Pohled do českých hitparád - 27. týden 2018

Drake a Kodaline slaví premiérová vítězství v českých žebříčcích

Vydáno: 12.07.2018 10:14 v sekci České hitparády - Josef Martínek | foto: facebook interpreta

Nové první místo hlásí v České republice jak singlový žebříček, tak ten albový. V obou případech zvítězili interpreti, kteří nikdy předtím na vedoucí postavení nedosáhli. Novinkami však ani jedna z hitparád příliš nesrší, potvrzuje se, že červenec nepatří během roku k těm nejplodnějším měsícům.

Kodaline - Follow Your Fire
© facebook interpreta
RÁDIA - Rádiové prvenství tentokrát putuje do Irska. Kodaline, kteří nedávno zahráli na Aerodrome festivalu v Panenském Týnci, uspěli s písní "Follow Your Fire". Ta je předzvěstí nového alba "Politics Of Living", jehož vydání je v plánu na srpen. Živě ho skupina představí 16. října ve Velkém sálu Lucerny, kam byl jejich koncert pro velký zájem přeložen z původně avizovaného Lucerna Music Baru. Na jedničku žebříčku se posunuli z minulého šestého místa.

Na dalších příčkách se seřadili vítězové předchozích kol. Welshly Arms sestoupili se "Sanctuary" ze zlatého stupínku na dvojku, naopak Rudimental s "These Days" poskočili na bronz z osmičky. Slast triumfu už okusila i Lucie zásluhou "Takhle tě mám rád", tentokrát jsou z toho ale stejně jako minule jen brambory.

Poprvé se do první desítky prosadila Lenny s aktuální hitovkou "Enemy". Minule jsme ji registrovali na třicátém prvním místě, nyní se zlepšila na číslovku osm. Naopak dlouho už ve špičce setrvává Pink. "What About Us" občas z Top 10 vypadne, jako před týdnem, ale pak se zase do popředí vrátí. Singl, který vyšel už loni v srpnu, tentokrát nejhranější desítku uzavírá.

Za zmínku stojí i razantní skok, který učinil americký rapper NF. V Česku zatím tolika milníků nedosáhl, ale v USA se jeho loňské album "Perception" probojovalo až na vrchol žebříčku Billboardu. A protože singl "Let You Down" výrazně zabodoval i v Evropě (v Británii číslo šest, ve Švédsku stříbro), dali mu šanci také čeští dramaturgové. Z minulé dvaašedesátky je zničehonic už třináctka. Druhá desítka je celkově plná výrazných postupů nahoru, ten nejmarkantnější si však zapsal Robin Schulz. Německý DJ přeskočil šedesát osm soupeřů a nově ho najdeme na devatenáctce.

Novinek je tento týden pomálu. Ed Sheeran stále čerpá ze svého loňského bestselleru "Divide", tentokrát songem "Happier" na sedmdesáté čtvrté pozici. Bohatou spolupráci hledejme v sedmdesátém devátém řádku. Kanadské producentské duo Banx & Ranx si do "Answerphone" přizvalo Ellu Eyre a rappera jménem Yxng Bane.

Top 10 ČR - rádia:
  1. Kodaline - Follow Your Fire
  2. Welshly Arms - Sanctuary
  3. Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen
  4. Lucie - Takhle tě mám rád
  5. Kygo - Remind Me To Forget
  6. Chinaski - Potkal jsem tě po letech
  7. Mirai - Anděl
  8. Lenny - Enemy
  9. Support Lesbiens - Brighter Day
  10. Pink - What About Us

Drake - Scorpion
© facebook interpreta
ALBA - Rapový trend dokázal v poslední době zvrátit jenom Karel Gott, jinak se ale na prvním místě albové hitparády střídá jeden hiphopper za druhým. Rest, Yzomandias, Post Malone nebo zastřelený XXXTentacion si svoji chvilku slávy užili v uplynulých týdnech, nyní je na řadě Drake. Kanadská stálice s novinkou "Scorpion" trhá rekordy streamovacích služeb, takže se tento výsledek dal očekávat.

Další rapper v záloze už čeká na dvojce, tentokrát jde o zástupce tuzemské scény. Nik Tendo začínal v žebříčku před dvěma týdny až ve čtvrté desítce, minule se ale posunul na bronz a nyní je to znovu o příčku lepší. Že by příště atakoval vedení? Místo si prohodil s Karlem Gottem a jeho deskou "Ta pravá". Posmrtný vítěz předešlého kola XXXTentacion si s "?" pohoršil až na čtyřku.

K překvapení došlo na místě osmém. Reedice eponymního alba skupiny Zemětřesení odstartovala před pár týdny na bronzovém stupínku, pak se ale postupně propadala a minule byla až sedmdesátá pátá. Nyní ale pořadím zatřásla tak, že je zpět v první desítce.

Z novinek nejvíce zabodovali Gorillaz. U kapely tak věhlasného jména, a ještě v okurkové sezóně, bychom ale čekali o něco lepší umístění než sedmnáctku. Například loňská deska "Humanz" brala ve své době osmičku, aktuální "The Now Now" tedy fanoušky zatím láká míň. Šestadvacáté místo přiřkli posluchači Florence And The Machine a "High As Hope", o tři příčky níž zakotvili Bullet For My Valentine s "Gravity".

Top 10 - alba:
  1. N Drake - Scorpion
  2. Nik Tendo - 7
  3. Karel Gott - Ta pravá
  4. XXXTentacion - ?
  5. Ed Sheeran - ÷ (Divide)
  6. Post Malone - beerbongs & bentleys
  7. Imagine Dragons - Evolve
  8. Zemětřesení - Zemětřesení
  9. Yzomandias - Sbohem Roxano
  10. Kryštof - 25

    Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 27. týden najdete na stránkách IFPI zde.

  • Může mi někdo vysvětlit, jak vzniká žebří?... (Anonym, 12.07.2018 16:55) Reagovat

    Může mi někdo vysvětlit, jak vzniká žebříček Top 10-rádia? Vždyť to ovlivňují akorát redaktoři či vydavatelství zaplacením rotací, né?!! Posluchač nijak...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 50. týden 2025
David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter Týden před Vánocemi zatím českým žebříčkům kralují jiné hity než ty sváteční. Do čela rádiového přehledu se dostali David Guetta, Teddy Swims a Tones And I zásluhou "Gone Gone Gone", na prvním místě pořadí digitálních... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 09:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter (18.12.2025 09:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)
- Viktor Sheen ovládl český albový žebříček i pod alter egem Buka, na paty mu šlapali 4 Tenoři (20.11.2025 08:00)
- Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá (13.11.2025 09:00)
- Tanec mrtvých Lady Gaga už rozhýbal i česká rádia, první místo si uzmul Kamrad (06.11.2025 19:30)
- Xindl X a PTK si podrželi vedení v českých žebříčcích, digitálním singlům vládne virální hit "Navždycky blázen" (30.10.2025 14:00)
- PTK přeskočil v albovém žebříčku Taylor Swift, Sofian a Ben startují na třetím místě (23.10.2025 08:00)
- Na Taylor Swift nikdo nemá. Zpěvačka po přepsání rekordu v USA kraluje i českému albovému a singlovému žebříčku (16.10.2025 09:00)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe