O2 universum čeká elektronika ve smokingu: Apashe přijede s filharmonií

12.01.2026 16:15 - Honza Balušek | foto: se svolením Apashe

Apashe přiveze do Prahy koncert, který vypadá na papíře skoro jako omyl - elektronika, ale k tomu filharmonie. Jenže přesně na těchto kontrastech si belgický producent (dnes usazený v Kanadě) vybudoval jméno, které funguje napříč scénami i kontinenty.

Apashe plakát
© Selection
Show "APASHE Live With Philharmonic Orchestra" proběhne 6. února 2026 v O2 universu. Jako speciální host dorazí Malaa's Alter Ego, support obstará Alina Pash.

Večer slibuje momenty, kdy se monumentální symfonie překlopí do klubové exploze - živé orchestrální aranže, drsné basové linky a beaty, které člověka nenechají v klidu. Apashe dlouhodobě míchá klasiku s elektronikou, občas přidává hip hop a výsledkem je majestátní zvuk.

Na kontě má vystoupení na festivalech Tomorrowland, Lollapalooza nebo Coachella a jeho set na hlavní scéně Beats for Love 2025 se zařadil mezi vrcholy ročníku. Jeho skladby navíc pronikly i do kinosálů - zazněly ve filmech "John Wick" či "Rychle a zběsile". Nejde přitom jen o jednorázový nápad s orchestrem: Apashe posouvá hranice žánru dlouhodobě, pracuje i s živou dechovou kapelou a podepsal se pod kritikou oceňovaná alba "Renaissance" či "Antagonist".

Vstupenky na jeho pražský koncert pořídíte na Ticketportalu.



DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY