shop.musicserver.cz
Sting, Giordana Angi, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 4.6.2024

Sting si po Brnu, Pardubicích a Praze podmanil i Plzeň

Vydáno: 06.06.2024 13:00 v sekci Naživo - Tomáš Parkan | foto: Jiří Platzer / Spark

Čeští fanoušci Stinga museli zkousnout poměrně dost odkladů, než se k nám s turné My Songs konečně dostal. Anglický hudebník jim to ale náležitě vynahradil. V relativně krátké době u nás uspořádal už čtvrtý koncert, tentokrát v plzeňském amfiteátru Lochotín, který má většina z nás spojený s folkovou Portou.

Live: Sting

support: Giordana Angi
místo: Amfiteátr Lochotín, Plzeň
datum: 4. červen 2024
setlist: Voices Inside My Head, Synchronicity II, Message In A Bottle, If I Ever Lose My Faith in You, Englishman in New York, Every Little Thing She Does Is Magic, Fields Of Gold, I Wrote Your Name On My Heart, Never Coming Home, Mad About You, When We Dance, Fortress Around Your Heart, Driven To Tears, Can't Stand Losing You / Reggatta de Blanc, Shape Of My Heart, Walking On The Moon, So Lonely, Desert Rose, King Of Pain, Every Breath You Take
Přídavky: Roxanne, Fragile

Sting, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 4.6.2024
© Jiří Platzer / Spark
Historii plzeňského amfíku Stingovi bezpochyby někdo osvětlil, protože když on sám osobně ohlašoval předskokanku Giordanu Angi, činil tak v černém kovbojském klobouku a tomu odpovídajícím outfitu. Sympatická Italka s ním spolupracuje už nějaký čas, objeli společně lán světa, dokonce nahráli společný song "For Her Love/ Il Nostro Amore". Ale v úterý se jí vůbec nedařilo.

Podstatnou část svého půlhodinového setu zpívala falešně, což by u jejích vlastních písniček, které člověk neznal, ještě šlo se skřípěním zubů snést, ale ve chvíli, kdy nasadila "Man! I Feel Like A Woman!" od Shanii Twain, musela většina publika vyloženě trpět. Jestli na vině bylo to, že se zpěvačka sama doprovázela na kytaru a ještě se musela trefovat do základů hrajících z počítače, těžko říct. V danou chvíli si ale pamětník plzeňských Port musel povzdechnout, že leckterý český písničkář nebo písničkářka by vystoupení zvládli daleko lépe.

Naštěstí její krátký koncert, společně s místy rozbahněnými a pořadateli pečlivě střeženými místy areálu, za něž lze vinit maximálně tak počasí a možná i o pár dní dříve v amfiteátru proběhnuvší Metalfest, byl poslední kaňkou na jinak skvělém večeru. Ve chvíli, kdy se na scénu opět vrátil Sting a rozjel téměř dvouhodinovou salvu hitů, vše negativní upadlo do zapomnění.

Sting, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 4.6.2024
© Jiří Platzer / Spark
Zatímco tři předchozí tuzemské zastávky proběhly v rámci turné nazvaného "My Songs", Plzeň už se stala součástí šňůry s titulem "Sting 3.0 Tour". Za tímto názvem se ukrývá počet muzikantů na pódiu, kde někdejšího člena The Police doprovázejí už pouze věrný souputník Dominic Miller na kytaru a bubeník Chris Maas.

Nový koncept koncertů sice návštěvníky lochotínského amfiteátru ochudil o doprovodné zpěváky, klávesy a další nástroje, nikomu to ale v zásadě nevadilo. Většině diváků to naopak možná imponovalo, protože Sting se tak vrátil blíže k rocku. V písničkách, kde to bylo nutné, si navíc trio vypomohlo technikou - třeba v případě "Desert Rose". Ta sice zpočátku pouze za zvuku kytar a bicích startovala poněkud rozpačitě, posléze se ale, podpořená předtočeným podkladem, rozjela takovým způsobem, že z ní Lochotín ve finále nadšeně bouřil.

Sting přednosti plzeňského amfiteátru využil dokonale. Na betonovém jevišti nechal pouze postavit nízké pódium, takže obě tyto úrovně byly pohodlně propojené. Anglický baskytarista tudíž trávil větší část večera na dosah publiku, a to jak stojícímu mezi tímto piedestalem a lavičkami, tak vlastně i divákům sedícím na nich. Není divu, že se již několik dní předem beznadějně vyprodaný Lochotín skvěle bavil, a to i přes to, že muzikanti odehráli v podstatě celý koncert za světla. Světelný design a animace na velkoplošné projekci tím pádem nehrály moc velkou roli. Nikomu to ale zřejmě nijak zvlášť nevadilo, protože v případě jeho koncertů jde stejně především o hudbu.

Sting, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 4.6.2024
© Jiří Platzer / Spark
Gordon Matthew Thomas Sumner, jak zní jeho celé skutečné jméno, všechny koncerty tohoto turné startuje trojicí písniček The Police, na kterou navazuje "If I Ever Lose My Faith In You". Pak už setlist různě mění a přehazuje. V Plzni například následovala skvělá "Englishman In New York", která v Bratislavě zazněla až v druhé půli večera. Na prvních čtyřech zastávkách si fanoušci mohli užít takřka raritní "When The Angel Fall", zase jim ale musela chybět skvělá "Every Little Thing She Does Is Magic", nicméně při počtu Stingových hitů to tak bude vždy.

Osobně bych třeba rád slyšel něco z "Mercury Falling", zejména taková "I'm So Happy I Can't Stop Crying" by do Lochotína zapadla dokonale, rozhodně to ale neznamenalo, že bych se bavil o to méně. A nejinak tomu bylo i v případě ostatních návštěvníků, kteří se Stingem poctivě zpívali a od "Every Breath You Take" už i stáli na nohou. Po závěrečné, akusticky pojaté "Fragile" ho pak vyprovázeli hlasitým aplausem.

Sting, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 4.6.2024
© Jiří Platzer / Spark
Existuje hned několik interpretů, kteří baví a budou bavit snad v jakémkoli věku a pojetí svých vystoupení. Sting mezi ně bezesporu patří. Dneska je vlastně úplně jedno, v jaké sestavě zrovna přijede, protože nadchne už tou neskutečnou škálou hitů nebo jednoduše svým muzikantstvím. Dokázal to i v plzeňské trojici, jejíž rockovější a přímější pojetí přijala většina diváků s nadšením a i na něm bylo patrné, že si večer opravdu užívá.

Když Sting lochotínský areál opouštěl, slíbil, že se brzy vrátí. Jaké asi české, moravské, či snad slezské město si vybere tentokrát?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
Colours Of Ostrava - den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.-20.7.2024
Naživo: Úvod Colours Of Ostrava zachraňovali hlavně kytaroví mistři Festival Colours Of Ostrava máme na musicserveru rádi dlouhá léta, však na něj také pravidelně jezdí velká část redakce. A vždycky se na něj upřímně těší. Je ale naší prací upozorňovat nejen na úspěchy, ale také na... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2024 17:37 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Poslední řadovka P!nk "Trustfall" vychází v reedici se živáky i novými songy (04.12.2023 10:27)
- Sting zahraje v červnu příštího roku v Plzni (06.11.2023 10:02)
- Video: V novém videu Petra Nikla a Martina Kyšperského tančí duo Thomas and Ruhller (09.10.2023 16:59)
- Naživo: Sting poctil svou návštěvou Pardubice. Přivezl hity i světový zvuk (20.07.2023 20:19)
- Sting zahraje v červenci 2023 v Pardubicích (14.11.2022 09:19)
- Naživo: Sting hrál v Praze hit za hitem a rozdával radost (29.10.2022 18:47)
- Fotogalerie: Sting po třech měsících rozvášnil také Prahu (29.10.2022 00:06)
- Naživo: Sting to rozbalil ve Slavkově až na čtvrtý pokus, a stálo to za to (01.08.2022 12:06)
- Fotogalerie: Sting po čtyřech letech dorazil do Česka (01.08.2022 11:41)
- Sting přijede v říjnu do Prahy, sekundovat mu bude syn Joe Sumner (30.05.2022 10:39)

ALBUM TÝDNE 29/2024

Washed Out
Notes From a Quiet Life

Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 20.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
So 10.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
Pá 06.09.
Mehro (US) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Taylor Swift mp3.com Dua Lipa Kesha Doja Cat Mirai Queen Miley Cyrus Kabát Sam Smith Tom Morello Madonna Katy Perry The Beatles
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe