DJ Shadow vystoupí v Praze už v úterý

09.08.2010 08:29 - Petr Doupal | foto: facebook interpreta

DJ Shadow
© facebook interpreta
V úterý 10. srpna do pražského Lucerna Music Baru dorazí DJská legenda DJ Shadow. Do české metropole zavítá v rámci akce Ikonik Boombox. V ČR se objeví po osmi letech, v klubovém prostředí to bude premiéra.

Představit Joshuu Paula Davise alias DJe Shadowa je nejlepší ukázkou jeho tvorby: skladby "Organ Donor", "Six Days" nebo "Midnight In A Perfect World " jste už určitě někdy slyšeli. Jeho debutové album "Endtroducing" se v roce 1996 zapsalo do historie díky výlučnému využití samplů hip hopu, soulu nebo funku pro kompletní tvorbu zvuku. Některé skladby byly složeny i z několika desítek samplů. V tomto století vydal dvě řadovky "The Private Press" a "The Outsider", dva živáky a také tři remixová alba, z nichž to poslední "The DJ Shadow Remix Project" vyšlo letos v červenci.

V Lucerně tak představí i novou muziku, kterou doplní jedinečná vizuální prezentace. Před Shadowem vystoupí DJové Ghonzales, Philip TBC a Tuco. Vstupné činí 650 Kč v předprodeji a 750 Kč na místě. Více informací naleznete na webu akce.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY