Beth Hart vystoupí v Praze už v úterý

04.06.2022 17:16 - Tisková zpráva | foto: Marie Trávníčková

Beth Hart, jedna z nejlepších současných blues-rockových zpěvaček, držitelka cen Blues Music Awards a nominace na Grammy, vystoupí 7. června v Praze. Naživo v O2 universu představí jak skladby ze zatím posledního únorového alba, na kterém vzdala poctu kapele Led Zeppelin, tak i své klasické balady a písně z předešlé desky "War In My Mind". Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketmaster.

První impulz pro vznik desky vzešel z momentu, když Rob Cavallo produkoval zpěvaččino předchozí album "War In My Mind" z roku 2019 a Beth Hart ve studiu zaimprovizovala píseň "Whole Lotta Love". Producent o něco později přišel s návrhem nahrát celou podobnou desku. Zpěvačka tehdy odpověděla: "Do celého alba nejdu. Pokud chcete dělat Led Zeppelin, musíte být naštvaní, abyste se do jejich písní trefili. Do toho nepůjdu. Celé roky jsem pracovala na tom, abych se zbavila svého vzteku." A dodává: "Pak ale přišla pandemie a vše s tím spojené. Takže nyní jsem hodně naštvaná. Zavolala jsem svého manažera a řekla jsem mu, aby mi Rob a Doug poslali veškerý materál, protože jsem připravená na tom pracovat."

Beth Hart je považována za jednu z nejtalentovanějších zpěvaček své generace. Vyprodala turné po celém světě včetně koncertů ve slavných sálech jako Ryman Auditorium Nashvillu, Royal Albert Hall v Londýně nebo Ziggo Dome v Amsterdamu. Na vrchol bluesové hitparády Billboardu se dostala šestkrát, za své desky získala dvakrát platinovou desku a její alba se v Evropě dostaly několikrát do Top 10.

Na závěr Beth Hart přiznává: "Tohle zeppelínovské album mi umožnilo dostat ze sebe veškerý vztek. A za to jsem vděčná."NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY