Český albový žebříček ovládla Yzomandiasova "Paranoia"

25.04.2024 07:30 - Josef Martínek | foto: Milion Plus

První desítka tuzemské albové hitparády zůstává i nadále v obležení rapu pro mladou generaci. Obvyklého lídra Viktora Sheena tentokrát v čele vystřídal Yzomandias s novinkou v podobě EP "Paranoia". Popový prapor drží Mirai a Benson Boone. V rádiích se na vedoucí příčku vrací Dua Lipa s hitem "Houdini".
Dua Lipa - Houdini
© Warner Music
RÁDIA - V uplynulých dvou týdnech se Dua Lipa musela spokojit se stříbrem, ovšem nyní se loňský singl "Houdini" ocitl opět na vrcholu. Zpěvačka už ze své květnové albové novinky "Radical Optimism" sice představila i kousky "Training Season" a "Illusion", naši dramaturgové si ale viditelně oblíbili právě skladbu pojmenovanou po slavném kouzelníkovi. Celkově ji na první místo poslali už pojedenácté.

Minule vládnoucí Ofenbach a Norma Jean Martine se s "Overdrive" propadli až na šestku, čímž uvolnili místo jiným tanečně popovým spojením. Na stříbro si polepšili Kygo a Ava Max s "Whatever", na bronz postoupili Michael Schulte a R3hab, jejichž song "Waterfall" vyšel už loni v březnu.

Na čtyřku povyskočili hned o osm příček Ella Henderson a Rudimental zásluhou "Alibi" a top pětku uzavírá další žebříčková stařešina - "Flowers" od Miley Cyrus. Tu do nás rádia v nejvyšších frekvencích hustí už rok a čtvrt. Nic aktuálnějšího v nabídce nemáte, milí dramaturgové?

Nejhranější českou písničkou zůstává kousek "I tak to za to stojí" od skupiny O5 & Radeček a hostující interpretky Elly. V celkovém pořadí mu patří sedmička, přičemž hned za ním se umístili Kryštof s filmovou skladbou "Život je krásný".

Početnému přehledu novinek vévodí Green Day, jejichž "Dilemma" kotví na pětačtyřicátém řádku. Následují německý eurovizní zástupce Isaak s "Always On The Run" (52.), David Guetta a OneRepublic (53. "I Don't Wanna Wait"), Becky Hill (55. "Outside Of Love") nebo domácí The Silver Spoons, kteří s "Freaking Out" startují na jednašedesátce. Miláčci zdejšího publika Imagine Dragons vyslali singl "Eyes Closed" na šedesáté třetí místo.

Nejstreamovanější písní se i počtvrté může pyšnit Artemas díky "I Like The Way You Kiss Me". Na záda mu dýchají Sergei Barracuda ("Směj se teď") a Yzomandias s novinkou "Až bude hořet".

Top 10 ČR - rádia:
 1. Dua Lipa - Houdini
 2. Kygo feat. Ava Max - Whatever
 3. Michael Schulte feat. R3hab - Waterfall
 4. Ella Henderson feat. Rudimental - Alibi
 5. Miley Cyrus - Flowers
 6. Ofenbach feat. Norma Jean Martine - Overdrive
 7. O5 & Radeček feat. Elly - I tak to za to stojí
 8. Kryštof - Život je krásný
 9. Kenya Grace - Strangers
 10. Lost Frequencies feat. Tom Gregory - Dive


Yzomandias - Paranoia
© Milion Plus
ALBA - Na vítězném titulu tohoto týdne s názvem "Paranoia" najdou posluchači jen šest skladeb o celkové délce sedmnácti minut. I s takto krátkým ípíčkem dokázal Yzomandias rozdrtit veškerou konkurenci. Pomohli mu k tomu také hvězdní hosté jako Viktor Sheen, Nik Tendo nebo Hard Rico - o všech jmenovaných v našich pravidelných komentářích nezřídka píšeme v souvislosti s jejich vlastními úspěchy.

Sheen nadále zůstává unikátním fenoménem, protože na stupních vítězů boduje se dvěma deskami - sólovou "Planetou opic" na dvojce a s Calinem nahranou "ROADTRIP" na trojce.

Na čtyřce odstartovali Mirai s "TOMODACHI". Symbolicky jde právě o čtvrtou studiovku kapely z Frýdku-Místku. Ta předešlá, "Maneki Neko", na tom ve svém debutovém týdnu byla v roce 2021 o dvě příčky lépe.

V jindy žánrově jednobarevné elitní pětici najdeme tentokrát hned dva popové zástupce. Po týden starém startu na bronzovém stupínku se totiž na pětku přesunul Benson Boone s prvotinou "Fireworks & Rollerblades". A to ještě příště budou muset rappeři čelit Taylor Swift, jejíž jedenáctá řadovka "The Tortured Poets Department" opět láme všemožné rekordy.

Zmínku si zaslouží také herec a muzikant Igor Orozovič. Na jeho debutu hostují výrazné ženské persony jako Aneta Langerová, Kateřina Marie Tichá a Barbora Poláková. Jaké to je, "Když chlap svléká tmu", zjišťovali posluchači v míře odpovídající šestatřicáté pozici.

Top 10 - alba:
 1. N Yzomandias - Paranoia
 2. Viktor Sheen - Planeta opic
 3. Calin & Viktor Sheen - ROADTRIP
 4. N Mirai - TOMODACHI
 5. Benson Boone - Fireworks & Rollerblades
 6. Viktor Sheen - Příběhy a sny
 7. Future & Metro Boomin - We Don't Trust You
 8. Stein27 - President Of Sexico
 9. Travis Scott - Utopia
 10. Grey256 - Tentokrát

Úplnou rádiovou i albovou hitparádu pro 16. týden najdete na stránkách IFPI zde.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY