Pět let po oceňovaném albu "Bigbandová elektronika" se s novou studiovou nahrávkou vrací brněnský bigband
Cotatcha Orchestra. Chystaná deska posouvá charakteristický zvuk orchestru ještě dál - směrem k odvážnějšímu propojení elektroniky, žánrových fúzí a rytmických prvků hudby od Blízkého východu až po moravský folklor. Mezi hosty se objeví několikanásobná držitelka Ceny Anděl
Lenka Dusilová. Vznik projektu nyní mohou fanoušci podpořit prostřednictvím crowdfundingové kampaně
na platformě Donio.
"Nechceme dělat žádné ústupky kvalitě. Chceme vydat album se špičkovým zvukem, originálním vizuálem, vinylovou edicí a důstojnou propagací. V dnešní době je ale pro nezávislou hudbu stále těžší podobný projekt financovat bez podpory komunity," zmiňuje kapelník a loňský držitel Ceny Anděl
Jiří Kotača. Nahrávka vznikala pod vedením mistra zvuku Jana Košuliče, několikanásobného nominanta na cenu Grammy.
V rámci kampaně si fanoušci mohou vybrat z řady odměn - od hudebních položek, jako jsou vinyl nebo vstup na křest desky, až po originální merch v podobě pexesa, speciálního kávového blendu Big band Energy z pražírny Dabov nebo papuček CO.
"Chtěli jsme udělat takové odměny, které mohou i pobavit nebo sloužit k praktickému použití. Proto vznikla limitka našeho merche, kde jsou k dispozici kromě mikiny také třeba pantofle, moravsky papučky, nebo rovněž pexeso se šklebícími se hráči či vystoupení dechové hudby Vepřovjanka. K tomu jsme vytvořili i pár balíčků, v jejichž rámci je už vícero odměn pro ty, co by si toho rádi koupili víc." doplňuje Jiří Kotača.
Big band se na scéně pohybuje už jedenáct let a na kontě má spolupráce s držiteli mnoha národních hudebních cen včetně Grammy. Patří mezi ně například
Ilja Reijngoud, laureát Latin Grammy a T. Monk Competition, držitel mnoha Edison Awards
Jan van Duikeren nebo dvojnásobná držitelka Deutscher Jazzpreis Mirna Bogdanović. Soubor vystupoval na festivalech i v koncertních sálech nejen v České republice, ale také v Rakousku, Litvě, Nizozemsku, Bulharsku či na Slovensku.