Solarstone a jeho "Pure Trance" nás roztančí již podesáté

20.11.2023 10:58 - Jaromír Koc | foto: Black Hole Recordings

Když britský DJ a producent Solarstone na podzim roku 2012 odstartoval novou kompilační řadu "Pure Trance", téměř nikdo nevěřil, že si výsledek najde dostatečné množství posluchačů. Opak se stal pravdou a série se stala globálně jednou z nejoblíbenějších a zároveň nejprodávanějších. V těchto dnech na trh přichází již jubilejní, desáté pokračování.

Solarstone - Pure Trance Vol. 10
© Black Hole Recordings
Zatímco v minulých dílech Richard Mowatt aka Solarstone na dvoudiskový a následně třídiskový komplet vždy zapojil i některé ze svých hudebních a producentských kolegů, pro aktuální "Pure Trance Vol. 10" ponechal vše na svých bedrech.

"Číslo 10 vypadá jako jakýsi interpunkční bod, a proto jsem se rozhodl plně převzít otěže této třídiskové edice a sám songy poskládat a následně smíchat. Na všech discích jsem chtěl být jakousi ozvěnou, která se pohybuje napříč mými čtyřmi labely Pure Progressive, Breaks, Trance a NEON," vysvětluje a slibuje nejen melodické taneční písně, ale i tvrdší až progresivní tracky.

Mezi pětačtyřiceti položkami najdeme nejen ty nejnovější singly a remixy od samotného autora výběru, ale i exkluzivní tracky od Stoneface & Terminal, Siskin, Orkidei, Temple One, Roberta Nicksona nebo Johna Askewa. To vše smícháno do tří setů, které Solarstone vytvořil pomocí takzvaného stem mixování. To mu umožňuje proplétat dohromady izolované vrstvy každé stopy a zajistit, že každé míchání bude mít bezchybný a plynulý přechod.

Dodejme, že digitálně je kompilace již nějaký ten den k dispozici, milovníci CD si ji nyní mohou objednat exkluzivně zde. Pokud preferujete vinyl a chtěli byste mít vybrané songy v krásném kompletu tří desek, navíc s podpisem samotného autora, předobjednat si jej můžete tady. Vydání těchto černých desek je ohlášeno na březen příštího roku.

Pod článkem najdete krátký video trailer k aktuálnímu vydání "Pure Trance" a dále exkluzivní set z pop-up storu v Amsterdamu, kde Solarstone vystoupil před pár týdny.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY