Předmět: Nic moc...

03.07.2005 05:00 - Lukáš Franz | foto: facebook interpreta

Pátá deska Weezer nese název "Make Believe". Povedlo se čtyřčlenné partičce obnovit slávu, kterou jim vynesla první dvě alba, nebo se dočkáme stejně rozpačitého výsledku jako v případě předposlední desky "Maladroit"? Dozvědět se to můžete v naší recenzi.
5/10

Weezer - Make Believe

Skladby: Beverly Hills, Perfect Situation, This Is Such A Pity, Hold Me, Peace, We Are All On Drugs, The Damage In Your Heart, Pardon Me, My Best Friend, The Other Way, Freak Me Out, Haunt You Every Day
Celkový čas: 45:14
Vydavatel: Universal
Já a Weezer. Začalo to, když jsem chodil do prváku. Ale z počátečního nadšení (způsobeného pravděpodobně pokročilým stádiem puberty, kdy jsem to "weezerovské" hrabání do strun považoval za ukázku geniálního hudebnictví) zbyly leda tak trosky. Trosky v podobě několika oblíbených písniček. S radostí si poslechnu čtveřici "Photograph", "Island In The Sun" ("The Green Album"), "El Scorcho" a "Butterfly" ("Pinkerton"). Zbytek tak nějak vyšuměl. Tím ale nechci tvrdit, že tyhle tracky považuju za to nejlepší, co tahle pop-emo-punk-rock partička vyplodila. Jenom se mi prostě líběj nejvíc. Toť vše. Teď nám hoši servírují pátou placku s názvem "Make Believe". Na Allmusic jsou z toho vydřený za čtyři hvězdičky, což znamená, že by to mělo bejt na stejný úrovni jako předposlední "Maladroit". Jenže ouha, "Maladroit" zrovna moc lidí nechválilo. Osobně si teda pamatuju jenom útržky z klipu ke "Keep Fishin'", a to jenom díky tomu, že tam hrály postavičky z pořadu pro děti "Open Sesame" (běží i na ČT).

Na krabičce je samolepka a na ní několik chytrých vět. Vezmeme to hezky postupně: "...the most important album of their career..." - Alternative Press. Je vidět, že název tiskoviny je namístě. Neodvážil bych se tvrdit, že "Make Believe" je nejdůležitějším albem v jejich kariéře. Na celým playlistu totiž nenacházím ani jednu věc, která by se mohla zařadit po bok mých čtyř favoritů. Jsou tu příjemný kousky, ale víc nic. "...recaptures the naked honesty of Pinkerton & the Blue Album..." - Rolling Stone magazine. Většina tvorby Weezer mi splývá, takže by se s tím dalo souhlasit. "Beverly Hills is one of Weezer's best-ever pop songs" - Rolling Stone magazine. Otvírák "Beverly Hills" je opravdu jedna z těch lepších věcí na desce, ale znám povedenější "weezeroviny". Taková "This Is Such A Pity" se mi líbí víc. Musím uznat, že rychlejší věci jim jdou líp. Pomalejší se mi moc pod kůži nedostaly.

Kdybych měl mluvit úplnou pravdu, tak jakmile se "Make Believe" přehoupne přes svou polovinu, začínám se strašně nudit. Něco tu postrádám. Něco, co mají všechny ty mladý kapely jako třeba The Killers nebo The Bravery. Něco, co tu desku žene dopředu. Navíc mi začíná bejt Riversův (Rivers Cuomo - lead vocals) hlas nepříjemnej. Z posledních řádků na samolepce se ještě dozvíte, že máte v ruce Enhanced CD. Díky tomu na disku najdete ještě dokument "The Making Of The Record". Spíš dokumentík. Když to vezmu kolem a kolem, tak "Make Believe" není nic extra. Jestli se dostane do mýho přehrávače i po dopsání týhle recenze, tak jedině když ho tam strčí návštěva.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY