.2025 18:05)
- Video: Acid Row & Redzed natočili psychotičtější verzi "Electric Funeral" od Black Sabbath (17.12.2024 16:41)
- Video: Kytarista Black Sabbath Tony Iommi podpořil svůj druhý parfém skladbou "Deified" (03.08.2024 10:44)
- Ozzy by chtěl odehrát poslední koncert Black Sabbath s Billem Wardem za bicími. Tony Iommi není proti (28.05.2024 12:53)
- Video: Apocalyptica si do nové verze "One" pozvala Jamese Hetfielda a Roberta Trujila (27.05.2024 13:05)
- Video: Ozzy Osbourne je stále v plné síle. Na desku kytaristy The Cult Billyho Morrisona nazpíval výborný song "Crack Cocaine" (23.03.2024 18:00)
- Video: Apocalyptica se s The Four Horsemen vrací ke kořenům i k Metallice. Na podzim zahraje v Praze (02.03.2024 14:21)
- Ozzy Osbourne na konto Kanyeho Westa: "S tímhle člověkem nechci mít nic společného!" (11.02.2024 09:11)
- Ozzy Osbourne by se rád s fanoušky rozloučil dvěma koncerty v domovském Birminghamu (26.01.2024 12:05)

ALBUM TÝDNE 11/2025

Youth Lagoon
Rarely Do I Dream

Jmenuje se Trevor Powers a svoje předposlední album posluchačům představil po osmileté pauze. Řeč je o hudebníkovi, který si říká Youth Lagoon. Jeho nejnovější deska nese název "Rarely Do I Dream" a dost možná jde o nejintimnější počin v celé muzikantově kariéře.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 30.03.
Avantasia (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 31.03.
Benjamin Clementine (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 01.04.
Baby Lasagna (CH) (MeetFactory, Praha)
Út 08.04.
Dizzee Rascal (UK) (Roxy, Praha)
So 12.04.
Twenty One Pilots (US) (O2 arena, Praha)
Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Queen Madonna Beyoncé Lucie Vondráčková The Weeknd Taylor Swift Pink Floyd Viktor Sheen Vypsaná fiXa Coldplay Mirai Kabát Hugo Toxxx Dua Lipa Ed Sheeran
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe