Po oznámení čtyřiadvacáté studiové nahrávky "Splat!" veteránů
Deep Purple netrvalo dlouho a přichází také první ukázka nové hudby. Britská formace vsadila na úvodní kousek alba, skladbu "Arrogant Boy", a do světa ji vyslala s poněkud nepřekvapivým videoklipem.
Muzikanti na nové desce, která vyjde 3. července, slibují návrat k tvrdosti a étosu písní ze sedmdesátých let jako "Highway Star", "Smoke On The Water" nebo "Lazy". Novinka skutečně potvrzuje, že na tom něco je, byť "Arrogant Boy" poněkud schází velkolepá prokomponovanost zmíněných kousků.
Co je však jasně slyšet, to je ozvěna klávesových partů dlouholetého člena skupiny Jona Lorda. Řady kapely opustil v roce 2002, o devět let později podlehl rakovině slinivky. Každopádně jeho nástupce
Don Airey se v čerstvé kompozici nenechává zahanbit a v podstatě si ji svými rychlými prsty na klaviatuře krade pro sebe. Jen občas mu sekunduje neméně rychlý kytarista
Simon McBride, služebně nejmladší člen sestavy.
Méně výrazně působí zpěvák
Ian Gillan. Roky se na jeho hlase docela podepsaly a na "Arrogant Boy" se celkem šetří. K písni samotné říká:
"Tohle je příběh Billyho, který neuměl číst ani psát. Není spokojený se stavem věcí, tak se ozývá a najde způsob, jak tak či onak naštvat elitu. A nic mě nebaví víc, než škádlit elitu. Pro mě by to byla radostná činnost ke každodenní ranní kávě."
"Arrogant Boy" dokresluje jednoduchý videoklip zachycující studiovou performance kapely. A protože skladba šlape hlavně po instrumentální stránce, diváci se dočkají celé řady detailních záběrů na prsty a zaujaté výrazy všech zúčastněných - i těch poněkud stoických v případě basáka Rogera Glovera.

7/10