Vojtaano - Šťastnej

Vojtaano je na čtvrté desce "Šťastnej"... a upřímnej

Vydáno: 19.03.2026 15:00 v sekci Recenze - Ondřej Hricko | foto: se svolením Vojtaana

O tom, jak je "Šťastnej", natočil Vojtaano svou čtvrtou studiovku. Naštěstí jeho fanoušky nečekají jenom lovesongy a rodinná fotoalba, ale opět i vhled do umělecky barvité a stále trefně provokativní duše písničkáře Vojtěcha Záveského. Navíc si pozval řádku prestižních hostů.

7/10

Vojtaano - Šťastnej

Vydáno: 13.3.2026
Celkový čas: 30:33

Skladby: Hybaj do postele, Konečně, Zejtra, Jak boomer, Máma je nejvíc feat. Ester Kočičková, Pray feat. Fast Food Orchestra, Cocoman, Dr. Kary, Vole co je feat. Zeller, Já na bráchu feat. Mukas, Mířím nahoru, Šťastnej, Je to blízko

Vydavatel: Warner Music

Když Vojtaano v roce 2017 vydal svůj debut "The Beast Of Vojtaano", platil za přisprostlého bastarda z okraje scény, kterého nebylo možné nikam přesvědčivě zařadit. Od jeho virálního hitu "Budulínek vs. Galantní jelen" ale uplynul dlouhý čas, venku má další tři alba, zpívá o matce, dětech i se filosoficky zamýšlí sám nad sebou.

Na aktuální nahrávku si přizval své kámoše z branže. Třeba Martina Zellera z Cocotte Minute, se kterým se spojil už v návykovém kousku "Pkz" ze druhé řadovky "2020". Leč, tentokrát si střihli málo zapamatovatelný duel v rapové písni "Vole co je".

Lépe se vydařila diskotéková satira "Já na bráchu", kde se vyloženě vyřádil mistrně afektovaný MC Mukas z Elektrïck Mann. Je to možná pitomé, ale v tom nejlepším slova smyslu. Funguje tu nakažlivá energie, vtip i chytlavý refrén. Tohle Vojta od dob "Vyšehradu" prostě umí.

Kdo má zase raději jeho tvrdší tvář, pak nepochybně podlehne vtipné všeříkající výpovědi "Jak boomer" s hutnými rockovými kytarami. Žánrové hrátky pak pokračuji v "Pray" poctou stylům ska - s hostujícími spřátelenými parťáky z Fast Food Orchestra - a reggae, zastoupeným zpěváky Adamem Lanči aka Cocomanem a Dr. Karym. Pohodu i ironii zase zasévá Ester Kočičková v "Máma je nejvíc".

Album proto zaujme velkou zvukovou pestrostí a spoustou hostů. Na jednu stranu je třeba ocenit žánrový rozmach, který Vojtaano s každým počinem ještě více a více rozšiřuje, na druhou stranu působí novinka nezvykle rozkouskovaně, jako by se skládala z mnoha singlů vydaných za dlouhé časové období. Dostáváme od něj osobní vztahové výpovědi (například "Máma", "Konečně", "Hybaj do postele"), ale i disko, rockovou vypalovačku, rap i kouřové reggae.

Zatímco každá píseň zvlášť je fajn, dohromady to tentokrát trochu skřípe. Pořád se totiž ve Vojtaanovi pere gansta raper s filosofujícím písničkářem, a i když ta druhá tvář začíná vítězit, těžko mu vyčítat, že chce být zkrátka autentický a hudebně upřímný.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Madonna - Confessions II - The Film 7/10
Video: Královna tančí pro své věrné. Madonna v minifilmu "Confessions II" ohromuje estetikou, hity ale schovává ve tmě Dvacet let znamená v popu celou věčnost. Když Madonna v roce 2005 osedlala diskokouli a s deskou "Confessions on a Dance Floor" redefinovala tehdejší mainstream, šlo o triumf čiré, chytlavé euforie. Nyní, v roce 2026, se královna popu... čtěte zde
Vydáno: 09.06.2026 14:00 v sekci Audio / Video | Video
Jakub Mahdal (Jakoby Films) - Zakládám si na tom, že všichni ve štábu jsou srdcaři a dělají to s láskou
Rozhovory: Jakub Mahdal (Jakoby Films) - Zakládám si na tom, že všichni ve štábu jsou srdcaři a dělají to s láskou Tentokrát jsme nezvykle nevyzpovídali nikoho z hudebníků, ale režiséra. Hudby se povídání přesto týkalo - Jakub Mahdal totiž natočil řadu videoklipů. K tomu stojí i za spoustou reklam a podílí se například i na "Zrádcích". Jak... čtěte zde
Vydáno: 09.06.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Alexisonfire na Rock for People předskočí Iron Maiden. Připomeňte si jejich šest zásadních skladeb
Nejvíc nej: Alexisonfire na Rock for People předskočí Iron Maiden. Připomeňte si jejich šest zásadních skladeb Kanadské post‑hardcorové legendy Alexisonfire míří po šestnácti letech do České republiky. Skupina zároveň několikrát potvrdila, že má připravené množství materiálu, takže šestá deska je pravděpodobně na cestě. Než ale... čtěte zde
Vydáno: 08.06.2026 14:30 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Violet Grohl - Be Sweet To Me 9/10
Recenze: Debut "Be Sweet To Me" ukazuje, že Violet Grohl není jen dcerou rockové legendy Violet Grohl vstupuje na hudební scénu s debutem "Be Sweet To Me", který překvapuje vyzrálostí, sebevědomím i schopností spojovat grunge, alternativní rock, punk a zasněný pop do jednoho celku. Dcera Davea Grohla už na první desce... čtěte zde
Vydáno: 08.06.2026 00:00 v sekci Recenze
Svěrák a Uhlíř - Není nutno (LP) 8/10
Recenze: Reedice alba "Není nutno" připomíná genialitu tvorby Svěráka a Uhlíře Děti bývají nejpřísnějším publikem. Hned na nich totiž poznáte, jestli je něco baví, nebo ne. A právě pro ně psali a píšou většinu své tvorby pánové Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. Krátce po sobě oba oslavili kulatá... čtěte zde
Vydáno: 07.06.2026 15:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rozhovory: Vojtaano - Trocha rebela ve mně bude už navždycky (22.04.2026 08:00)
- Fast Food Orchestra to vidí růžově. Jarní turné uzavřou na Cargo Gallery (19.04.2026 16:52)
- Video: Elektrïck Mann přicházejí s "Českým Honzou". Místo srandy tentokrát nabízejí mrazivé varování (18.04.2026 18:36)
- Fotogalerie: Vojtaano s kapelou ovládl Lucerna Music Bar, nechyběli hosté ani křest nové desky (26.03.2026 15:18)
- Nové desky 10/2026 - od Jamese Blakea přes The Black Crowes po Michala Horáka (18.03.2026 14:30)
- Vojtaano bude na nové desce "Šťastnej". Na turné vyrazí s muzikanty z Fast Food Orchestra (04.03.2026 14:49)
- Audio: Suchý únor má svůj soundtrack - "Nealkoholika" od Trochy klidu a Vojtaana (10.02.2026 10:15)
- Video: Vojtaano připomíná starší kousek "Pojď mi hop" a zanedlouho vyrazí na turné s kapelou (14.01.2026 19:47)
- Video: Fast Food Orchestra v novém singlu velí: "Přidej plyn" (12.12.2025 12:26)
- Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman (06.12.2025 18:00)

ALBUM TÝDNE 23/2026

Violet Grohl
Be Sweet To Me

Violet Grohl vstupuje na hudební scénu s debutem "Be Sweet To Me", který překvapuje vyzrálostí, sebevědomím i schopností spojovat grunge, alternativní rock, punk a zasněný pop do jednoho celku. Dcera Davea Grohla už na první desce dokazuje, že její největší devizou je cit pro silné příběhy.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 10.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Čt 11.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Čt 11.06.
Už jsme doma (CZ) / Čtvrt na smrt (Barrák Music Club, Ostrava)
Čt 11.06.
Kosheen (UK) (Areál 7, Praha)
Pá 12.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
So 13.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
So 13.06.
Joost Klein (NL) (Forum Karlín, Praha)
So 13.06.
Ewa Farna (CZ) (Eden, Praha)
Ne 14.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Ne 14.06.
Iron Maiden (UK) // Rock for People 2026 (Park 360, Hradec Králové)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Prince Ewa Farna Madonna Beyoncé Lady Gaga Coldplay The Cure
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe