Po mimořádně silném přijetí
v ostravském Gongu přichází projekt Depeche Note - Symphonic Tribute do Prahy. Koncert, který přináší hudbu
Depeche Mode v jedinečném orchestrálním provedení, si získal nejen publikum, ale i hudební kritiky.
Hity legendární kapely zazní v České republice v symfonickém podání. Projekt Depeche Note - Symphonic Tribute přiveze v pátek 29. května 2026 do pražského Kongresového centra velkolepou koncertní show propojující energii kultovní kapely s monumentálním zvukem symfonického orchestru. Vstupenky pořídíte na
Ticket Live.
© se svolením Depeche Note Na pódiu se představí čtyřicet hudebníků pod vedením dirigenta a uměleckého vedoucího projektu Adriana Kokoše, jehož energické vedení orchestru si získalo výraznou odezvu publika na předchozích koncertech. Kokoš má zkušenosti se spoluprací s renomovanými hudebníky, mezi které patří
Brian May,
Jon Anderson (
Yes) i
Miro Žbirka. Symfonickou část tvoří hráči Filharmonie Bohuslava Martinů, kteří spolu s kapelou a sólistkami
Terezií Kovalovou a
Katarínou Knechtovou nabídnou orchestrální aranžmá největších hitů Depeche Mode.
Publikum se může těšit na skladby "Enjoy the Silence", "Personal Jesus", "Walking in My Shoes", "Everything Counts" nebo "Black Celebration", které zazní v novém symfonickém zvuku. V orchestrálních aranžmá zazní také další písně, které mohou fanoušky překvapit a ukázat hudbu formace z nové perspektivy.
Čestným hostem koncertu bude Tim Simenon, známý britský producent (
Bomb the Bass), který spolupracoval s Depeche Mode jako producent jejich alba "Ultra". Do projektu vnesl temnější, elektronicko-akustický zvuk v náročném období kapely.
Večer však není určen jen fanouškům Depeche Mode. Díky spojení symfonického orchestru, skupiny a výrazných sólových hlasů nabídne silný hudební zážitek i posluchačům, kteří chtějí objevovat známé skladby v novém provedení. Atmosféru večera podtrhne světelná a vizuální scéna, zatímco prostředí pražského Paláce kultury vytvoří pro symfonickou poctu
Depeche Mode jedinečnou kulisu.
Důležitou součástí projektu je i jeho komunitní rozměr. V Ostravě organizátoři darovali desítky vstupenek lidem, kteří by se na koncert jinak nedostali. Stejnou iniciativu plánují přinést i do Prahy - jako přirozené gesto, že hudba má sílu spojovat.
"Hudba Depeche Mode vždy spojovala lidi napříč generacemi. Proto chceme část vstupenek věnovat těm, pro které může být podobný večer výjimečným zážitkem," říká producentka projektu Lucia Vranovič. Fanoušci mohou své nominace posílat prostřednictvím zpráv na sociálních sítích projektu Depeche Note - Symphonic Tribute.