Justin Timberlake má v Británii nejprodávanější album

17.09.2006 21:40 - Karel Veselý | foto: facebook interpreta

"FutureSex/LoveSound" Justina Timberlakea potvrdilo pozici favorita a v aktuálním pořadí britského albového žebříčku vede. Největším soupeřem mu byla mladá rocková kapela The Fratellis, kteří obstáli se ctí a jsou druzí. V singlovém pořadí udrželi jedničku Scissor Sisters s "I Don't Feel Like Dancing". Na trojku poskočila Fergie s "London Bridge", svoji novinku "When You Were Young" dostali na pětku The Killers.
Scissor Sisters - Don't Feel Like Dancing
© facebook interpreta
Scissor Sisters nenašli na vrcholu britského žebříčku žádného vyzyvatele a "I Don't Feel Like Dancing" i tuto neděli dominuje oficiálnímu britskému žebříčku nejprodávanějších singlů. Podle předběžných prodejních čísel prodala newyorská kapela v druhém "fyzickém" týdnu 56 tisíc kusů, druhý Justin Timberlake se "SexyBack" zaostal o zhruba 30 tisíc. Dvojici soupeřů ohrozila Fergie, která se s "London Bridge" posunula v prvním prodejním týdnu o 23 příček a je aktuálně třetí. To je ostatně číslo, které bylo stropem pro tři ze čtyřech posledních singlů její domovské kapely Black Eyed Peas. O jednu příčku dolů klesá čtvrtá Nelly Furtado s "Promiscuous" a na pětce je nejvyšší novinka týdne - "When You Were Young" The Killers. Singl upozorňující na jejich nové album se stává druhým největším hitem kapely, kterým je samozřejmě "Somebody Told Me", jež se v reedici vyšplhal na trojku. "When You Were Young" teprve v pondělí vychází na CD singlu a můžeme tedy čekat, že půjde ještě výše. Prvním domácím zástupcem v Top 10 je na čísle šest Robbie Williams s "Rudebox", po třinácti týdnech v Top 5 opustila elitu Shakira s "Hips Don't Lie" a je sedmá. Svůj postup vzhůru ukončili Snow Patrol, když "Chasing Cars" klesá z šestky na osmičku. Do desítky se podívala Jamelia, jejíž nový singl "Something About You" se posunul na desítku po čísle 28 v "nultém" týdnu. Britská zpěvačka tak drží šňůru pěti singlů v Top 10. Zatímco ve druhé desítce se poskládaly klesající singly, v té třetí se vyskytlo několik novinek. Hned na začátek třeba irský bard Daniel O'Donnell, který se stabilně umísťuje v druhé polovině Top 40. "Crush On You" boduje hned na jejím kraji a stává se jeho nejlepším singlem od vánočního popěvku "A Christmas Kiss" z roku 1999. Číslo 23 patří Lostprophets a jejich novince "A Town Called Hypocrisy", rapper Lupe Fiasco si s pomocí Jill Scott a "Daydreamin'" zamluvil číslo 25 a Embrace jsou s novinkou "Target" ještě o čtyři příčky níže. Svoji premiéru si v Británii prožily Cherish, jejichž "Do It To It" je i se Sean Paulem na guestspotu na třicítce. Všechny singly už se prodávaly v kamenných obchodech a velký postup už je asi nečeká. V poslední desítce ještě máme dvě reedice singlů od mladých britských projektů. Jak oficiální debut rockerů Larikin Love "Happy As Annie", tak i novinka Guillemots "Trains To Brazil" vyšly na singlu už vloni, ale do čtyřicítky se nepodívaly. Poslední novinku obstaral zpěvák, kytarista a producent, který si říká Get Cape Wear Cape Fly se singlem "The Chronicles Of A Bohemian Teenager", prvním, který se dostal takhle vysoko. Za týden budou na čtyřicítku útočit Wolfmother, Zutons, Janet Jackson, Audioslave nebo Nicky Wire. Z digitálních singlů čekejte útok Paolo Nutiniho a hlavně Lily Allen.

Kompletní singlový žebříček je k vidění zde.

Justin Timberlake - FutureSex/LoveSounds
© facebook interpreta
Albová čtyřicítka má nového vládce. Jmenuje se Justin Timberlake a jeho "FutureSex/LoveSounds" se v prvním týdnu prodal v nákladu 90 tisíc kusů, což ale není na britské poměry nijak závratné číslo. Připomenu ještě, že "Justified" startovalo z šestky a na jedničku se vyšplhalo až po dvou měsících, v lednu 2003. Nejlepším umístěním Justinovy kapely 'NSync byla dvanáctka pro "Celebrity" v srpnu 2001. Dvojka patří debutu irské kapely The Fratellis, kteří i díky velké pomoci ostrovního tisku zaostali za americkým zpěvákem jen o necelých 20 tisíc. Spokojený může být i r'n'b zpěvák Lemar, jehož třetí album "The Truth About Love" je na čísle tři. Jeho dosavadním vrcholem bylo číslo osm. Starší desky musely ustoupit novinkám, Snow Patrol jsou s "Eyes Open" na čtyřce, Kasabian s "Empire" klesli na pětku. Do desítky se vrací Razorlight s "Razorlight", naopak těžký pád zaznamenala Beyoncé, která z trojky padá s "B-Day" do zapomnění čísla devatenáct. Ve třetí desítce jsou dvě novinky pro starší posluchače - žebříčkový přeborník z 80. let Lionel Richie je s "Coming Home" na čísle 28, jazzová zpěvačka Diana Krall boduje s novinkou "From This Moment On" o příčku níže. Výběr největší hitů kapely Adam & The Ants se také dostal do čtyřicítky, dvě příčky před jejím uzavřením. Albové novinky s šancí na průnik do čtyřicítky jsou třeba Fergie, Cherish a samozřejmě Scissor Sisters, pro něž by cokoliv jiného než jednička byl neúspěch.

Kompletní albový žebříček je k vidění zde.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY