Držitelé Grammy Halestorm se vrátí do Prahy s novou deskou "Everest"

Držitelé Grammy Halestorm se vrátí do Prahy s novou deskou "Everest"

Vydáno: 30.04.2025 15:11 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: D Smack U
Rocková síla, která boří hranice žánrů. Americká kapela Halestorm se po poslední pražské zastávce opět vrátí do hlavního města. Po boku formace Bloodywood roztočí Grammy oceněná skupina rockovou smršť 3. listopadu 2025 ve Velkém sále Lucerny, kam dorazí s novou deskou "Everest", která vyjde již 8. srpna. Vstupenky za 990 Kč plus poplatky budou v prodeji od 2. května 10:00 v sítích GoOut a Ticketportal.

Americká kapela Halestorm, vedená charismatickou zpěvačkou a kytaristkou Lzzy Hale, patří už více než dvě dekády mezi nejvýraznější jména světové rockové scény. Skupinu tehdy založila se svým bratrem, bubeníkem Arejayem Halem. Zanedlouho si vydobyli pozici jedné z nejprogresivnějších rockových formací na hudební scéně - a to díky svému nekompromisnímu nasazení, úderným melodiím a energickým koncertům. Halestorm totiž bourají hranice mezi tvrdým rockem, metalem a popovou melodičností.

Kombinace syrovosti klasického hard rocku s moderním zvukem a emotivními texty jim tak kromě stovek tisíc fanoušků vynesla také prestižní cenu Grammy v kategorii Best Hard Rock/Metal Performance za píseň "Love Bites (So Do I)". Stali se tak jednou z mála rockových kapel s ženskou frontmankou, které tuto cenu obdržely.

Ani v posledních letech nezpomalují. Chystají zbrusu novou desku "Everest", která vyjde už 8. srpna. V průběhu let si skupina vysloužila také několik nominací na ceny jako Loudwire Music Awards, Metal Hammer Golden Gods Awards a byla opakovaně vyzdvihována prestižními médii typu Rolling Stone, Billboard nebo Kerrang!. V současné době se kapela chystá na květnové a červnové koncerty po boku hvězdných kapel Iron Maiden, Black Sabbath a Volbeat.

Díky kombinaci autenticity, silného hlasu zpěvačky Lzzy Hale a neutichajícího odhodlání Halestorm dokazují, že rock je stále živý a má před sebou více než světlou budoucnost. Ať už jde o sdílené pódium s Alicem Cooperem, Avenged Sevenfold, Disturbed nebo Evanescence, živá vystoupení nabitá neskutečnou energií, a Lzzy Hale jako jedna z nejlepších rockových vokalistek současnosti - tato kapela má i po letech působení na hudební scéně stále co říct.

To dokazuje i zbrusu novým singlem "Darkness Always Wins". Temnější, emocemi nabitější hudba, která se liší od její předchozí tvorby, je předzvěstí nové éry Halestorm, kterou se ve Velkém sále Lucerny rozhodně vyplatí nezmeškat.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Michal David, O2 arena, Praha, 13.6.2025
Naživo: Michal David přivedl do O2 areny svých "Pár přátel" a prožil "Discopříběh" ve formě. Několik ale to však mělo Michal David je osobností českého popu, která nechává málokoho chladným. Má spoustu odpůrců, ale taky obří množství fanoušků, kterým na jeho oslavu pětašedesátin nestačí jeden koncert v O2 areně, vzhledem k velkému zájmu je... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2025 18:47 v sekci Naživo
Rock for People - Den třetí, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2025
Naživo: Rock for People ve třetím dni bouřlivě přivítal Skillet, Ewu Farnou, Marii Rottrovou i Sex Pistols Měl to být papírově nejslabší den. Místo toho jsme naopak nestihli původně plánované a jistě jako obvykle výtečné Imminence a Circa Waves, nebyli jsme ani u zásnub konajících se na koncertě Leoniden. I tak jsme toho ale viděli... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2025 14:11 v sekci Naživo
Tomm Prochazka (Dead Dog Legacy) - Je třeba se odpoutat od stability a naučit se riskovat
Rozhovory: Tomm Prochazka (Dead Dog Legacy) - Je třeba se odpoutat od stability a naučit se riskovat Aby něco mohlo začít, musí něco jiného skončit. Zpěvák a kytarista Tomm Prochazka před časem rozpustil své Dirty Old Dogs - byli v té době na vrcholu. Nyní se z jejich popela zrodili Dead Dog Legacy. Ideální příležitost si s... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2025 09:10 v sekci Publicistika | Rozhovory
Rock for People - Den druhý, Park 360, Hradec Králové, 12.6.2025
Naživo: Zapomeňte na Slipknot. Nejlepší kapelou druhého dne Rock for People se stali The K's V Hradci Králové to žilo i ve čtvrtek. Množství lidí v areálu pomalu mířilo ke svému stropu a hudební nadšenci mohli vybírat z pestrého programu - od klasiků z Vypsané fiXy přes nenápadné Dream State, euforické Eagles Of Death... čtěte zde
Vydáno: 13.06.2025 14:30 v sekci Naživo
Slipknot, Rock for People, Hradec Králové, 12.6.2025
Naživo: Slipknot se na Rock for People vrátili ke kořenům Americká metalová bestie z Iowy Slipknot sice na Rock for People řádila teprve před dvěma lety, ale také letošní pozvání mělo svou logiku. Třicet let totiž neslaví jen samotný hradecký festival, ale i parta kolem Coreyho Taylora. Ta... čtěte zde
Vydáno: 13.06.2025 10:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Iron Maiden v Letňanech - metalová apokalypsa dorazila do Prahy (01.06.2025 11:22)
- Fotogalerie: Iron Maiden a Halestorm: Pražský koncert ve fotkách (01.06.2025 08:35)
- Čtvrtá deska Babymetal přinese spolupráce s Poppy, Tomem Morellem či Bloodywood (02.04.2025 15:15)
- Březnové klubovky a skvělá jména jako Bloodywood a God Is An Astronaut pod taktovkou RFP Concerts (02.03.2025 11:54)
- Naživo: Rock For People odstartoval. Simple Plan a I Prevail zazářili, skupinu Lorna Shore pohřbil zvuk (09.06.2023 18:43)
- Fotogalerie: Rock For People odstartoval pěkně zostra (09.06.2023 14:28)
- Naživo: Rock im Park v prvním dni rozzářili Kings Of Leon, speciální duet předvedli Papa Roach s Hollywood Undead (07.06.2023 17:43)
- Halestorm si do Prahy vezou velmi speciální hosty (05.06.2023 14:07)
- Fotogalerie: Alter Bridge v obrazech (13.11.2022 14:44)
- Fotogalerie: První den Brutal Assaultu aneb Návrat do známého prostředí (15.08.2022 08:24)

ALBUM TÝDNE 23/2025

Garbage
Let All That We Imagine Be The Light

Garbage posluchačům představili své osmé album "Let All That We Imagine Be The Light", na kterém vyvažují bolest a krásu. Deska je manifestem temného soucitu a tichého vzdoru, kde se Shirley Manson a její partička noří do těch nejhlubších emocí. Na skladby plné vzteku tentokrát zapomeňte.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 15.06.
Bruce Springsteen & The E Street Band (US) (Letiště Letňany, Praha)
Ne 15.06.
Guns N’Roses (US) (Park 360, Hradec Králové)
Po 16.06.
Primal Screm (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 16.06.
Lara Fabian (SWE) (O2 universum, Praha)
Út 17.06.
Nessa Barrett (US) (Roxy, Praha)
Út 17.06.
Macy Gray (Sono Centrum, Brno)
St 18.06.
Kool & The Gang (US) (O2 universum, Praha)
St 18.06.
Pitbull (US) (O2 arena, Praha)
Čt 19.06.
Turnstile (US) (Velký sál Lucerna, Praha)
So 21.06.
Olaf Olafsonn & The Big Bad Trip (CZ) (Stodola, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Prince The K's Imagine Dragons Miley Cyrus Lady Gaga Linkin Park Ewa Farna Kabát Beyoncé Charli XCX Ed Sheeran Queen Madonna Ghost Taylor Swift Dua Lipa Halestorm
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe