TOPlist
shop.musicserver.cz

Láska páska one more time!

Vydáno: 31.01.2001 05:00 v sekci Recenze - Honza Balušek | foto: facebook interpreta

Se svým druhým albem "Nejsi jediná" se hlásí další chlapecká formace T-Boyz.

3/10

T-Boyz - Nejsi jediná

Celkový čas: 46:23

Skladby: Nejsi jediná, S tebou, Krásná, Odcházíš, Zas nemám čas, Buď mojí láskou, Vzpomínka, Jsi moje holka, Beruška, Kde tě hledat mám, Pláč, T-Boyz, Vzpomínka (dancemix)

Při pohledu na T-Boyz by si člověk mohl říci, že tu máme další novou chlapeckou kapelu. Ve skutečnosti je to ovšem tak, že T-Boyz už existovali téměř v době, kdy Lunetic teprve začínali tušit, že by mohli začít i zpívat. Před několika lety jim totiž v produkci Erika Aresty (vzpomeňte na Maduar či duo MC Erik & Barbara) vyšlo anglicky zpívané album, které se uvedlo coververzí "Step By Step" původně od New Kids On The Block a naprosto propadlo. Nyní chlapci přibrali čtvrtého do party a zkouší to na nové desce s českými texty.

Autorem veškeré hudby je opět Erik Aresta a v ní je docela velký kámen úrazu. Erik totiž nedávno vydal nové album, ale produkuje taky spoustu jiných věcí a tudíž jeho nápady jsou místy velmi rozmělněné. Co bych lhal, na desce je jakýchkoli melodických nápadů velmi poskrovnu, Aresta si prostě sedl k počítači, vysypal dvanáctku písniček a hotovo. Většina se nese ve stejném rytmu, aranže jsou takové, aby nějaké byly... Výjimkami jsou první dva singly, "Nejsi jediná" a "Zas nemám čas". První sice připomene svým zvukem Backstreet Boys či 'N Sync, ale disponuje docela dobrým refrénem. Druhá jmenovaná je jako z naprosto jiné desky - výborná šlapající popová písnička s docela přijatelným textem.

A jsme u textů. Jsou strašné. Když jsem něco podobného psal u recenze desky HaHa, netušil jsem, že to může být ještě horší. Texty HaHa jsou sice naivní, ale jsou to mladí kluci, kterým ty lásky-pásky můžete docela věřit. Ovšem T-Boyz jsou už starší a z každého slova kape tak neuvěřitelný kalkul, že texty vypadají téměř jako parodie. Kterou ovšem nejsou. Je třeba podotknout, že kluci si texty psali sami, takže moc dobře věděli, co budou zpívat. Je docela zajímavé, že ony láskotexty jsou v devíti písničkách, přičemž ony tři další patří k nejlepším věcem desky. "Nejsi jediná" je přesným opakem většiny textů, už z názvu je snad patrné, o co jde. "Zas nemám čas" je o tom, jak nemá čas :), ale docela v pohodě, "T-Boyz" je takovou tou hymnou, jakou známe od rapperů, kdy se bijou v prsa a křičí, jak jsou nejlepší. Abych klukům nekřivdil, docela poslouchatelná je i pomalá písnička "Pláč", kterou pěknou náladu dodává použití akustické kytary.

Nové album T-Boyz je postaveno na klasickém "podvodu" - první dva singly jsou docela dobré písničky s normálními texty ("Zas nemám čas" je dokonce hodně dobrá), ale zbytek desky se nese v sériové výrobě o několik tříd níž a v hustěláskotextové rovině. Po profesionální stránce jsou na tom kluci docela dobře, zpívají i rapují bez problémů, jen se jim nedostává materiálu, který by uspěl i někde jinde než jen u malých holčiček. Ke svým stájovým kolegům A-Tak! mohou prozatím jen vzhlížet a šoupat při tom nohama.

CD k recenzi poskytla firma BMG.

Album: T-Boyz - Nejsi jediná
Hodnocení: 3/10
Celkový čas: 46:23
Skladby: Nejsi jediná, S tebou, Krásná, Odcházíš, Zas nemám čas, Buď mojí láskou, Vzpomínka, Jsi moje holka, Beruška, Kde tě hledat mám, Pláč, T-Boyz, Vzpomínka (dancemix)


  • Lucie (John Friday, 23.06.2002 18:52) Reagovat

    na adrese: www.t-boyz.cz

  • Tak co na to dnes? (Martin, 11.09.2002 11:42) Reagovat

    Tak co pane redaktore? jak se na to díváte po takové době? pořád si myslíte, že můžou jen vzhlížet k A-takům a šoupat nohama? Nebude to už náhodou naopak? trochu jste se asi spletl že? Ona se asi taková deska nedělá pro pár rádoby profipisálků, ale pro komerci pro kterou je tahle hudba určená!

  • Hlupaci od T-boyz (ling, 12.09.2002 13:29) Reagovat

    Coze? Voni existujou lidi ochotny poslouchat Berusku??? To je zly sen, ze?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Camouflage, Barrák Music Club, Ostrava, 28.3.2025
Naživo: Synthpopoví Camouflage se v Ostravě ukázali jako výborná živá kapela Německá skupina Camouflage vyjela na turné k neuvěřitelnému čtyřicátému výročí existence. Retrospektivní show postavená na největších hitech pod názvem "Rewind To The Future And Goodbye" se odehrála i v ostravském klubu Barrák.... čtěte zde
Vydáno: 29.03.2025 19:30 v sekci Naživo
Anastacia, O2 universum, Praha, 28.3.2025
Naživo: Anastacia oslavila v O2 universu pětadvacet let na scéně a ohromila svým hlasem Anastacia už se na scéně nějaký ten rok pohybuje. Může se to zdát neuvěřitelné, ale od vydání jejího debutu "Not That Kind" uplynulo rovné čtvrtstoletí. Současné turné nazvala po své prvotině spíše symbolicky - zazněla z ní... čtěte zde
Vydáno: 29.03.2025 11:57 v sekci Naživo
musicserver je hudební všežravec. Jen ta dechovka nám chybí
Blogísek ultrapopaře: musicserver je hudební všežravec. Jen ta dechovka nám chybí Na musicserveru vyjde každý měsíc přibližně tři sta článků. A i když se nemůžeme věnovat všemu a všem - hudby prostě vzniká strašná spousta -, každý žánr u nás má dveře otevřené. I proto mě občas překvapí, jak... čtěte zde
Vydáno: 29.03.2025 08:00 v sekci Publicistika | Blogísek ultrapopaře
Olympic - Bombarďák 7/10
Recenze: Olympic zůstává i na třiadvacáté desce pořád "Bombarďák" "Mám to rád. Napořád. To nejde vzdát." Tímhle sloganem z titulní skladby by mohlo být opředeno klidně celé novinkové album "Bombarďák". I po více než šedesáti letech existence se dá stvořit šťavnatá nahrávka plná energie.... čtěte zde
Vydáno: 28.03.2025 09:30 v sekci Recenze
Mňága a Žďorp, Lucerna Music Bar, Praha, 26.3.2025
Naživo: Mňága a Žďorp na svém prvním letošním koncertě v Praze představila "Podivné rybičky" Skupina z Valmezu se po nahrávání nové desky, která by měla vyjít v září, ukázala po čtvrt roce fanouškům. Část jarní šňůry odstartovala právě v pražském Lucerna Music Baru, který bez problémů vyprodala. Během... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2025 20:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Natalie Oreiro s kluky za zády (16.02.2001 05:00)
- Poslechněte si nový singl T-Boyz (05.02.2001 00:10)

ALBUM TÝDNE 12/2025

Steven Wilson
The Overview

Sledovat hudební cestu Stevena Wilsona může být pěkné drama. Doslova nevíte, co vás čeká za každým rohem. Od No Man po Porcupine Tree, od Blackfield až k nevyzpytatelné sólové kariéře. Všechno je to nesmírné dobrodružství. A to zřejmě nekončí s aktuálním počinem "The Overview", jenž na to jde zase odjinud.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 30.03.
Avantasia (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 31.03.
Benjamin Clementine (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 01.04.
Baby Lasagna (CH) (MeetFactory, Praha)
Út 08.04.
Dizzee Rascal (UK) (Roxy, Praha)
So 12.04.
Twenty One Pilots (US) (O2 arena, Praha)
Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Viktor Sheen Disturbed Madonna The Weeknd Pink Floyd Lady Gaga Lucie Vondráčková Beyoncé Coldplay Taylor Swift Hugo Toxxx Ed Sheeran Kabát Queen Mirai Dua Lipa
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím