Travis Scott a soundtrack k "Barbie" osvěžili albovou hitparádu, v rádiích usedl na trůn Michael Schulte

10.08.2023 18:00 - Josef Martínek | foto: Epic Records

Dočkali jsme se! Po měsících bezvětří, během nichž jsme v čele tuzemských žebříčků stále dokola ohlašovali Miley Cyrus a Calina s Viktorem Sheenem, máme nové vítěze. V éteru kralují Michael Schulte a R3hab se skladbou "Waterfall", albům vévodí Travis Scott s novinkou "Utopia".
Michael Schulte feat. R3hab - Waterfall
© Universal Music
RÁDIA - Pětadvacet týdnů trvala nepřetržitá nadvláda Miley Cyrus s hitem "Flowers" v českých rádiích. Na trůn zpěvačka poprvé usedla v únoru, předešlý rekord Nelly Furtado se "Say It Right" (sedmnáct týdnů) pokořila v červnu. A teprve druhý srpnový týden přináší na vedoucí pozici změnu.

Premiérové vítězství si připisuje třiatřicetiletý německý zpěvák Michael Schulte, kterého jsme mohli před pěti lety postřehnout v Eurovizi - tehdy byl se skladbou "You Let Me Walk Alone" soupeřem našeho Mikolase Josefa, kterého porazil o dvě příčky. V songu "Waterfall" se Schulte spojil s nizozemským producentem Fadilem El Ghoulem, kterého známe pod pseudonymem R3hab. Minule byli stříbrní, nyní už zlatí.

Ze čtyřky na dvojku si polepšila Pink, která s "Trustfall" dál čeká na první triumf. V předešlých kolech ji o něj čtyřikrát připravila Cyrus, nyní přidává Alecia Moore stříbro s pořadovým číslem pět.

Mirai s "Tenkrát" uhájili bronzový stupínek, na čtyřku poskočila zásluhou "Can't Tame Her" švédská zpěvačka Zara Larsson. V úvodu zmíněný megahit "Flowers" si po měsících bez porážky pohoršil až na pětku.

O nejúspěšnější novinku kola se zasadili OneRepublic - headlineři červencových Colours Of Ostrava startují s "Runaway" na čtyřicítce. Domácí Like-it následují zásluhou "Na paty stoupám" o tři příčky níže.

Zbývající čerstvé kusy mají na svědomí Olivia Rodrigo (56. "Vampire"), Twocolors, Safri Duo a Chris De Sarandy (70. "Cynical") a Alok s Avou Max (81. "Car Keys").

Top 10 ČR - rádia:
 1. Michael Schulte feat. R3hab - Waterfall
 2. Pink - Trustfall
 3. Mirai - Tenkrát
 4. Zara Larsson - Can't Tame Her
 5. Miley Cyrus - Flowers
 6. Marek Ztracený - Stále věřím
 7. Dermot Kennedy - Kiss Me
 8. Måneskin feat. Tom Morello - Gossip
 9. Chinaski - Mel bych si boty zout
 10. Jelen - Touha a pláč


 Travis Scott - Utopia
© Travis Scott
ALBA - Minulý týden si na nejvyšší příčku vyšlápli Nik Tendo a NobodyListen s nahrávkou "*PATTERN*", vedení si však dlouho neužili - už ve svém druhém kole klesli na číslo pět. I přesto se dlouhodobí lídři Calin a Viktor Sheen s trhákem "ROADTRIP" musejí podruhé za sebou spokojit se stříbrem.

Do čela se vyšvihl americký rapper Travis Scott se svou čtvrtou studiovkou "Utopia". Dvaatřicetiletý interpret vítězstvím navazuje na počínání předešlé řadovky "Astroworld" z roku 2018 - s tou tenkrát naši hitparádu ovládl dokonce dvakrát za sebou.

Další novinku najdeme na bronzovém stupínku. Úspěch kinohitu "Barbie" se podepsal také na zájmu o soundtrack, nazvaný jednoduše "Barbie: The Album". Posluchači na něm najdou songy od současných hvězd, jako jsou Dua Lipa, Lizzo, Billie Eilish Sam Smith či Charli XCX.

Na sedmnáctku se probojoval nizozemský DJ Tiësto, který byl v červenci lákadlem ostravského festivalu taneční hudby Beats For Love. Své sedmé album "Drive" vydal už v dubnu, u nás však zabodovalo až nyní.

Za zmínku stojí také razantní vzestup Depeche Mode - březnová deska "Menento Mori" získala po show v pražských Letňanech hned osmdesát příček k dobru a zakotvila na devatenáctce.

Top 10 - alba:
 1. N Travis Scott - Utopia
 2. Calin & Viktor Sheen - ROADTRIP
 3. N Barbie: The Album
 4. Viktor Sheen - Příběhy a sny
 5. Nik Tendo & NobodyListen - *PATTERN*
 6. Calin - POPSTAR
 7. Ektor - Detektor III
 8. Yzomandias & Nik Tendo - Kruhy & vlny (217 Twins Edition)
 9. Viktor Sheen - Černobílej svět
 10. Viktor Sheen - Barvy

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 31. najdete na stránkách IFPI zde.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY