Australská hardrocková legenda AC/DC v roce 1996 vystoupila ve Španělsku, kde představila svoje tehdy comebackové album "Ballbreaker". Výborná a energická show těžila především z osvědčených hitů a z hravosti Anguse Younga. Teď je vše k vidění v nově sestříhané a vyčištěné verzi na DVD.
Vydáno: 08.09.2008
Celkový čas: 144 minut
Skladby: Back In Black, Shot Down In Flames, Thunderstruck, Girl ’s Got Rhythm, Hard As A Rock, Shot To Thril, Boogie Man, Hail Caesar, Hells Bells, Dog Eat Dog, The Jack, Balbreaker, Rock And Rol Ain ’t Noise Polution, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, You Shok Me All Night Long, Whole Lota Rosie, T.N.T., Let There Be Rock, Highway To Hel, For Those About To Rock (We Salute You ), Cover You In Oil, Down Payment blues
Vydavatel: Sony Music
:-D (David, 18.12.2008 11:05) Reagovat
Už první věta tohoto pokusu o recenzi zní školácky, a proto pár poznámek pro zjevně nového eléva v redakci:
1. Ballbreaker byl 12. studiovkou AC/DC, ne čtrnáctou (nepočítáme přece dva živáky If you want blood… a Live)
2. Protinožci nejsou AC/DC už dávno, původně jistě, dnes ale žijí oba Youngovi i Brian Johnson v USA. Psát o téhle skupině dnes jako o australské, je dnes legrační.
3. Co je to elitářská rocková scéna? O jaký comeback se podle autorky jednalo? AC/DC copak někdy zapadli, aby se museli někam vracet? Mezi jejich deskami jsou sice několikaleté mezery, takže jakmile odjedou turné, nejsou časem tak v povědomí, ale ani dnes, když jsou úspěšní s albem Black Ice, se nejedná o žádný comeback!
4. Místo konání madridského koncertu lze sice nazvat z nedostatku slovní zásoby stadionem, jde ale o skutečnou ARÉNU, určenou k býčím zápasům.
5. Ehm, že show snímalo několik kamer je jasné, ale kolik tedy celkem? :-)
6. Podle čeho se dá poznat, že na původní VHS nebyla zachycena atmosféra koncertu dostatečně? Já měl dojem dokonalý.
7. Ukvapenost a improvizace ve střihu, velice špatný zvuk…no, odkud jsou tyhle údaje? Z tatínkovy ojeté kazety, kde je skutečně zvuk po desítkách přehrání horší nebo jen autorka plní stránku slovíčky a spojením opsaným odjinud? Jasně, na DVD je většinou obraz i zvuk dokonalejší, ale že tam nebyla atmosféra…? Že by to David Mallet zvoral?
8. Které jsou ty méně úspěšné projekty AC/DC? Určitě některé jejich studiovky, ale na DVD zatím vydali vše, co bylo dříve na VHS, koncert z Madridu je připomenutím se AC/DC před Black Ice, další profesionální materiál už asi není k dispozici.
9. "Koncert „zachycuje kapelu v době, kdy posbírala nové síly a s pověstnou dravostí hodlala se svojí energií nabít i své fanoušky“. Ha, ha, Kateřino, AC/DC nabíjejí svou energií publikum už asi 30 let, vy to zjišťujete nyní?
10. Že je za bubny Phil Rudd je důležité jen z pohledu toho, kdo ví, že tento chlápek s nimi začínal a hrál na nejdůležitějších deskách. Jinak v kapele hrálo bicmenů víc.
11. „Přestože ale AC/DC vyrazili do světa představit své nové album, vystoupení postavili na svých největších hitech“. No, slečno, VŠECHNY kapely na světe (které hrají pro tak velké publikum) staví své show na největších hitech, jinak by neprodali vstupenky. Překvápko? Jsou samozřejmě vyjímky, ale vždy jde o velký risk (např. jedno z posledních tour Iron Maiden, kde hráli live celou novou desku).
12. Panna-děvka Rosie. Cožééé?
13. „Na vrcholu agónie…“, to jako znamená, že pak zkolaboval?
Ne, v poho, na musicserveru už vyšly horší věci…
Re: :-D (brendn volš, 18.12.2008 13:43) Reagovat
"Psát o téhle skupině dnes jako o australské, je dnes legrační." - jasný, píšu ti první bod imbecility za to, že podle tebe byl Kryl německý písničkář.
Re: :-D (David, 18.12.2008 14:47) Reagovat
Kryl byl český píničkář, píšící česky, vystupující pro Čechy, i když žil kus života v Západním Německu. AC/DC vznikli v Austrálii, jsou tedy původně australskou kapelou, možná jsou už dnes Američané. Imbecilita v tom není ani trochu, jen uvažování...
Re: :-D (Fantomas, 18.12.2008 14:52) Reagovat
Bože ty jsi machírek, raději se zklidni a pro příště napiš takovou rezenci sám. Mě vyjadřovací prostředky nevadí a nepřesnosti nejsou rovněž tak nepřesné. Jestli jsou AC/DC australané ví nejlépe pouze oni, čili jestli opovrhují svou rodnou zemí popř. jestli se zřekli australského občanství. Myslím, že ani jedno asi ne. A ty počty desek nejsou tak nepřesné, protože do deskografie se počítá i výběr Who made who s jedním bonusem a Jailbreak. V tomto záleží na kritériích co je a co není studiovka. Navíc i první známá deska Hign Voltage vyšla v Austrálii původně jako dvě desky. Prostě jsi chtěl machrovat, ale úplně zbytečně.
Re: :-D (David, 18.12.2008 15:18) Reagovat
Ha, ha, machrovat před Fantomasem? To bych si nikdy nedovolil, je přece nebezpečnej!!! Neřeš ten počet desek a kdo má jaký pas a když už znáš Jailbreak, mohlo by tě trknout, jak prkenně je to napsané, jinak bych vůbec nereagoval.
Tweet