Pohrobci Swans, Angels Of Light, přijedou do Prahy

10.10.2005 09:19 - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta

Michael R. Gira N
© facebook interpreta
Večer v úterý 11. října bude v Paláci Akropolis patřit americké hudbě. Přijede totiž projekt Angels Of Light, skupina Michaela R. Gira, jinak zpěváka a skladatele kdysi kultovních Swans. Doprovodí ho předkapela Akron/Family.

Během šestnáctileté kariéry kultovní newyorské kapely Swans (orámované klasickými alby "Love Of Life" nebo "Children Of God") vyšlechtil Gira zvuk Swans od surového sonického běsnění až do monumentálně klenutého písničkářství. Po rozpadu Swans v roce 1997 se Gira začal naplno věnovat jednak svému vydavatelství Young God, jednak novému hudebnímu dítěti, které pojmenoval Angels Of Light. Pod touto hlavičkou vyšly od roku 1998 čtyři desky, ta poslední "The Angels Of Light Sing Other People" pak letos.

Pro svou aktuální hudební vizi si Gira vzal to nejpůsobivější z dědictví Swans: prostou, ale zároveň precizní akustickou instrumentaci a nesmírně silné melodie, které nese jeho naléhavý, hluboký hlas. Prostřednictvím Angels Of Light Michael R. Gira dokazuje, že je stále jednou z nejvlivnějších a umělecky nejživějších postav nezávislé hudební scény.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY