Fabiana Striffler a Quique Sinesi přijedou rozproudit krev svých posluchačů

20.11.2023 18:25 - Tisková zpráva | foto: P&J Music

P&J Music letos naposledy obohatí program Chodovské tvrze, a to vystoupením Německo-argentinského dua, které přijede rozproudit krev svých posluchačů 29. listopadu.

Německo-argentinské duo, které tvoří houslistka, mandolinistka a skladatelka Fabiana Striffler (*1988, Schwäbish Hall) a kytarista a skladatel Quique Sinesi (*1960, Buenos Aires), dědictví klasiky a jazzu prolíná s argentinským folklórem i afro-latinským tanečním žánrem candombe. Zároveň ale hudebníci hrdě zdůrazňují i svoji lásku k tangu.

Fabiana se sice narodila v Německu, ale odmala cítila náklonost k latinské kultuře. Vždyť podstatnou část dětství prožila v Itálii, kde začala projevovat intenzivní zájem o umění. Už jako samostatná mladá dáma se přestěhovala na zkušenou do Španělska. Do Německa se vrátila v roce 2009, kdy začala studovat jazzové a klasické housle na berlínské Umělecké universitě (Universität der Künste Berlin). Na berlínské jazzové scéně si Fabiana brzy vysloužila pověst velkého objevu. Má za sebou spolupráci s osobnostmi jako Anthony Braxton, Vincent Ségal či Kurt Rosenwinkel. A také s naším skladatelem a basistou Tomášem Liškou, hraje na jeho albu "Bercheros Odyssey" (2014). Se svým triem vydala Fabiana profilové tituly "Sweet And So Solitary" (2018) a "Archiotic" (2021). Spolupráci s Quiquem Sinesim zaznamenává album "Mahagoni" (2018). V posledních letech věnuje podstatnou část tvůrčí energie také scéně pařížské.

Quique Sinesi patří k nejvýznamnějším současným argentinským kytaristům. Hraje nejen na klasický šestistrunný nástroj, ale také na kytary sedmi- a desetistrunné, což pochopitelně vítaně rozšiřuje barevnost harmonického spektra hudby. Navíc rád střídá kytaru a tradiční latinskoamerické drnkací instrumenty jako charango a ronroco.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY