Yann Tiersen představí v Roxy nové album "Infinity"

24.11.2014 09:42 - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta

Náplast pro fanoušky za zrušený zářijový koncert francouzského hudebního mága je tady. Avantgardní umělec, multiinstrumentalista a pódiový virtuóz Yann Tiersen se po více než třech letech představí pražskému publiku. Tvůrce notoricky známých soundtracků k filmům "Amélie z Montmartru" a "Good Bye, Lenin!" přiveze do Roxy letošní album "Infinity". Znalí ví, že jeho koncerty mají spíše než k soundtrackům blíže k energickému punk-rocku, kdy divoká pódiová smršť ostře kontrastuje s atmosférickou polohou studiových nahrávek.

Je jistě jen málo těch, kteří by neznali dnes již legendární soundtrack k filmu "Amélie z Montmartru". Minimalistická hudba a opakující se klíčový motiv uhrančivého akordeonu a klavíru. To je kombinace, která vystřelila Tiersena na výsluní. Jeho záběr jde ale o mnoho dál a napříč žánry. Yann vystudoval hru na klavír a violu, ale bravurně ovládá akordeon, elektrickou kytaru, xylofon, zvonkohry a snad všechny dechové nástroje. Tiersenova živá vystoupení se vrací k punk-rockovým kořenům a nepostrádají energický drive. Naživo tedy očekávejte experimentální smršť.

Do Prahy přijíždí představit svou novou desku "Infinity". "Je to mé osmé album. Název jsem si vlastně nevybral. Ta osmička si vybrala mne," komentoval sám autor. Novinka je protkaná klasickými tiersenovskými, ale i netradičními zvuky a splňuje přesně to, co je pro něj typické. Je energická, hravá a atmosférická zároveň.

Yann Tiersen patří do kategorie nevyzpytatelných a nikdo s úplnou přesností neuhodne, s čím se v únoru příštího roku v Roxy vytasí. Předprodej vstupenek byl zahájen v tradičních online předprodejích na GoOut, Ticketpro a Ticketportal a v NoD. Tam je seženete za zvýhodněnou cenu 620 Kč, v předprodejích za 600 kč + poplatky.DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY