Chinaski zvou do kina na svůj dokument solidní baladou "Dvě srdce vejpůl"

02.03.2022 16:18 - Milan Menčík | foto: Jakub Mahdal

Tak jako se postupem času po zimě stále víc připomíná jaro, připomínají se s novou tvorbou Chinaski. Ti před Vánocemi zrekapitulovali svoji kariéru čtyřdiskovým kompletem "Na vlnách Spolu Tělem I duší", který vyjde už brzy i na vinylu. A v květnu do kin zamíří (kvůli covidu několikrát odložený) dokument "Každej ví kulový". Titulním songem snímku se stala pomalá skladba "Dvě srdce vejpůl", ke které formace natočila také doprovodný videoklip.

Balady byly vždy silnou stránkou kapely a hlavně skladatelské dvojice Táborský-Malátný, ke které se nyní připojil i klávesista Jan Steinsdörfer. "Písničku jsme natáčeli během covidu a uzávěr okresů v našich domácích studiích v Praze, Košicích, Černošicích nebo Statenicích. Už tehdy bylo jasné, že ji nahráváme pro film, který teprve vznikal," prozrazuje Michal Malátný. Mix zvuku dostal na starost Chris Lord-Alge a klip natočil Jakub Mahdal. Působí přitom hlavně jako obrazový doplněk, příjemný, nikoli dechberoucí. Účel však naprosto plní rovněž tím, že prostřednictvím černobílých fotografií vzpomíná také na bývalé členy sestavy.

Dokument o Chinaski vstoupí do kin 26. května. Song "Dvě srdce vejpůl" se pak objeví i na novém albu formace, které vyjde na podzim. Čekání si fanoušci budou moci zkrátit návštěvou některého z letních koncertů - termíny a místa lze nalézt na webu skupiny. Pamětníky pak může zaujmout třeba aktuální rozhovor s Petrem Rajchertem (dnes Hradilem), který kapelu spoluzakládal. Ke zhlédnutí je níže.DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY