Exkluzivní premiéra: Bubeník a člen Olympicu Martin Vajgl prezentuje druhé sólové album klipem "Jedu autem"

11.06.2023 18:00 - Milan Menčík | foto: David Pacholík

Už deset let je členem naší nejznámější kapely Olympic, která v jeho osobě našla po Petru Hejdukovi dalšího zpívajícího bubeníka. A to doslova. Martin Vajgl totiž právě vydává sólové album "Moc to neprožívej!". Nahrávka je k mání na LP, CD i digitálně a v různých podobách si ji můžete poslechnout či pořídit na tomto multilinku nebo v našem e-shopu.

Martin Vajgl - Moc to neprožívej!
© Supraphon
Během své bohaté kariéry prospěl mnoha kapelám, jako jsou Vltava, Čechomor, Wanastowi Vjecy a nyní Olympic. Jeho hudební talent mu však dovoluje hrát i na další nástroje, pomocí nichž tvoří vlastní hudbu i texty, které si sám i interpretuje. Jak s oblibou říká: "Nepovažuji se za zpěváka, ale spíš za vypravěče vlastních písní, což jim snad ale dodává důvěryhodnost a autenticitu."

Po tichém debutu "Zakopaný romance" před pěti lety se Martin Vajgl rozhodl oslavit blížící se padesátiny právě vydáním nové autorské kolekce. Na desetipísňovém titulu se mísí rázné kytarové riffy, rockové prvky, rytmické experimenty i pop-rockové kusy, jako je například "Jedu autem", jehož klip vám přinášíme v exkluzivní premiéře. Verše jsou upřímné a přirozené, přibližují Martinův osobní pohled na různé životní výzvy.

"Předchozí album byl v podstatě 'šuplík' starých písniček, u kterých jsem byl přesvědčen, že stojí za to je po letech dodělat a dát světu. To je na tom albu určitě patrné. Nová deska je proti tomu odrazem aktuálního stavu myšlenek, pocitů i názoru na to, jak se chci hudebně vyjadřovat. Textově jde občas o hodně niterné věci reflektující citové záležitosti i o reakci na společenské změny a trendy, které generačně vnímám. Myslím ale, že ty dvě desky spolu souvisejí, a dá se říct, že do jisté míry jde o logické pokračování 'Zakopaných romancí'," prozrazuje k novému počinu muzikant.

Většinu songů natočil sám ve svém domácím studiu, spolupracoval ale i s vynikajícími hudebníky, jako jsou kytaristé Norbi Kovács a Ondřej Pátek. Hostujícími zpěvačkami jsou Tereza Chovítová a Hana Kostelecká a do sborových vokálů přispěl i Martinův kolega z Olympicu Pavel Březina. Mastering pro LP i CD pak pečlivě provedl Pavel Karlík ve studiu SONO records.

Limitovaná edice alba ve formě 300 kusů na vinylu a CD je výjimečným dárkem k autorovým kulatým narozeninám a také milým vzkazem pro jeho fanoušky, kteří ocení přirozenou melodii písní, autentické texty a stylovou rozmanitost.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY