Finalisté cen No Stress Music Video Awards si na vyhlášení musí ještě počkat

Finalisté cen No Stress Music Video Awards si na vyhlášení musí ještě počkat

Vydáno: 20.04.2021 13:55 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: No Stress Music Video Awards
Do soutěže o videoklip roku No Stress Music Video Awards (NSMVA) bylo celkem přihlášeno 111 videoklipů z 19 zemí světa. Odborná porota vybrala z každé kategorie pět finalistů, výherci budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru, který se kvůli koronavirové situaci přesouvá na 7. srpna.

"Přihlášené klipy měly nečekaně vysokou úroveň a odhalily řadu nových talentů, z čehož mám vážně velikou radost, protože právě to je cílem No Stress Music Video Awards. Svá díla hlásili tvůrci z různých zemí světa a nás vlastně může těšit, že českých zástupců je mezi finalisty opravdu požehnaně, protože jejich díla byla skvělá," říká David Laňka, spoluorganizátor cen NSMVA.

Uzávěrka přihlášených klipů byla do konce února. Od té doby se odborná porota probírala zaslanými videoklipy. V porotě zasedl například Milan Cais z Tata Bojs, výtvarník Jan Gemrot, filmový střihač Ondřej Hokr, německý filmový kameraman Timm Lang a další.

"Vybrat finalisty v jednotlivých kategoriích byl leckdy boj, protože každý porotce měl své favority, každý kladl důraz na něco jiného. Nicméně nakonec jsme se na všech finalistech shodli a můžeme říct, že každý z finálových klipů představuje inspirativní přístup ke klipové tvorbě a vnáší do ní tolik potřebnou kreativitu, obrazotvornost, ale především svébytný obrazotvorný a výtvarný přesah," popisuje Martin Müller, spoluorganizátor cen NSMVA.

Galavečer, kde měli být oznámeni výherci v jednotlivých kategoriích, se měl konat ke konci dubna. Jenže z důvodu zákazu shromažďování se vše přesouvá. "Kvůli aktuální situaci jsme byli nuceni závěrečný ceremoniál přesunout z původně plánovaného 28. dubna na 7. srpna. Nechtěli jsme totiž vyhlášení vítězů odbýt online. Cílem NSMVA je propojovat filmaře a hudebníky, a to se bez večera, na kterém se budou moci potkat a užít si ho, prostě neobejde," vysvětlují David Laňka a Martin Müller.

Finalisté NSMVA jsou následující:

Nejlepší videoklip roku

Supersonics - Caravan Palace
dir: Béchir "Jiwee" Jouini

Chloé Bird - La Herida
dir: Juan Vázquez Corrales

Niko - It Never Lasts
dir: Martin Janeš

WWW Neurobeat - Stát
dir: Jan Hajdelak Husták, Nela H. Kornetová

Minova - Teleapàtic
dir: Sito Ruiz, Esteve Puig

Nejlepší nízkorozpočtový klip

Brixtn - Inspirace
dir: Aleš Valtr

WWW Neurobeat - Stát
dir: Jan Hajdelak Husták, Nela H. Kornetová

Zlatko Teskere - L’Étranger
dir: Barbora Johansson

VIZO - Sentimental Rambo
dir: Josef Kortan

Josefina Dusk - Somewhat Sideways
dir: Amálie Kovářová

Nejlepší režie

Axel Thesleff - 2 Down
dir: Sam Farage

Peter Aristone - Far
dir: Ondřej Urbanec

Josefina Dusk - Somewhat Sideways
dir: Amálie Kovářová

Září - Strange Love
dir: Martin Živocký, Anna Bačůvková

Dmitrievna - Logika
dir: Mother Criminal

Nejlepší kamera

Niko - It Never Lasts
dop: Michael Jurásek

WWW Neurobeat - Stát
dop: Jan Hajdelak Husták

Axel Thesleff - 2 Down
dop: Joni Helminen

Zlatko Teskere - L’Étranger
dop: Jan Pivoňka

Josefina Dusk - Somewhat Sideways
dop: Antoan Pepelanov

Nejlepší herec

The Silver Spoons - Brain Issues
cast: Anna Kadeřávková

Jen - Silnější (akusticky)
cast: Jitka Čechová

Dívka z obrazu
cast: Vlasta Ulrichová, Štěpán Zahálka

Tiny Falls - Boys don't cry
cast: Nela H. Kornetová

Johanna Warren - Twisted
cast: Johanna Warren

Nejlepší střih

Lenny - Figure it Out
edit: Lenka Gmitrová

Sunflower Caravan - Kind of Happy
edit: Ondřej Urbanec

Kinsfolk - All My Friends Are Getting Married
edit: Martin Marko, Lenka Gmitrová

JEN - Nepůjdem spát
edit: Jakub Mahdal

Shojon - Theorem
edit: Sasha Moon, John Shownmi

Cena za kreativní přístup

Barnaby Bright - Spotlight
dir: L. Ash

Geneva Jacuzzi's Casket
dir: Chris Friend

WWW Neurobeat - Krevní oběh
dir: Jan Husták

Září - Strange Love
dir: Martin Živocký, Anna Bačůvková

DESCENDED
dir: Jean Laurenz, Evan Chapman, Kevin Eikenberg


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu
Nejvíc nej: Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu "Stranger Things" není jen seriálový fenomén a přehlídka démonických demogorgonů, ale i líheň hudebních talentů. Hned několik herců totiž čas mimo natáčení tráví za mikrofonem, vydáváním desek a hledáním vlastního zvuku.... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec
Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec V dnešním článku rozhodně nečekejte záplavu koled, svátečních písní či odevšad znějících vánočních hitů. Zadání znělo jinak - jakou skladbu máte spojenou s obdobím Vánoc? A je úplně jedno, že ona sama s nimi třeba nemá... čtěte zde
Vydáno: 24.12.2025 08:00 v sekci Publicistika
Pohled do českých hitparád - 51. týden 2025
Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku Ve vánočním vydání českých hitparád se prosadily klasické sváteční hity "Last Christmas" od Wham!, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey a také Ewa Farna s "Vánocemi na míru". Všechny tři zmíněné singly zamířily do... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vesna - Koledy 8/10
Recenze: Zdaleka ne typické "Koledy". Veselé vánoční písně od EP Vesny nečekejte Vesna na Mikuláše překvapila své fanoušky třípísňovým ípíčkem s vánoční tematikou. Ač název odkazuje na "Koledy", obsah nepřekypuje veselím. Písně naopak jdou do hloubky a přinášejí jiný úhel pohledu na tyto svátky. Také... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 15:00 v sekci Recenze
Kylie Minogue - Kylie Christmas (Fully Wrapped) 7/10
Recenze: Kylie Minogue znovu zabalila vánoční album "Kylie Christmas" a elegantně jej posouvá od kancelářské párty ke svátečnímu popovému lesku Kylie Minogue se na závěr roku ponořila do vánoční atmosféry s reedicí alba "Kylie Christmas", na kterou přidala čtveřici zbrusu nových skladeb. My jsme si protentokrát posvítili na to, co je čerstvé, a analyzujeme, jak se popové... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 09:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Sedm tisíc lidí, dvacet dva hitů a jedna jistota. Lucie uzavřela turné k oslavě 40 let v Plzni (20.12.2025 16:30)
- Naživo: Hity, skvělá show i spousta hostů - Lucie oslavila 40 let i ve vyprodané O2 areně (10.12.2025 10:00)
- Audio: Tata Bojs v novém singlu mluví řečí "Třetí osoby" (03.12.2025 15:25)
- Naživo: Hosté, emoce a srdce z papíru: Lucie oslavila v Brně 40 let ve velkém stylu (30.11.2025 17:45)
- Kurde! Na Coloursy do Ostravy přijede Lorde! A taky třeba Tatáči a Sofian (30.10.2025 09:21)
- Video: Lenny v novince "Told Ya" zásadně schází energie (18.10.2025 13:55)
- Video: Tata Bojs vzpomínají klipem "Novej člověk" na vyprodané Forum Karlín (19.08.2025 10:48)
- Brixtn a Šimon Opp spojí síly na open air koncertu v Cross Clubu (03.07.2025 09:35)
- Nové desky 8/2025 - od Lisy přes Architects po Banks (05.03.2025 12:30)
- Tata Bojs mají nový materiál a plánují návrat do Fora Karlín (03.03.2025 18:12)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe