Let It Roll, jezero Most, 31.7.-2.8.2025

Vesmírná raketa Let It Roll přistála v novém domově

Vydáno: 19.08.2025 14:00 v sekci Naživo - Adam Holub | foto: Juraj Jamrich

Drumandbassový festival Let It Roll se letos, po mnoha letech strávených v Milovicích, opět přestěhoval - tentokrát k jezeru Most. Ačkoli počasí při jeho premiéře v nové lokalitě moc nepřálo, vše ostatní se vydařilo téměř na jedničku. Místo u vody pořadatelé vybrali prostě skvěle.

Letošní ročník Let It Roll byl pro mě veliký, důležitý a dá se říct, že už tradiční. Jednalo se o desátý rok, co jezdím na tento festival, desátý ročník taneční soutěže, kterou má už pár let na starosti naše taneční uskupení, a zároveň velký krok do neznáma, protože akce si po dlouhé době našla nový domov u jezera Most. Bohužel jsem nezažil předchozí ročníky na jiných místech, takže to pro mě bylo první stěhování z destinace Milovice.

New home

Nová lokace nabídla všechno to, co Milovice nemohly. Krásný výhled, členitou krajinu a písčitou pláž. Sice tomu počasí letos moc nepomohlo, ale většinu návštěvníků to nezastavilo - i tak vytáhli plavky, nebo si aspoň smočili nohy. Pohoda k létu a festivalu rozhodně patří. Zkrátka nové místo bylo mnoha způsoby barevné a já si ho užíval.

Hudební areál

Let It Roll, jezero Most, 31.7.-2.8.2025
© Juraj Jamrich
S rozložením hudebního areálu to dopadlo výborně. Všechno bylo v docházkové vzdálenosti, hudební produkce se mezi sebou netloukla a užili jsme si i světel a plamenů. Široká hlavní stage Genesis dominovala nejen zvukem, ale i prostorem a pevnou podlahou. Obrovský kolos s pestrými projekcemi dodal každému vystoupení DJů správnou atmosféru. Večer hrál hlavní roli západ slunce, v noci pak projekce.

Stage Hive, dříve známá jako Terra, se o něco zmenšila. Nepříznivé počasí a offroad povrch zvládli hlavně ti, kdo zvolili taktiku gumáky. Stage Boombox nabídla výborně vyladěný zvuk, ale u známějších interpretů přeplněný stan trpěl - pozdě příchozí tak dostali mix zvuku ze tří stran, což ubralo na zážitku.

Circle stage s 360stupňovým setupem dostala upgrade v podobě LED tyčí, které ještě víc podpořily originální koncept. A Ponton? Kvůli počasí se musela část produkce odsunout a jeho plný potenciál nejlépe vynikne až za letní atmosféry bez deště. I tak ale pódium na vodě zůstává unikátem a adekvátní náhradou za oplakaný party bus.

Hlavní program

Let It Roll, jezero Most, 31.7.-2.8.2025
© Nikita Bastlová
Světová elita drum and bassu předvedla nezapomenutelná vystoupení - A.M.C, Andy C, Camo & Krooked, Dimension, Hedex, Hybrid Minds, Koven, Netsky, Sub Focus i Wilkinson.

O maximální využití hlavní stage se postaraly tři velké show. Ve čtvrtek odstartovala "Initiation of Immortalz" s MC Coppou, který přivítal návštěvníky s ohni, pyrotechnikou a tanečníky. V pátek přišlo TOP 10 - fanoušci hlasovali o nejlepší tracky roku a výsledkem byla atmosférická show s publikem v hlavní roli. V sobotu jsme čekali "New Home", která symbolicky odstartovala novou kapitolu festivalu. Všechny tři show hodnotím jako pastvu pro oči - něco, co slovy popsat nelze, to se musí vidět.

Nechyběl ani vzpomínkový moment na interprety, kteří už nejsou mezi námi. Ozzyho hlas doprovodil nejedno vystoupení a ukázal, že hudba spojuje napříč žánry.

Denní aktivity

Let It Roll, jezero Most, 31.7.-2.8.2025
© Nikita Bastlová
Doprovodný program opět nabídl pestrost. Robotí kapela hrála několikrát denně, v kempu nechyběla Home Base, BMX rampa, workout zóna, balónková bitva, flyboard show, pivní jóga i lidský provaz.

S Let It Rollem jsme letos navázali užší spolupráci a tradiční Dnb Step Contest slavil desáté výročí. Soutěž se konala dva dny - v pátek kvalifikace s více než padesáti tanečníky, v sobotu vyřazovací kola. Atmosféru podpořil kruhový parket s hutným publikem. A poprvé po pěti letech vyhráli Češi - Reflex (Petr) a Red Flag (Aneta). Nechyběly ani Pop Up akce, kdy jsme spustili přenosný reprák a spontánně začali tančit. Přidali se i kolemjdoucí a zpestřili si den. Pro nováčky proběhl workshop základů, na závěr vystoupilo osmadvacet studentů naší školy s taneční show. Cílem je od začátku budovat komunitu, která se podporuje a motivuje k výkonům za hranice možností.

Festivalový areál

Areál byl letos kompaktnější, ale praktičtější. Pokud jste nekempovali, k některým stánkům s jídlem jste se nedostali - byly součástí nonstop zóny. V hudební části ale nechyběla pestrá nabídka ani přijatelné ceny.

Logisticky trochu vadilo, že od páskovacího stanu se muselo vracet daleko do kempu. Naopak beach bar, písek, voda a západ slunce vytvořily dokonalou atmosféru.

Toalet bylo dost a průchozí stan zajistil plynulý pohyb bez dlouhých front.

Zataženo, občas trakaře

Let It Roll, jezero Most, 31.7.-2.8.2025
© Nikita Bastlová
Počasí letos nehrálo do karet a část areálu se proměnila v bahenní pole. Organizátoři se ale snažili následky zmírnit a zvládli to dobře. Festival se navíc aktivně věnuje ekologii - barevné kontejnery a recyklace starších kolekcí oblečení dávají akci další rozměr.

2025 v kostce

Let It Roll neroste velikostí ani návštěvností, ale profesionalitou. A někdy je méně opravdu více. Oproti obřím akcím s padesáti tisíci lidmi působí tenhle festival příjemněji. Nový domov mu sedl a já si to maximálně užil. Už teď se těším, kam nás tenhle drumandbassový velikán zavede příští rok.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 50. týden 2025
David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter Týden před Vánocemi zatím českým žebříčkům kralují jiné hity než ty sváteční. Do čela rádiového přehledu se dostali David Guetta, Teddy Swims a Tones And I zásluhou "Gone Gone Gone", na prvním místě pořadí digitálních... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 09:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure Konec roku se blíží, a tak nejspíš dorazila i poslední várka zajímavých nahrávek. Minulý pátek ještě stihl vyjít třeba živák The Cure, novinka od noiserockových Health, sběratelská limitka Andyho Bella z Erasure, soundtrack k... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 17:30 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Let It Roll oznamuje kompletní line-up zimní edice 2026 a představuje první zásadní novinky pro letní festival (04.12.2025 09:11)
- Let It Roll míří do Kanady, Londýna i Karibiku. Praha se chystá na rekordní zimní edici (07.10.2025 07:11)
- Let It Roll 2025: Přes sto nových vystoupení, návrat Hospital Records a čtvrteční zahájení na mainstage (22.05.2025 13:23)
- Let It Roll 2025: Festival mění místo konání na jezero Most a oznamuje nové hvězdy - A.M.C a Sub Focus (07.03.2025 09:11)
- Let It Roll Winter 2025: Vyprodané O2 universum, revoluční show a přesun do větší arény (16.02.2025 17:36)
- Let It Roll Winter 2025: Zimní edice největšího drum & bassového festivalu světa se vrací do O2 universa (21.12.2024 14:36)
- Let It Roll opět dobývá Británii. Po úspěších v Londýně nyní míří do Bristolu (26.10.2024 12:07)
- Naživo: Letošní Let It Roll v Milovicích se stal mostem mezi starou a novou podobou festivalu (21.08.2024 16:00)
- Let It Roll 2024 startuje ve čtvrtek (a tak trochu už ve středu) (31.07.2024 09:41)
- Festival Let It Roll dokazuje, že i obří akce se dá dělat ekologicky. Nedopalky se využijí na výrobu biocharu (26.07.2024 08:07)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe