Princ Pacifický a hluboký prales

08.03.2001 05:00 - Dan Hájek | foto: facebook interpreta

Deep Forest na svém novém albu s titulem "Pacifique" debutují na poli filmové hudby.
6/10

Deep Forest - Pacifique

Skladby: Pacifique, La Légende Part 2, Night Village, Le Réveil De Barnabe Part 1, La Révolte, La Baiser, Overture Huahiné, L´lle Invisible, La Légende Part 1, Exécution, Le Réveil De Barnabe Part 2, Moon Light, Téfaora Ne Croit Pas à La Légende, La Vueve Furieuse, Huainé Reggae

Celkový čas: 49:25
Deep Forest, tedy Eric Mouquet a Michel Sanchez, se do povědomí posluchačů dostali díky hitům "Deep Forest" a "Sweet Lullaby" z jejich debutového alba "Deep Forest" z roku 1992. Album se stalo velmi úspěšným a dočkalo se svého znovuvydání, obohacené o remixy, o dva roky později pod názvem "World Mix". Druhá deska "Boheme" tedy vyšla až v roce 1996. O dva roky později vyšlo album "Comparsa" a v roce 1999 Deep Forest rekapitulují svoji kariéru na záznamu koncertu "Made In Japan". Deep Forest udělali velký krok z neznáma pro hudební směry world music a ethno pop. Ve své hudbě kombinují moderní technologie s prvky kultur z různých koutů naší planety. Na jejich albech tedy můžete slyšet hudební motivy od srdce amazonského pralesa po lesy severní Francie, mezi Havanou a Prahou, případně na vzdušné čáře Madagaskar - New York. Nevyhnou se ani africkému kontinentu nebo východní Evropě (Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko).

Eric a Michel na svém aktuálním albu pokoušejí svět filmové hudby. Na desce "Pacifique" naleznete hudbu pro film Alaina Corneau "Le Prince Du Pacifique", doufám, pravděpodobně marně, že se tohoto filmu dočkáme i v našich kinech. Pro album se ve značné míře nechali inspirovat hudbou oblastí Pacifiku a k natáčení si pozvali dva sbory (Chorale Paparai à Tahiti, Chorale Tafareii à Huahiné). Od počátku alba je vám jasné, že posloucháte hudbu značky Deep Forest, jejich rukopis je snadno rozpoznatelný. Do převážně pomalejších skladeb namixovali fragmenty natočených sborů. Některé jen volně plynou ("Pacifique", "Le baiser"), některé jsou pro změnu velmi dramatické ("Overture Huahiné", "La Vueve Furieuse"). Několik skladeb tvoří jen jakési úvodní instrumentálky, trvající okolo jedné minuty ("Le Réveil De Barnabe Part 1", "La Légende Part 1"). Závěrečné finále "Huainé Reggae" tvoří medley toho, co jste na albu už jednou slyšeli, asi bylo záměrem pro titulky natočit něco podobného.

Bohužel film jsem neviděl, ani zatím tato možnost u nás není, proto jsem se rozhodl album recenzovat pouze ze stránky hudební. Deep Forest natočili pohodové album, které nevybočuje mimo rámec jejich hudebních experimentů. Jen mi chvilkami připadá, že se do hlubin experimentů jim vlastních neponořili dostatečně hluboko a občas uslyšíte nápad, který jste již nejenom na albu "Pacifique" nejednou zaznamenali ve vašich uších. Přesto je toto album milé na poslech a Deep Forest nenatočili nic podprůměrného, spíše naopak. "Pacifique" je pohodovou kulisou vašeho všedního dne, kterým proplují paprsky hudby pánů Erica Mouqueta a Michela Sancheze.

Album: Deep Forest - Pacifique
Hodnocení: 6/10
Celkový čas: 49:25
Skladby: Pacifique, La Légende Part 2, Night Village, Le Réveil De Barnabe Part 1, La Révolte, La Baiser, Overture Huahiné, L´lle Invisible, La Légende Part 1, Exécution, Le Réveil De Barnabe Part 2, Moon Light, Téfaora Ne Croit Pas à La Légende, La Vueve Furieuse, Huainé ReggaeNÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY