Dagny na épečku "Strangers/Lovers" představuje ten nejčistší severský electropop

16.08.2020 08:30 - Tomáš Navrátil | foto: Facebook Dagny

Taky některé z vás zklamalo, jakým směrem se ubrala královna severského electropopu Robyn? Chybí vám její chytlavé refrény obalené do pulzující produkce? No, naštěstí je tu pro nás takové její kolegyně Dagny. Svět o ní zatím moc neví, ale třeba se to jednou změní. Za desku "Strangers/Lovers" by si to zasloužila.
8/10

Dagny - Strangers/Lovers

Skladby: Come Over, Somebody, Paris, Let Me Cry, Coulda Woulda Shoulda, Tension
Vydáno: 22.5.2020
Celkový čas: 20:00
Vydavatel: Universal

Vševědoucí Wikipedie vám o Dagny prozradí, že je to čerstvě třicetiletá holčina z Norska, která už v roce 2016 vydala svůj první singl. Hostovala na koncertech Eltona Johna, Stinga nebo Bryana Adamse a je podepsaná pod nedoceněnou hitovkou "Never Really Over" pro Katy Perry. A letos vydává své debutové album "Strangers/Lovers", respektive jeho první část.

Mladá muzikantka totiž své dílo rozdělila na dva díly. V květnu představila první polovinu nazvanou prozaicky "Side A". Na ní nabízí šestici neuvěřitelně nabušených electropopových hitovek. Už pilotní singl "Come Over" je údernou nakopávačkou, ale vrchol přijde až v druhém kousku s názvem "Somebody". Zde se sešly všechny správné aspekty pro vytvoření popové hymny, která dává vzpomenout především na "Hang With Me" nebo "Dancing On My Own" od zmíněné Robyn. Příjemná je i hravá "Coulda Woulda Shoulda", závěrečná "Tension" pak dokazuje, že se v Norsku ještě stále rodí skvělé popové talenty.

I když zpěvačka nedisponuje nijak výraznou barvou hlasu, v jejích skladbách je dostatek energie na to, aby vám těch dvacet minut poslechu uběhlo jako voda a donutilo vás si to celé ihned pustit od začátku. Popoví fanoušci můžou zatleskat a těšit se na druhou část desky. (Mimochodem, taky v tom vidíte jistou podobnost s Robyniným "Body Talk"?)NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY