Garage zahrají koncem ledna v Brně

12.01.2012 11:24 - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta

Garage plakát
© facebook interpreta
Ve čtvrtek 26. ledna se v brněnském klubu Mersey uskuteční další z koncertů českých skupin. Po kapelách The Plastic People Of The Universe, Psí vojáci a Priessnitz pozvání přijala legendární pražská rocková kapela, jejíž historie sahá až do roku 1979. Skupina Garage byla založena basákem Ivo Pospíšilem právě v tomto roce přímo v jedné garáži na pražském předměstí v Klukovicích. V průběhu 80. let Garage (tehdy pod názvem Garáž) patřila k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, post punkem, pub rockem a novou vlnou.

Zatímco starší generace českých undergroundových kapel (Plastic People Of The Universe, DG 307) vytvářela ponuřejší skladby inspirované Frankem Zappou, The Fugs, Velvet Underground, Captainem Beefheartem, minimalistickou a experimentální klasickou hudbou, nová generace kapel, reprezentovaná Garage, byla více přímým rock and rollem.

Za komunistického režimu v průběhu 80. let bylo kapele zřídka dovoleno hrát oficiálně. Po revoluci 1989 zažila Garage jakýsi vrchol své kariéry - rozsáhle vystupovala a cestovala po Česku a západní Evropě. Předskakovala také na koncertě Iggyho Popa v Praze.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY