Není mnoho kapel, které by v americkém, potažmo světovém hardcore punku zanechaly takovou stopu a přitom si po celou dobu udržely svou tvář. Už debut "For God and Country" zapůsobil na tehdejší scénu jako příslovečná cihla hozená do stojaté vody, a to hlavně svou unikátní kombinací klasického kalifornského (made in Santa Cruz baby) melodického skate punku a hardcore, který byl ale oproti jiným skupinám tohoto stylu zahrán mnohem tvrději a hlavně se zcela jasným politickým akcentem v textech.
Zpěvák Russ Rankin v té době s trochou nadsázky prohlásil, že se snaží hrát něco mezi
Descendents a Born Against a vlastně to sedělo úplně přesně. Ostatně, v sestavě v té době byl a stále je bubeník Sean Sellers z další kultovní politické kapely Downcast. S cílem hrát melodický a přímočarý hardcore punk s hitovými refrény, který ale bude mít jasný politický obsah, pak Good Riddance nahráli své čtyři další a dodnes nejrespektovanější desky jako "Ballads from the Revolution" nebo "Operation Phoenix".
Good Riddance v roce 2006 pak vydali na nějakou dobu svou poslední nahrávku "My Republic", která přece jen přináší trochu odlišnější a lehce melancholičtější sound. V té době byli každopádně už celosvětově uznávanou kapelou, hrající pravidelně jak v klubech po celém světě, tak mnoha festivalech. Po pár letech odpočinku se pak v roce 2015 trochu nečekaně vrátili zpátky deskou "Peace in Our Time". A že nešlo jen o jednorázový reunion, ukázala hned další "Thoughts and Prayers".
Vše pak podtrhl fakt, že formace začala v posledních letech opět vyrážet na klubová turné s tím, že tam její hudba vynikne zdaleka nejlépe, a to hlavně díky kontaktu s publikem. To letošní, které zavítá i do Kabinetu Múz (a bude to jediný koncert v ČR) představí jejich aktuální, už desátou řadovku nazvanou "Before the World Caves In". Kapela se na ní svým agresivnějším a tvrdším soundem jako by vrací ke svým nejsilnějším deskám jako už zmíněná "Operation Phoenix", ale ta klasická, trochu melancholická a pro Good Riddance typická nálada samozřejmě nikam nezmizela. Stejně jako texty, které vás donutí přemýšlet.
Jak to vše funguje naživo, budete mít jedinečnou možnost zažít 5. srpna v Kabinetu Múz, tedy v místě, které je pro Good Riddance jako stvořené. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut a na
kabinetmuz.cz.