- musicserver.cz">

Doja Cat: "Moje další album bude inspirováno německou rave kulturou"

21.09.2022 09:33 - Kateřina Spacek | foto: Arturo Holmes

Doja Cat naznačila, co mohou fanoušci očekávat na její nadcházející studiovce. Před pár dny se přiznala, že její nová deska bude ve velké míře ovlivněna německou rave scénou.

"Momentálně mě hodně baví takový ten německý rave z 90. let," napsala autorka hitu "Kiss Me More" v příspěvku. "A je to vážně zábava," dodala s tím, že tomuto stylu fandí už od dětství a s přibývajícím věkem si tento zvuk ještě více oblíbila. "Jako dítě jsem tyhle věci milovala a teď, když je můžu vyjádřit... tak nějak to přijímám," svěřila se.

Doja Cat se dříve věnovala i jiným hudebním stylům, například pop-punku a emo, a je známá svou žánrově pestrou hudbou, která přesahuje hranice r'n'b, popu a rapu. Ačkoli je škatulkována do kategorie rapu, mnozí ji nepovažují vyloženě za rapovou umělkyni. Mnoho jejích největších hitů je totiž popovými písněmi.

A kdy čekat novou řadovku? Kvůli červnové operaci mandlí se tvorba na ní musela na chvíli pozastavit, a tak je jasné, že fanoušci výsledek už netrpělivě vyhlížejí. Datum ale zůstává prozatím nadále neznámé.

Mimochodem, jak se zdá, techno přineslo inspiraci nejen světoznámé rapperce. Tímto žánrem se nechal také ovlivnit Drake, který se na svém posledním počinu "Honestly, Nevermind" ponořil do zvuků house music. Dokonce i Beyoncé na desce "Renaissance" řádně prozkoumala všechna zákoutí taneční hudby.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY