Akropolis spojí Prahu s Paříží a Berlínem

Vydáno: 09.12.2004 08:48 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Stephunk T. - Kosmír
© facebook interpreta
Francouzský institut v Praze a Goethe-Institut v Praze pořádají ve spolupráci s Palácem Akropolis festival francouzsko-německo-české moderní hudby Musiconnexions. První ročník festivalu, jehož pokračování je plánováno i pro rok 2005, proběhne 13. a 14. prosince v Paláci Akropolis. V rámci festivalu se představí skupiny EZ3kiel (Paris), Nylon (Berlin), Nana Zorin (Praha) a Stephunk T (Praha).

EZ3kiel: těchto několik znaků znamená v první řadě tři osobnosti hudebního světa, směsici stylů a hudebních směrů a poté vše, co souvisí se scénou - zvuk, pohyb, světelné efekty. Elegantní, lehké, sofistikované a zároveň zcela novátorské, takové je umění kapely, která dokáže mistrně, bez náznaku kakofonie, mísit syntetické zvuky, akustické nástroje a videoprojekci. Jejich vystoupení na scéně je vždy nezapomenutelným zážitkem nejen pro všechny milovníky elektronické hudby.

První z dlouho očekávaných singlů "Detrayboosterrocket" projektu Stephunk T, který vyšel 7. října 2004, vznikl ve spolupráci s Denverem Tunerem aka D-FORM z jihoafrické kapely Moodphasefive. Na CD kromě originál mixu najdete také remix a track nadějných rapperů Ricardo & Double WC s názvem "Modřany".

Nová německá vlna nás zasáhne 14. prosince, kdy Nylon vystoupí v rámci dvoudenního francouzsko-německo-českého festivalu. Muzikanti Hagen Demmin, Stefan Rogall, Arnold Kasar a Paul Kleber si dali dostaveníčko v jednom berlínském studiu se zpěvačkou Niku Sebastianovou a vzniklo z toho jejich debutové album s nostalgickým názvem "Die Liebe kommt" (Láska přichází). Členové Nylon jsou dále známí svojí účastí v hudebních formacích, jako jsou Micatone, Lisa Bassenge Trio, Sonar Kollektiv či Atomhockey.

Nana Zorin se vrací s plnou parádou a s novým albem. Aktuální album "Do U Want To Live Forever?", které tvoří páteř koncertů, disponuje nejen silnými melodiemi, ale i živočišnou atmosférou rockového koncertu a tanečního transu. Role hlavního vokalisty souboru se ujal nadaný multiinstrumentalista a skladatel Ego.L.Din, změn doznala i rytmika.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Krojeny - Zlatá 8/10
Video: Písnička o břidlici, video o naději. Petr Uvira představuje projekt Krojeny skladbou "Zlatá". Pusťte si ji v premiéře Kytaristu Petra Uviru jste mohli zahlédnout v doprovodné kapele Marie Puttnerové, v řadách prakticky spících Ladě i v afrojazzových Heimat. Nyní zkušený muzikant a producent míří do sólových vod a stojí na začátku cesty se svým... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 10:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Palác Akropolis ožije v pátek osmihodinovým Art Maratonem (21.04.2020 19:18)
- Fotogalerie: Deep Forest poprvé v Praze (02.03.2013 17:13)
- Fotogalerie: Zuby Nehty a Už jsme doma, kteří zahráli F.P.B. v Akropoli (19.09.2010 12:39)
- Recenze: Musique Électroacoustique (04.05.2010 05:00)
- Recenze: Torzo ukryté za pohledem skrz růžové brýle (14.08.2009 05:00)
- V pražské Akropoli se pobavíte v interiérech od Františka Skály (27.03.2009 16:29)
- Nana Zorin oslaví v Rock Café jedenácté narozeniny (27.02.2009 11:26)
- Palác Akropolis přivítá švédskou kapelu CirKus (26.08.2008 09:52)
- O2 Sázavafest zveřejnil časový harmonogram warm-upu (11.07.2008 11:26)
- Recenze: Tak je to láska nebo jen přání? (06.07.2008 11:10)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Madonna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe