Sloth je heavy psych stoner doom kapela z temného podsvětí Brna, ve které se sešli Kryštof Pochylý (PissedChris), Alex Al Zouri (GxUxTxS, Hadí Mord), Tom Svoboda (ex-Señor Sanchez) a Marek Heczko (Janet A, Finding Blue Desert). Staronová sestava s novou energií v krvi, nyní obohacená o surový vokál Kryštofa a energické, nekompromisní bubnování Máry, vytvořila desku jak vyšitou pro všechny milovníky brutálního fuzz zvuku na hraně odpálení repráků.
Zrada, láska, hněv, chtíč a stud - to jsou hlavní textařská témata Kryštofa, z nichž se zrodil "Slothmachine". Album bez slitování tasí těžkotonážní riffy a žene se přímo do epicentra špinavého, fuzzem nasáklého pekla, současně se však nebojí zajít do jemných psychedelických bluesových riffů.
Prvním singlem z alba se stala píseň "Scum", ke které vznikl videoklip z dílny Bad_Tape_Filmz.
"'Scum' je upomínka toho, jak tě lidé dokážou ovlivnit a co v tobě dokážou zanechat," říkají o skladbě Sloth a dodávají:
"Je připomenutím, že ne každý má v tvém životě místo, i když tě přesvědčuje, že by měl."
Sloth nahráli album "Slothmachine" u Amáka v Golden Hive Studio. Mix a mastering si vzal na starost Tomáš Suchánek. Obal nakreslil Jan Taitl a o celkový layout se postaral Radim Bendík z Noise Graphic Studio.
Křest proběhne 28. května v Brně v klubu Kabinet MÚZ, kde se Sloth zahrají
Acid Row a Stepní Běžec. Brněnskému křtu "Slothmachine" bude předcházet ještě pražský - a to už 16. května v Cargo Gallery.
Album Sloth "Slothmachine" vyjde 22. května 2026 u vydavatelství Kabinet Records na vinylu a všech digitálních platformách.