Jason Derulo - Nu King

Na desce "Nu King" Jasona Derula kvantita výrazně vyhrává nad kvalitou

Vydáno: 17.03.2024 16:30 v sekci Recenze - Tomáš Navrátil | foto: Atlantic Records

Kdyby Jason Derulo počkal ještě rok, uběhlo by deset let od vydání jeho posledního studiového alba. Uplynulou dekádu nás zásobil nepřeberným množstvím různých singlů, na které navázal deskou "Nu King". Zjevným cílem bylo toto období náležitě pojmout, a proto na novinku vměstnal dvacet sedm písní. Jo, tolik!

3/10

Jason Derulo - Nu King

Vydáno: 16.02.2024
Celkový čas: 78:16

Skladby: Nu King, Spicy Margarita (with Michael Bublé), Mad Love (with YoungBoy Never Broke Again), U + I, Lie to Me, Favorite Song, POV, Last Night (with Gucci Mane and Quavo), Take You Dancing, Don't Go Nowhere, Proximity, Limbo (with Lay Bankz), Jalebi Baby (with Tesher), Comatose, Slow Low, Swalla (featuring Nicki Minaj and Ty Dolla Sign), Tip Toe (featuring French Montana), Lifestyle (featuring Adam Levine), When Love Sucks (featuring Dido), Save the Last Dance, Ayo Girl (Haitian Konpa remix; with Robinson and Mikaben), Down (with David Guetta), So Many Hearts, Hands on Me (featuring Meghan Trainor), Underwater (with Alexandra Shipp), Love Not War (The Tampa Beat) (with Nuka), Acapulco

Vydavatel: Warner Music

Papírově to vlastně všechno vypadá skvěle. Dlouhý seznam písní zajišťuje pestrý výběr různých žánrů a plejádu hvězdných hostů. Přispěli David Guetta, Nicki Minaj, Meghan Trainor, Adam Levine, Dido, French Montana, dokonce pop-jazzman Michael Bublé a s tímto výčtem bychom nějakou dobu mohli pokračovat dál. Bohužel tady veškeré nadšení končí. Jason Derulo se totiž jaksi ztratil ve své samolibosti a zvučná hostující jména to nijak nezachrání.

Novinka "Nu King" měla započít novou éru zpěvákovy kariéry. Změnou vydavatelské společnosti se Jason vydal i jinou cestou tvůrčích procesů. Skončily pohodové hitovky, které rozjasnily kterýkoliv párty playlist, naopak přibyly samply starých šlágrů, které mají tyto evergreeny představit mladšímu publiku. A to je vše - o nic víc se tu nikdo nesnažil. Misí bylo sehnat co nejvíce hostů a vše nalepit na nejlépe latino rytmy. Navíc Derulo většinu singlů představil již dávno před vydáním aktuální řadovky, takže se nekoná ani žádný efekt překvapení.

Aktuální singl "Spicy Margarita" s Michaelem Bublé patří právě mezi ty papírově skvěle znějící položky. Ale pánové se rozhodli pouze vykrást hit "Sway" od Deana Martina z roku 1954 a sám Bublé si jej střihl i na své desce. Výsledkem je několikrát vylouhovaný pytlík čaje, u kterého dávno nevíte, zda šlo o čaj ovocný, nebo zelený.

Něco podobného by se dalo napsat o kterékoliv jiném songu. Ale jelikož se Derulo rozhodl playlist sestavit ze sedmadvaceti položek, což by někomu jinému vystačilo na tři plnohodnotné nahrávky, docházelo by k neustálému opakování.

Mustr je stále stejný - píseň začíná zaskřehotáním zpěvákova jména, to abyste náhodou nezapomněli, čí album posloucháte - následují jižanské rytmy a svoji pozornost si následně přebere nějaký popěvek, který už jste před tím určitě slyšeli. Mezi takové patří "Slow Low", "Take Your Dancing", "When Love Sucks", "Down", "Acapulco" nebo "Hands On Me".

A vlastně, kdyby podle tohoto vzorce byla vystavena celá novinka čítající maximálně dvanáct kousků, vyšla by z toho deska, která by našla uplatnění na letních mejdanech a především skvěle zafungovala na koncertech, jehož pražská zastávka se nezastavitelně blíží. Bohužel Jason chtěl ukázat i svoji citlivější stránku, a tak laciné hitovky střídá s cajdáky plných patosu a nulové invence - viz "U + I", "POV" nebo "Save The Last Dance".

Nová hudební tvář floridskému zpěvákovi nevyšla. Pokud nahrajete šíleně dlouhou desku, na níž je nejzajímavější její intro, je prostě něco špatně. Pořád si ale můžete být jistí, že Jason Derulo je vynikající zpěvák a tanečník a naživo představené písničky zřejmě chytnou potřebnou pozitivní náladu.

Pražského koncertu, který se koná 24. března 2024 v pražské O2 areně, bych se určitě nebál. Pokud se ale doma zrovna neoháníte při úklidu s vysavačem, "Nu King" bych k poslechu nedoporučoval.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku (23.12.2025 19:00)
- David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter (18.12.2025 09:00)
- Nejoblíbenějším DJem světa se stal opět David Guetta (02.10.2025 10:34)
- Jason Derulo přijede v březnu 2026 do O2 areny (16.05.2025 16:05)
- Český albový žebříček ovládla Sara Rikas, v souboji generací předčila Michala Prokopa (08.05.2025 08:00)
- Českými žebříčky zatřásla Slovenka Sara Rikas (01.05.2025 08:00)
- České žebříčky se obešly bez zásadních změn, novinky v rádiích obstaraly Miley Cyrus či Lady Gaga (24.04.2025 08:00)
- Damiano David z Måneskin se vrátil do čela české rádiové hitparády (17.04.2025 08:00)
- Albovým žebříčkem zamíchali Separ a Olympic, tím digitálním Linkin Park a díky rapperům i "Ewa Farna" (10.04.2025 15:00)
- Českým žebříčkům dál vládnou Rosé s Brunem Marsem, Playboi Carti a Calin se Sofianem (03.04.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe