Bývalý basák Faith No More opustil další skupinu

Vydáno: 30.10.2003 09:52 v sekci Novinky - Luboš Kreč | foto: facebook interpreta
Billy Gould
© facebook interpreta
Poté, co se Faith No More rozešli, dělal každý z původních členů, co se dalo. Mike Patton se odstěhoval do Itálie a věnoval se několika experimentálním hudebním formacím (Tomahawk, Phantomas, Mr. Bundle), Mike Bordin zasedl za bubny u Ozzyho Osbourna a Bill Gould, mozek FNM, založil malý label Kool Arrow Records. "Rozjel jsem takovej prťavej label, proto o mě nebylo tolik slyšet. Nebyl jsem součástí systému," vysvětluje Gould, proč si o něm mohli fanoušci přečíst pouze výjimečně. A také vdechl spolu s ex-kytaristou Fear Factory Dinem Cazaresem život mexické deathmetalové partě Brujeria.

Brujerii ovšem Gould nedávno opustil. "Brujeria byla z těch kapel, které moji firmu nakoply. Dodnes jsem přesvědčen, že všechno, co jsme s ní vydali, bylo hodně v pohodě," svěřil se baskytarista magazínu Perfect Pitch. A proč skupinu Bill vlastně opustil? "Věřím tomu, že udělají ještě dobré desky, ale směr, kterým se kapela vydala a na nějž se zaměřila, je v prudkém kontrastu s tím, co já považuji za kreativní práci," říká v rozhovoru a dodává: "Z Brujerie se začíná stávat přesně to, co na rocku nesnáším - průkazy do zákulisí a velké ego."

"Co se mi na kapele líbilo ze začátku, byl fakt, že nikdo pořádně nevěděl, kdo je jejím členem. Vznikla z čisté zábavy," komentuje Gould počátky maskovaných rockerů z americko-mexické hranice. "Pak se to ale změnilo, a tak jsem odešel ve stejné době jako Ray Herrera (ex-bubeník Fear Factory a Brujeria - pozn.red.)," zakončuje vyprávění své anabáze u deathmetalu Billy Gould.

  • Dezinformace (Michal Pecka, 22.02.2006 11:03) Reagovat

    Kapely Mika Pattona nejsou PHANTOMAS a MR. BUNDLE, nýbrž a právě FANTOMAS a MR. BUNGLE!!!
    Taktéž Ray Herrera není žádný bývalý bubeník Fear Factory, protože tam vždycky hrál a nikdy nepřestal.

    Takovéto rychlokvašené články mi vždycky dokážou hnout žlučí.

    KDYŽ O TOM HOUBY VÍTE, TAK O TOM RADŠI NEPIŠTE!!!

    Díky

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Colours Of Ostrava, den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 15.7.2026
Naživo: Twenty One Pilots si z Colours Of Ostrava udělali prolézačky V Dolní oblasti Vítkovic už je zase veselo. Krátce po tanečních Beats For Love se do stejného areálu vrátila tradičnější akce, jejíž první den zcela ovládli tahouni Twenty One Pilots. Jejich fanoušci s pomalovanými černými krky... čtěte zde
Vydáno: 16.07.2026 14:30 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 28. týden 2026
Ewu Farnou v rádiích prohánějí Italové, na přední příčky domácích žebříčků se derou i Kryštof nebo Shakira Ewa Farna znovu ovládla rádiovou hitparádu i přehled digitálních singlů a k tomu přidala s albem "ADHD POP" druhé místo za vítězným Yzomandiasem. Do top desítky tohoto žebříčku se nově dostali Separ s Raphaelem a Madonna. Boduje i... čtěte zde
Vydáno: 16.07.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 27/2026 - od The Rolling Stones přes Adama Lamberta po Jacka Whitea
Nové desky 27/2026 - od The Rolling Stones přes Adama Lamberta po Jacka Whitea Po mírném útlumu tu máme opět slušnou nálož novinek, kterou tentokrát vedou matadoři Rolling Stones, doprovázení Jackem Whitem a tentokrát v elektronice zajatým Adamem Lambertem. Čechomor navazují na legendární "Proměny", Ne-Yo... čtěte zde
Vydáno: 15.07.2026 14:00 v sekci Novinky | Nové desky
Nahoru po schodišti dolů band - Kyselá prdel: Cesta do pravěku 1982-1989 8/10
Recenze: Nahoru po schodišti dolů band se noří do pravěku. Kolekce "Kyselá prdel" důkladně prezentuje klíčové období formace Když Bel Kaufman v roce 1964 vydala román "Nahoru po schodišti dolů", asi by ji nikdy nenapadlo, že právě tento slogan bude u nás spojen s něčím úplně jiným než s její knihou. Proslavilo ho uskupení, které k němu přidalo slůvko... čtěte zde
Vydáno: 15.07.2026 08:00 v sekci Recenze
Slavíček - V podstatě všechno, co dělám, je improvizace
Rozhovory: Slavíček - V podstatě všechno, co dělám, je improvizace Jeho tvář, jméno i věk zůstávají tajemstvím. Přesto je Slavíček jedním z největších objevů současné české hudby. Začínal jako kluk, který nahrával písničky na TikTok přímo ze svého pokojíčku. Krátce nato se stal... čtěte zde
Vydáno: 14.07.2026 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Brutal Assault 2025 počtvrté: Od japonských lolitek až po legendy v čele s Opeth (15.08.2025 09:11)
- Fotogalerie: Brutal Assault 2025: Druhý den ve znamení Gojiry, konfet a hnědé laviny (12.08.2025 09:31)
- Naživo: Metalová smršť pod širým nebem aneb Ohlédnutí za Basinfirefestem očima a ušima našeho fotografa (06.07.2024 12:15)
- Fotogalerie: Basinfirefest 2024: První den přetékal energií, o zlatý hřeb se postarali Fear Factory (30.06.2024 19:14)
- Line-up festivalu Basinfire hlásí hotovo. Kromě Cradle of Filth či Fear Factory přijedou i Hentai Corporation, Refore či Pan Lynx (29.05.2024 15:35)
- Naživo: Fear Factory v Praze obhájili změnu zpěváka (06.12.2023 18:53)
- Chystá se albová pocta skupině Rammstein. Její skladby předělali Front Line Assembly, Laibach nebo The 69 Eyes (08.07.2023 15:39)
- Nové desky 24/2021 - od Fear Factory přes Helloween po Styx (22.06.2021 08:30)
- Video: Polorozpadlí Fear Factory se vracejí. Akčním klipem k "Disruptor" ohlašují nové album (18.04.2021 13:57)
- Recenze: Combichrist přetavili zlobu a agresi do zábavné a různorodé desky "One Fire" (18.08.2019 12:30)

ALBUM TÝDNE 28/2026

The Rolling Stones
Foreign Tongues

Děkujme přírodě za Andrewa Watta! Stále teprve pětatřicetiletý producent už podruhé vymáčkl z největší rokenrolové kapely světa to nejlepší, co v ní po více než šedesáti letech existence zůstává. "Foreign Tongues" je ještě lepší deska než tři roky stará "Hackney Diamonds".

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 22.07.
OMD (UK) (Areál 7, Praha)
Pá 24.07.
Vráťa Hošek (CZ) (Barrák Music Club, Ostrava)
Út 28.07.
Charlie Puth (US) (Forum Karlín, Praha)
Ne 02.08.
Judas Priest (UK) (Ostravar Arena, Ostrava)
Čt 06.08.
Pop Messe (Velodrom, Brno)
Čt 06.08.
Paolo Fresu & Omar Sosa feat. Nguyên Lê (CB/FR) (Sono Centrum, Brno)
Pá 07.08.
Marek Ztracený (CZ) (Letenská pláň, Praha)
Ne 09.08.
Nguyên Lê Saiyuki Trio (FR) (Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno)
Pá 14.08.
MISSIO (US) (Kabinet Múz, Brno)
So 15.08.
Show Me The Body (US) (Bike Jesus, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Prince Dara Rolins Madonna Ewa Farna Lady Gaga Coldplay Beyoncé
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe