Konečně změna. Robin Schulz a KIDDO ukončili měsíce trvající nadvládu Mirai v rádiích

18.03.2021 08:00 - Josef Martínek | foto: Warner Music

V obou námi sledovaných českých žebříčcích došlo ke změně na prvním místě. V tom albovém se ale jedná pouze o návrat do starých kolejí - Viktor Sheen totiž vedení znovu přebírá po třítýdenním kralování Yzomandiase, celkově jeho "Barvy" triumfují podvanácté. Rádia si nově podmanili Robin Schulz a KIDDO.
Robin Schulz feat. KIDDO - All We Got
© Warner Music
RÁDIA - V komentáři žebříčků ze 26. listopadu minulého roku jsme poprvé na prvním místě rádiového pořadí přivítali skupinu Mirai se singlem "I přes to všechno". Od té doby nasbírala frýdecko-místecká parta celkem čtrnáct triumfů, její nadvládu přerušili pouze v předvánočním týdnu Kryštof s Karlem Gottem. Nyní konečně opět přišel čas na změnu.

Na jedničku se poprvé probojovali Robin Schulz a KIDDO se songem "All We Got". Zatímco třiatřicetiletého německého DJe a producenta netřeba zdlouhavě představovat, neboť v éteru boduje pravidelně, jméno jeho švédské kolegyně zatím tolik známé není. Dlouhou dobu byla spíše ženou v pozadí, skládala totiž písně pro slavnější kolegy - například pro Alana Walkera nebo Icona Pop. Teprve v posledních letech se pokouší zaujmout i jako interpretka.

Za Mirai, kteří klesli na druhou příčku, následuje Banners se "Someone To You". Trojku si britský zpěvák hlídá už několik týdnů. Čtvrtý zůstal sedmnáctiletý The Kid Laroi, zpět do první pětice poskočil Harry Styles s "Golden".

Taneční hudbu reprezentují vedle vítězné písně ještě Meduza na šestce a Purple Disco Machine na sedmičce. Skupina Jelen, která už příští měsíc vydá nové album "Věci a sny", uhájila osmou příčku, na číslo devět si lehce pohoršil Ed Sheeran. Stejně jako minule uzavírají top desítku O5 a Radeček s titulní písní projektu Bra3.

Nejúspěšnější (a zároveň jediná) novinka kola má trochu hořkou příchuť. Kateřina Marie Tichá totiž skladbu "Divoká" nahrála s Davidem Stypkou, který nás před dvěma měsíci opustil. Objevila se již v říjnu na zpěvaččině debutovém albu "Sami", pro singlové vydání se však dočkala nové verze. V rádiovém vysílání začíná jako šedesátá první nejhranější.

Top 10 ČR - rádia:
 1. Robin Schulz feat. KIDDO - All We Got
 2. Mirai - I přes to všechno
 3. Banners - Someone To You
 4. The Kid Laroi - Without You
 5. Harry Styles - Golden
 6. Meduza feat. Dermot Kennedy - Paradise
 7. Purple Disco Machine feat. Sophie & The Giants - Hypnotized
 8. Jelen - Jediný, co chci
 9. Ed Sheeran - Afterglow
 10. O5 a Radeček - Bra3


Viktor Sheen - Barvy
© facebook Viktora Sheena
ALBA - V roce 2021 zatím albový žebříček poznal jen dva vítěze - a oba zastupují domácí rap. Buď vede Yzomandias, nebo Viktor Sheen. Prvně jmenovaný kraloval pořadí v uplynulých třech týdnech zásluhou titulu "Prozyum (Director's Cut)", nyní ho střídá jeho soupeř. Pro desku "Barvy" jde už o celkově dvanácté prvenství.

Sheen navíc svůj úspěch podtrhuje ještě bronzovým umístěním předešlé řadovky "Černobílej svět". Té zbývá už jen sedm týdnů do doby, než oslaví jubilejních sto kol v hitparádě. The Weeknd zůstal čtvrtý, Nik Tendo pátý.

O pět příček, na současnou šestku, si polepšil Jiří Schelinger s reedicí svých dvou slavných alb ze sedmdesátých let "Hrrr na ně... / ...nám se líbí...". Jméno uhrančivého rockera s nezaměnitelným hlasem je v posledních týdnech opět hojně skloňováno, první ze dvou zmíněných desek totiž vyšla také v čerstvé vinylové edici. Důvodem jsou hned dvě letošní Schelingerova výročí - v březnu uplynulo 70 let od jeho narození a v dubnu to budou už čtyři desetiletí ode dne, kdy nešťastně utonul v Dunaji.

V první desítce najdeme jen jednu novinku, nepřekvapivě se o ni postaral zástupce tuzemského rapu. Arian730 má makedonský původ a na albové prvotině mu hostují Ca$hanova Bulhar nebo Labello. V prvním týdnu se titul "730" vyškrábal na osmičku.

Na pořadí se odrazilo také nedávné úmrtí Jana Vodňanského. Jako novinka se na šedesátou řádku dostala kompilace "Život a dílo" dvojice Vodňanský a Skoumal. Výběr písní, situačních koláží, říkadel a improvizací z divadelních představení vyšel již v roce 2008, do první stovky si však proklestil cestu až v důsledku smutných okolností.

Výše bychom čekali Kings Of Leon. Populární američtí rockeři před pár týdny vydali svou osmou studiovku "When You See Yourself" (po téměř pěti letech čekání) a v Británii s ní opět dobyli první místo žebříčku. V USA však dosáhli jen na jedenáctku a u nás se krčí na sedmdesáté první pozici.

Top 10 - alba:
 1. Viktor Sheen - Barvy
 2. Yzomandias - Prozyum (Director's Cut)
 3. Viktor Sheen - Černobílej svět
 4. The Weeknd - After Hours
 5. Nik Tendo - Restart & Lunazar
 6. Jiří Schelinger - Hrrr na ně... / ...nám se líbí...
 7. Mirai - Arigató
 8. N Arian730 - 730
 9. Harry Styles - Fine Line
 10. Ava Max - Heaven & Hell

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 10. týden najdete na stránkách IFPI zde.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY