Pět důvodů, proč letos vyrazit na Beats For Love

03.07.2023 13:30 - Jaromír Koc | foto: Beats For Love

To, že se prestižní taneční festivaly pořádají nejen ve světe, ale i v České republice, již nějaký ten rok potvrzuje i Beats For Love. Letošní ročník čtyřdenního tanečního maratonu už doslova klepe na dveře, celé to vypukne již ve středu 5. července. A vy byste rozhodně měli být u toho!
Zatímco minulý rok se na této ostravské akci představilo něco kolem čtyř stovek účinkujících, letos se jejich počet blíží hranici pěti set. Vybrat proto pět jmen, která budou pro návštěvníky tím největším lákadlem, opravdu není vůbec jednoduché. V našem výběru jsme se tedy soustředili na ty umělce, kteří svými songy alespoň občas zabrousí i do vod komerčního mainstreamu.

Deadmau5

Kanadský DJ a producent Joel Thomas Zimmerman, který vystupuje pod uměleckým jménem Deadmau5, je i pro méně zasvěcené známý především tím, že určitou dobu během svých vystoupení nosil na obličeji masku připomínající Mickeyho Mouse.

Tuto tradici již nedodržuje, to však nic nemění na tom, že jeho DJské sety patří bezesporu mezi nejoriginálnější audiovizuální show. Zimmerman během nich míchá snad všechny taneční styly. Skvěle to ukázal například letos na Ultra Miami, kde se postavil za mixážní pult společně s Kaskade.


TIësto

Holandský mág Tiësto se rád nazývá legendou žánru trance, i když jeho produkce v posledních letech má s tímto hudebním stylem jen pramálo společného. Někteří jeho přechod k EDM a komerčnosti kritizují, jiní ho vítají, neb v rámci trancu aktuálně existuje mnoho nápaditějších DJů a producentů.

V každém případě mu ale nelze v jeho čtyřiapadesáti letech upřít čich na tvorbu hitů a dá se říci, že nedávnými tracky "The Business", "Don't Be Shy" nebo "The Motto" jako by chytil druhý dech a opětovně se vyhoupl mezi ty nejoblíbenější ve své branži.

To potvrzuje i enormní zájem o jeho přítomnost na rezidentních večerech v Las Vegas nebo v klubu Ushuaïa na Ibize. Jak mu to aktuálně jde za mixážním pultem, nedávno ukázal i na festivalu EDC.


Hardwell

Už to vypadalo, že pětatřicetiletý Hardwell dá muzice navždy sbohem. Autor desítek pecek (mimo jiné "Young Again", "Apollo" nebo "Call Me A Spaceman") v roce 2018 naprosto nečekaně ohlásil nespecifikovaně dlouhou pauzu. Cítil se unavený a vyčerpaný z nekonečného koncertování a rozhodl se více věnovat sobě a rodině.

Bohudík se v březnu 2022 vrátil (do poslední chvíle utajovaným) vystoupením na Ultra Miami a od té doby je opět na roztrhání. Jeho singly sice už úplně nebodují na předních příčkách hitparád, ale jeho skvěle připravené sety patří mezi ty nejdravější, které aktuálně taneční scéna nabízí. To vše doplňuje i dokonalá vizualizace, která údernost jeho show ještě podtrhuje.


Blasterjaxx

Popularita holandského dua Blasterjaxx roste rok od roku opravdu raketovou rychlostí. Pánové Thom Jongkind a Idir Makhlaf započali svoji kariéru v roce 2010 a už jejich první singly získaly podporu mnoha DJských kolegů. Zatímco ve studiu jsou i nadále ve dvou, za DJským pultem najdete od roku 2014 pouze Thoma. Idir v tomto roce oznámil, že trpí záchvaty paniky a stahuje se z výsluní popularity.

Thom to nejprve neměl jednoduché, ale v současné době je již velmi často i headlinerem prestižních přehlídek. Je známý i tím, že do svých setů dává velké množství mash-upů a krom housu a klasického EDM nejednou sáhne i k hard stylu. Poslechněte si níže přiložený loňský záznam ze Strike Music Festivalu, určitě nebudete litovat.


Cosmic Gate

Pokud jste poslouchali na sklonku minulého tisíciletí acid nebo rave, určitě jste jméno Cosmic Gate tehdy zaslechli. Pánové stojí za dnes již legendárními hity "Exploration Of Space" nebo "Fire Wire", které i po více než dvaceti letech skvěle fungují v DJských setech.

Cosmic Gate jsou již třetí dekádu jedni z nejúspěšnějších německých projektů vůbec, a tak není divu, že se oba přestěhovali do USA, čímž jejich popularita teprve nabrala na obrátkách. V nedávné době vydali skvělé album "Mosaiik", které chválí nejen fanoušci po celém světě, ale i odborná kritika.

Jejich performance se projevují především silnými melodiemi a úderným beatem, kterého se prostě nelze nabažit. Mezi své oblíbence je řadí i sám Armin van Buuren, který jejich tvorbě pravidelně věnuje prostor ve své rádiové show a na svém festivalu A State Of Trance.


O letošním ročníku Beats For Love by se dalo napsat samozřejmě mnohem víc. Určitě by neškodilo dodat, že dorazí například i půvabné NERVO, uznávaný veterán Mark Knight či všemi milovaný Brit James Hype. Speciální DJský set doveze projekt Sigma a těšit se můžeme i na nováčky Shouse, který před pár dny vydali skvělý letní hit s Davidem Guettou. To vše ale nestačí, tohle se prostě musí zažít. Pokud tedy u toho nechcete chybět, poslední vstupenky si můžete zakoupit zde.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY