Algida Big Chill poprvé v Česku

Vydáno: 07.05.2004 14:33 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Algida Big Chill plakát
© facebook interpreta
Největší chilloutový festival na světě Algida Big Chill, který představuje všechny hudební směry současné chilloutové scény, proběhne 5. června 2004 přímo v magickém centru Prahy na Střeleckém ostrově. Na třech festivalových pódiích se hudebním fanouškům představí to nejkvalitnější ze současného chilloutu, například francouzský zvukový experimentátor Kid Loco nebo legenda britské klubové scény DJ Mixmaster Morris. Z domácích vystoupí Ecstasy Of St. Theresa, Soil a další. Algida Big Chill bude pro české publikum novým festivalem. Jeho cílem není přilákat hvězdy z titulních stran hudebních magazínů, ale vytvořit pohodovou a odpočinkovou atmosféru s kvalitní hudbou pro vyzrálejší publikum. Tomu odpovídá i netradiční koncept festivalu, který je rozdělen na denní a noční část. Denní program se bude odehrávat z části na Střeleckém ostrově a z části přímo na hladině Vltavy. V noci bude festival pokračovat v klubu Roxy. Protože cílem Algida Big Chill není překonávat rekordy v návštěvnosti, ale vytvořit skutečnou pohodovou atmosféru, má festival limitovanou kapacitu 3000 lidí na denní a 1000 lidí na noční část.

Algida Big Chill má své kořeny v Británii, kde před deseti lety vznikl. Od té doby se stal skutečným globálním hudebním svátkem, který slaví jeho příznivci na několika kontinentech a v různých zemích, tento rok kromě Prahy a Británie také ve Španělsku nebo v Kanadě. Festival ale již proběhl také na řeckém ostrově Naxos nebo u egyptských pyramid v Gíze. Algida Big Chill přiváží do Prahy vydavatelství iMédia a Algida.

Hlavní festivalové pódium bude na Střeleckém ostrově doplňovat Algidance Chillout stan, vytvořený Milanem Caisem z Tata Bojs, ve kterém si budou moci návštěvníci zahrát Milanovu novou interaktivní hru Moře hříchů, relaxovat u kvalitního chilloutu a osvěžit se originálními zmrzlinovými koktejly od Algidy. V klidných vodách Vltavy bude navíc kroužit festivalový parník pod taktovkou domácích chilloutových projektů. Na Střeleckém ostrově nebudou samozřejmě chybět další doprovodné programy a dětský koutek.

Pražská premiéra festivalu Algida Big Chill oficiálně odstartuje letošní Algidance Tour - pojízdnou odpočinkovou zónu tohoto léta. Algidance Chillout stan bude v rámci této tour tvořit exkluzivní chilloutové zóny na letních festivalech v Čechách a na Slovensku.

Festival Algida Big Chill je přirozeným pokračováním průkopnického úsilí Algidy na poli podpory domácího chilloutu. "Pro spoustu mladých projektů je šance, kterou jim dá Algida, jedinou cestou, jak se svou hudbou seznámit více lidí," říká Honza Čechtický - známý hudebník (Ohm Square), skladatel filmové hudby a herec ("Knoflíkáři", "Anděl Exit"), který je hlavním dramaturgem Algidance Chillout Labelu - jediné značky u nás, které kontinuelně mapuje to nejlepší z české a zahraniční chilloutové scény. Právě v těchto dnech vychází už třetí díl kompilace "Algidance Chillout", sestavený Janem P. Muchowem.

Hudební styl chillout (česky uklidnění, vyklidnit se) se prosadil spolu s ohromným rozmachem tanečních klubů v devadesátých letech jako specifická forma elektronické klubové hudby, sloužící k poslechu, relaxaci a osvěžení tanečníků. Chillout má dnes mnoho různých podob, ovlivněných například world music nebo jazzem a je samozřejmou součástí většiny tanečních parties.

Nejlevnější vstupné na Algida Big Chill je do 15.5.2004 v předprodeji sítě Ticketpro: Den 349,- Kč a kombinace Den/Noc za 449,- Kč bez poplatku. Děti do 120 cm a vozíčkáři budou mít vstup zdarma.

Potvrzené zahraniční live acty: Bent, Fragile State, Beanfield, Alucidnation, Laura B. Potvrzení zahraniční DJs: Dzihan & Kamien, Mixmaster Morris, Kid Loco, Leggo Beast, Lol Hammond, Pete Lawrence.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Janais - Vianočná Janais (rozšírené vydanie 2025) 8/10
Recenze: "Vianočná Janais" se může stát šperkem v kolekci omšelých svátečních alb A už je to tady. Co? No přece Vánoce. Nejkrásnější svátky v roce si žádají i speciální písničky. Ano, máme tu koledy, tradicionály, ale i nové skladby, které navozují výjimečnou atmosféru. S deskou "Vianočná Janais" dokázala... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2025 15:40 v sekci Recenze
Mutanti hledaj východisko - Baví nás balancovat na okraji věcí, žánrů a stylů
Rozhovory: Mutanti hledaj východisko - Baví nás balancovat na okraji věcí, žánrů a stylů Mutanti hledaj východisko, alternativně rapový úkaz na domácí scéně, vydali po dvou letech nové album "Rada starších". Ve srovnání s předchozí nahrávkou "Puma" je stručnější, přímější a plné hostů. Proč? A jak se cítí na... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
The Subways, Lucerna Music Bar, Praha, 2.12.2025
Naživo: The Subways a Lucerna Music Bar: Klasika, která nikdy nezklame Britské trio The Subways už zase slaví. Po nedávném turné k patnácti letům od začátku kariéry nyní přidává pětiletku navíc - a při té příležitosti opět nechtělo upgrade do větších prostor, ale spolu se svou fanouškovskou... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2025 13:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 48. týden 2025
Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru Beze změn na vedoucích pozicích se obešlo aktuální vydání domácích žebříčků. Alvaro Soler a Marta Santos zůstali s "Lo Que Pasó, Pasó" v čele rádií, Buka opět kraluje hitparádě alb i přehledu digitálních singlů. V tom... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Ice Nine Kills, SaSaZu, Praha, 28.11.2025
Naživo: Když SaSaZu pohltila noc: The Devil Wears Prada rozpohybovali klub a Ice Nine Kills ho proměnili v hororové divadlo SaSaZu zažilo noc, která nesla dvě tváře: nejdřív neústupnou energii The Devil Wears Prada s čerstvým materiálem z alba "Flowers" a později teatrální šílenství Ice Nine Kills plné masek, rekvizit a hororových scén. Creeper a TX2... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2025 17:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Algida Big Chill bude za levno (03.06.2004 16:52)
- Line-up pro Algida Big Chill (02.06.2004 16:19)
- Algida Big Chill - informace o účinkujících (01.06.2004 08:44)
- Jaké bude počasí na Algida Big Chill? (31.05.2004 09:45)
- Na Algida Big Chill vystoupí i Bent (27.05.2004 11:07)
- Algida Big Chill - happy týden (25.05.2004 19:56)
- Algida Big Chill - vstupenky v prodeji (11.05.2004 11:03)

ALBUM TÝDNE 48/2025

Barbora Poláková, Štěpán Urban
Sršeň

Co začalo jako zkoušení na projekt Báry Polákové jménem "Něhy", nakonec vyplynulo v celou společnou desku. A nejen to - zpěvačka a její kolega Štěpán Urban teď tvoří dvojici i v osobním životě. Tuto skutečnost potvrdili, ale vlastně ani nemuseli. Jejich klidná, laskavá hudba by to totiž řekla za ně.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 06.12.
Leisure (NZ) (MeetFactory, Praha)
Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Beyoncé Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Coldplay Kryštof Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe