Ewa Farna už vyhlíží tři velkolepé večery v pražském Edenu. Čekání fanouškům krátí po
"Vzpomeneš si?" s Miraiem a
"Perpetuum Mobile" singlem "Big Mac", který reflektuje všechno to velké dění, jež se kolem ní teď odehrává.
Na textu tradičně spolupracovala s Jendou Vávrou, produkce se znovu ujal Rony Janeček. Sama zpěvačka k novince říká:
"Baví mě hrát si s variabilitou slova velký, zároveň se těším na mé megalomanské plány. Píseň ohledává hranice zdravého sebevědomí a ženské síly. Píšu o tom, jak si chci užít svůj velký moment, umět být na sebe pyšná a zároveň zůstat pokorná. Ale jak zazní v textu, nemělo by to význam, kdyby si tím vším procházel člověk sám."
Textové poselství kvituji. Od ikony, jakou Ewa dávno je, se podobný tah na branku ostatně čeká. Hudebně už mě ale novinka baví méně. Progresivní ambice, moderní produkce a snaha o trendy vibe působí místy až moc překombinovaně - především ve sloganu
"jedu nahoru" nebo už kolem třicáté vteřiny, kdy zpěvačka letí vzduchem. Místo aby píseň otevřela prostor variabilitě jejího hlasu, spíš jej zahlcuje. Tady u mě předchozí "Perpetuum Mobile" bodovalo víc.
Klip Daniela Daivi Vítešníka nás bere na vytoužený Eden, který už opravdu klepe na dveře. Na videu mě baví hlavně detaily - zmenšená planeta Země, malíř, který ji maluje a následně vyjde z plátna, Ewa zavěšená na stadionové sedačce nebo její tvář jako součást zad dresu.
Jako kontrapunkt k těmto vizuálním hříčkám funguje projev tanečníků, který ale působí spíš agresivně a vulgárně než smyslně. A na Ewě bych po všech těch ukázkách jejího drilu v posilovně raději viděla něco jiného než oversize modely, které její postavu zbytečně schovávají. Ale to je jen moje ženské povzdechnutí...

7/10