Veterány zřejmě není radno podceňovat. Ke dříve ohlášené
albové novince Paula McCartneyho a tento týden potvrzené
kolekci "Foreign Tongues"
The Rolling Stones se skutečně vracejí také
Deep Purple. Původně měla čtyřiadvacátá studiovka hardrockových legend vyjít už v červnu, nakonec připadne den D na 3. července. Deska nazvaná "Splat!" slibuje
"nejtvrdší album Deep Purple za dlouhé roky".
© Deep Purple
Následovník kolekce
"=1" bude druhou deskou, kterou
párpli nahráli v sestavě s kytaristou Simonem McBridem. Ten v roce 2022 nahradil Stevea Morse. Produkci měl opět pod palcem zkušený
Bob Ezrin.
"Aktuální sestava Deep Purple mi připadá jako velmi 'současná' verze Deep Purple ze sedmdesátých let. Musím říct, že jsme se teď opravdu vrátili k repertoáru, který je srovnatelný s písněmi jako 'Highway Star', 'Smoke On The Water' nebo 'Lazy' - co se týče dynamiky, vyváženosti i radosti z hudby, kterou jsme tvořili v letech 1969 až 1973." Novinka podle Gillana sleduje konec lidstva, nikoliv však v apokalyptickém slova smyslu, ale spíše v duchu transformace a překročení hranic fyzična.
Kolekce dorazí v obvyklém výběru formátů. K dispozici budou CD, černá, průsvitně žlutá a fialová verze dvojvinylu a také sběratelský box. Ten obsáhne 2LP, CD, trojici desetipalcových vinylů s nahrávkami pořízenými během turné v roce 2024 a sedmipalcový singl s mimoalbovou skladbou "Guinnesis".
Na první ukázku se zatím čeká, ale jistě to nebude trvat dlouho. Tracklist alba nicméně vypadá následovně: Arrogant Boy, Diablo, The Rider, The Lunatic, The Only Horse In Town, Sacred Land, The Beating Of Wings, Guilt Trippin', Scriblin' Gib'rish, Jessica's Bra, Third Call, My New Movie, Splat!
S novou deskou vyrazí
Deep Purple také na turné a jednu ze zastávek naplánovali i do Prahy - v O2 areně zahrají 7. října tohoto roku.