Gojira budí v klipu "Sphinx" prastaré bytosti

02.11.2021 15:51 - Jiří V. Matýsek | foto: Roadrunner Records

Francouzská skupina Gojira letos s deskou "Fortitude" pobláznila metalové posluchače (a v mnoha případech i ty, kteří si normálně v tvrdých kytarách běžně nelibují). Ještě než její členové vyrazí na turné, jehož pražská zastávka je naplánována na leden, vypustili do světa další videoklip. Tentokrát sáhli po songu "Sphinx", a jak by se dalo předpokládat, doprovodný vizuál zasadili do egyptské Gízy.

Kapela vedená bratry Duplantierovými v něm hraje přímo před tváří mocné sfingy. Jenže ta - alespoň v tomto snímku a taky v očích některých milovníků alternativních teorií popisujících dávné civilizace - není jen dílem našich předků, ale něčím, co zde zanechaly mimozemské bytosti (nebo něco takového). Pyramidy jsou vysílače a přijímače energie odjinud a sfinga otevírající oči, v souhře se zatměním Slunce, spouští magické děje na druhém konci světa.

Vizuálně působivý klip upravuje klasické záběry tak, že mají vzhled kreslené animace, a výborně doplňuje hutný, téměř pochodový groove celé skladby.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY